1. 0.
  (bkz: hazreti muhammed)(s.a.v.)
  4 ... kumsaldaserapgorenadam
 2. 1.
  bazen isteriz, istediğimiz şeyin bizim için hayırlı olup olmadığını düşünmeyiz. nefis ya bu, bir türlü söz geçiremeyiz. belki biridir bu, belki bir iş, belki bir okul, belki para... ne olduğu çok önemli değildir aslında. hayatımıza girmesiyle her şey çok güzel olacaktır fikrimizce.

  öyle değil işte!

  öyle güzel çıkarıyor ki karşısına insanın, sen içini temiz tut yeter. gerisi laf, lafügüzaf...

  zaman geçince diyeceksin; allah'ın ne sevgili kuluymuşum diye.
  2 ... mystic queen
 3. 2.
  Üsteki entry katılıyorum.

  Şöyle açıklıyım: yaşanmadan anlayamazsınız, yaşazanız dahi anlamak zordur. Kimisi karma demiş kimi şans ama asıl olan o. Mesela basit bir örnek ilkokulda okulun en sinirli hocası a4 karalayın birşeyler demiş ama sen yapamıyorsun allah ım yardım et düşüncesi beliriyor öyle bir anda elektrik gidiyor bahanen hazır hocayla konuşuyorsunuz haftaya getir diyor, günler geçiyor unutuyorsun okulda aklına geliyor üzülüyorsun aklından geçiyor yine ders zili çalıyor nöbetçi geliyor hoca hasta ders boş diyor, çift kale maç yaparken ben niye bu kadar sanşlıyım nidaları kafanı karıştırıyor. Karne günü geliyor hoca senin ödevini almadığını karne günü hatırlıyor ne yapsın sınav notunu giriyor sınav ayrı bir konu, kitabı açmışsın 30 sayfa var ama o senin çalıştığın sayfadan geliyor ne diyeceksin Eşhedü en la ilahe illallah.
  -1 ... muyr
 4. 3.
  Ben degilim galiba.
  ... vlad tepes
 5. 4.
  Ben olma ihtimalim yüksektir.
  ... keyfkahyasi
 6. 6.
  Aramız öyle ahım şahım bir ilişki olmasa da zaman zaman beni kolladığını hissedip de öyle düşündüğüm anlar olmuştur. Bu aynı zamanda ona en fazla şükrettiğim zamanlardır. hem de en içten şekilde. Canım sıkıldığında ya da dışarıdan bir desteğe ihtiyaç duyduğumda, hatta bizzat kafamda biri canlandığında bu olur. O destek gelir. Bunun dini bir ifade olduğunun da sanılmasını istemem. Hatta yaratıcı kavramı tam da bu olmalıdır bana göre. Siz ne kadar öğretilerini, vecibelerini ya da şartlarını yerine getirmeseniz dahi o herşeyin yaratıcısı, doğal olarak sizin de yaratıcınız olduğundan sonsuz bir şevkat içinde o desteğini bir şekilde size yönlendirir. Bugün gelen bir telefonda da olduğu gibi tüm duygu dünyamın deşarj olmasında da ona pay yüklüyorum. Başka zaman değil de bugün. Bana bu kadarı da şimdilik yeter.
  ... rick blaine