1. 1.
    akraba falan dinlemeden önüne gelenle evlenebilme izni vermesidir. ben de istiyorum arkadaş benim neyim eksik.

ahzab 50;

--spoiler--
    mehirlerini verdiğin eşlerini, allah’ın sana ganimet olarak verdiği cariyeleri, seninle beraber hicret eden amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını, teyzelerinin kızlarını ve peygamber nikahlanmayı dilediği takdirde müminlerden ayrı, sırf sana mahsus olmak üzere kendisinin mehrini peygambere hibe eden mümin kadını almanı helal kılmışızdır. bir zorluğa uğramaman için; müminlerin eşleri ve cariyeleri hakkında onların üzerine neyi farz kılmış olduğumuzu bildirmiştik. allah bağışlayandır, merhamet edendir.
    --spoiler--
    11 -38 ... jerry
  2. 2.
    muhammed'in her yaptığı davranışına bir ayet gönderiliyor olması manidardır tabi. kölesini karısından boşattırıyor, o kadını kendine alıyor, ayet var diyor. cariyesiyle yatıyor, karısı bundan haber alıyor, toplumda kötü düşmemek için ayet geldi diyor, sırf karını memnun edeceksin diye helal şeylerden niye vazgeçersin' diye...

hatta bilinen hadislerden bir tanesi şudur, çok eşinin olması ve bazı eşlerine özellikle ufak yaşta evlendiği aişe'ye ayrıcaklıklı davranıyor olması ve ona sürekli hediyeler vermesi üzerine gruplaşan eşlerden bir bölümü( tabi siz yine ışık evlerinde muhammedin eşlerinin mutlu mesut yaşadığını öğrenmişşinizdir buda sert bir iftira olarak gelir, tamam canım tamam yalan söylüyorum iftira bunlar hep) muhammed'e bu vaziyeti bildirmiştir. muhammed 'hep onun sırasında vahiy geliyor' diyerek cevap vermiştir. tabi 2 gruba ayrılan eşler her olaya bir sebep bulunması karşısında şöyle der'nedense allah hep sana çalışıyor.'
    4 -14 ... boyut onemlidir
  3. 3.
    Muhammed in karakteri sayesinde kazandığı ayrıcalıktır .
    1 -1 ... findingneverland
  4. 4.
    ahzab suresi 50. ayetin açıklaması için mevdudi'nin tefsirine bakabilirsiniz. Yani bu entry'i girene göre, peygamberimiz 53 yaşından sonra cinsel açlık çekmiş (tövbe tövbe) ve çok sayıda kadınla evlenmiş. Çüşşş derim. Lütfen mevdudi'yi okuyun.
    3 -1 ... majorzero
  5. 5.
    olmayan allahın muhammede yaptığı sanılan ayrıcalıklardır.
    evet evet yanlış duymadınız allah dediğiniz şey yok.
    evet ben eksi almayı da göze aldım.
    muhammed fakirdi bu yüzden kendinden büyük kartlaşmış hatice ile evlendi bu zoruna gidiyordu daha sonra geçmiş dinlerdeki bilgisini kullanarak bir kitap yazdı ve bir din ortaya attı ilk başta ayak takımını hedef aldı onların efendilerinden daha alçak olmadıklarını söyleyerek onları bir güzel kandırdı gerçi daha sonra bu köleler efendilerine karşı savaştı ama neyse.
    zaten kuranda mekkii ve medenii diye iki çeşit sure biçimi vardır.
    mekkede inenler insanları gaza getirmeye yönelik medinede inenler muhammedin tahtını güçlendirmeye yöneliktir.
    yani aslında kitap falan inmedi muhammed kendisi yazdı.
    azcık mantığınızı kullanın ya.
    ayrıca eksileyin lan.
    bu sözlükte eksi oy almak için doğruyu söylemek yeterli nede olsa.

edit:tamam sakinim.
    12 -21 ... vade retro satana
  6. 6.
    ayrıca üvey oğlunun kızını da alma ayrıcalığıdır. tabi buna göre de ayet var.
    2 -2 ... kompetan
  7. 7.
    seçilmiş insana yapılmış ayrıcalık.
    insanların hepsi sadece öteki tarafta eşit olur (yargılama).

bu dünya'da herkesin şartları farklıdır.
    güzel'le çirkin bir mi?
    sağlıklı ile hasta bir mi ?
    peygamber ile sen niçin bir olasınız ?

komünistlerin, durmadan eşitlik arayan hastalıklı beyinleri bunu almıyor işte.
    2 -3 ... caesarrige
  8. 8.
    (bkz: ateizmin türkiye de yaygınlaşması)
    4 ... kompetan
  9. 9.
    tuttuğu ve bulduğu herkesle halvet olma ayrıcalığıdır ki; dillere destan dağlara ferman. *

edit: ben demedim kitap dedi.
    1 -4 ... fikrimfirarda
  10. 10.
    (bkz: bastım eksiyi)
    edüt1:benide eksileyin peygambere Muhammed diyen adam eksilesin özellikle babanın oğlomu lan senin perygamber.
    edüt2:sakinim!
    7 -3 ... butcedogrusu