1. 1.
  gayet basit bir ispat.
  matematikte ki kavramlar sayılamayacak kadar çoktur. ama bu kavramlar hep kendinden bi öncekinden oluşmuştur. yani örnek olarak iki, bir artı birden oluşur. bunu bir içinde kabul edebiliriz. böyle devam ettiğinizde sona gelemezsiniz ama nereye ulaşacağınızı bilirsiniz. yani bir limitiniz vardır. ulaşacağınız son şey, yani matematikte ki ilk var olan varlık boş kümedir. bunu matematikçiler böyle kabul eder. bu böyle olmasaydı matematikte olmazdı. sonuç olarak bir yerden başlanmalı.
  bu ispat allah içinde geçerli. sonuçta dünya yoktu, evren vardı. evren yoktu, olan bir şey mutlaka vardı. sonuç olarak yoktan var olan vardı. allah vardı!
  not: ispat kesinlikle " boş küme allah mı ? " sorusunu akla getirmemeli. dikkatli okunduğunda, ezeli olan allah'ın her şeyin başlangıcı olması gerektiğini, aksi takdirde hiç bir sonuca ulaşılamayacağını, bütün matematiksel düşünen insanlar rahatca kavrayabilecektir.
  allah'dan öncesi varsa, asıl allah olan bir öncesidir. onunda öncesi varsa asıl olan kendinden sonrakinden bi öncekidir. böyle devam edildiğinde hiç bir zaman allah olmaz. kısaca ezeli bir var olan vardı.
  17 -11 ... komikimben
 2. 2.
  (bkz: paralel evrenler)
  (bkz: allahta yer zaman koordinatları arayan cahil zihniyet)
  1 -2 ... indoor rain
 3. 3.
  şahsımın orta yere şöyle bir teori atacağı durumdur:

  2+2=5

  (bkz: iki iki dört)

  peşin edit: her şey** öyle kolaylan?
  3 -3 ... dodbob
 4. 4.
  --spoiler--
  ilk var olan varlık boş kümedir.
  --spoiler--

  o boş küme olan varlık ta allah mı oluyor diye sormadan edemiyor insan.
  3 -5 ... ee caylar kimden
 5. 5.
  ateist 4 arkaşıma link vermek sureti ile okutup, yurt dışındaki internet bağlantısı olmayan bir diğer ateist arkadaşıma telefonda okuyup anında dine dönmelerini, allaha inanmalarını sağlamış ispat.

  allahım ya rabbim her şey ne gadder berrakmış oysa. boşuna okumuşuz onca kitabı.

  boş küme olm, bitti işte. boş küme.
  8 -5 ... deep
 6. 6.
  allah yoktur diyen insanlara verilecek cevap. matematik kabullere dayanır. boş kümeden öncesi yoktur. yani boş küme her zaman vardı. tıpkı allah gibi. boş küme kullanılarak bir sayısı, sonra toplama, çarpma işlemleri oluşturulur. sonrada doğal sayılar kümesi ve daha sonrada diğer sayılar kümesi. benzetme yapacak olursak, allah (c.c) her zaman vardı çünkü zaman içinde yok olan odur.
  -1 ... komikimben
 7. 7.
  sağlama metodunu uygulayalım:
  önce farz etki allah var.

  allah için ne yer, ne zaman kavramı geçerli olsun, şöyle ki;

  yer belirli hacim kaplar. sınırsız hacime sahip olabilme yetisine sahip olan allahın, yeri mantıksal olarak açıklanamaz. "öte taraftan allah yoktan var edendir. o istemezse hacim diye birşey olmaz, yani hacmi allah oluşturmuştur".

  zaman değişen birşey için geçerlidir, "allah istese değişime müsade etmez, o zaman zaman diye birşey olmaz, yani zamanı allah oluşturmuştur".

  yer ve zamanın oluşması kendisinden tamamen bağımsız faktör(ler)e bağlı olmalıdır. işte burada sınırsız gücün varlığı, ya da tanrının veya tamamen birbirine sadık ve sistematik hareket eden tanrıların varlığı kanıtlanmış olur.
  1 ... indoor rain
 8. 8.
  görünenler gerçek olsaydı bilimlere gerek kalmazdı"
  (bkz: karl marx)
  3 ... kolibandı
 9. 9.
  nafile bir çaba. euler'le diderot'nun hazin düellosunu hatırlamamak ne mümkün, matematik cehaleti epeyi dertlendirmiştir muhtemelen diderot'yu ki zaruren kabul etmiş;

  "Fransız filozofu Denis Diderot (1713-1784), Kraliçe Katerina tarafından Rusya'ya çağırılır. Diderot, dine karşı düşüncelerini her fırsatta dile getiren bir filozoftur. Söylemleriyle Rus çariçesi Katerina'yı kızdıran Diderot'a bir ders vermek isteyen Katerina, Euler'den bu konuda yardım ister. Euler, matematiksel bir yoldan Tanrı'nın var olduğunu kanıtlıyabileceğini eğer isterse bunun kanıtını Diderot'a sunabileceğini söylemesi üzerine, Katerina bu haberi Diderot'a iletir. Diderot matematikçilerin Tanrı'nın varlığını cebirsel yolla gösterdiklerini duymuştur ve merak etmektedir, bu yüzden Çariçe Katerina'nın saraya davetini memnuniyetle kabul eder. Euler ve Diderot, büyük bir kalabalık önünde karşırlar.

  Euler, Diderot'ya doğru ilerledi, ciddi ve ikna edici bir uslupla Bayım, (a+bn)/n=x şeklindedir, o halde Tanrı vardır. Yanıt veriniz.

  Bu söz üzerine Diderot bir an sessizleşir. Sessizliğini, etraftakilerin kahkahayla karşılaması üzerine, Katerina'dan Fransa'ya dönmek üzere izin isteyerek toplantıdan ayrılır."

  (kısa matematik tarihi, dirk struik, alınteri değil copy/paste;http://www.hassas.org/madde22/matematik/index1.html)
  1 -1 ... zibende
 10. 10.
  ey inananlar en haklı inanmak inanmamaktır inanmaya inanmasanız da.
  ... hsn