1. 1.
  neden meleklere ihtiyaç duydu?
  1 -7 ... vanligogh
 2. 2.
  Allah : blmm.
  -2 ... gethere
 3. 3.
  maymunla akraba olduğunu iddia edenler buraya toplanın.
  1 -3 ... boller
 4. 4.
  imansızlık tazeledik muhterem.
  2 -1 ... ibni maymun
 5. 5.
  Hikmetinden sual olunmaz.
  4 ... kalahari 1
 6. 6.
  cunku melekler de imanlidir, onlari da insani neden yarattiysa yaratti. istese zaten kendisinin yapabileceginden suphe olmayan seyleri bu sekilde yonetmek istedi.
  ... arxaggelou
 7. 7.
  bu olguyu sorgulayan bir teolojik görüş vardır. bu görüş, meleklere isnat edilen görevler yüzünden monoteist dinlerin aslında gerçekten monoteist olmadığını iddia eder. doğa olayları, rızık dağılımı, insanların canlarının alınması vb. görevlerin dağıtılmış olması yüzünden tanrı tüm gücü kendinde toplayan mutlak güçlü tek tanrı değildir eğer tüm güç onda olsaydı meleklere ihtiyaç olmazdı argümanını üretirler.
  monoteist dinlerin ilk ortaya çıkışlarındaki herbiri başka bir olaydan sorumlu çok tanrıcılık ortamını düşünecek olursak tek ve mutlak güçlü bir tanrıya inanmayı kolaylaştırmak ve deyim yerindeyse yumuşak bir geçiş sağlamak için böyle oluşturulmuş olabilir.
  1 -1 ... noxeca
 8. 8.
  kudretinin c.c. nakişlaridir. yarattığı herseyde bu vardir. toprakdan bir tahda cikar o tahtadan ince baska tahtalar cikar sonra cicekler sonra meyveler ikram eder insanlara. senin gözünü ağzını burnunu bilmeyen elmayi yaratamaz. beynini bilmeyen cevizi yaratamaz. velhasıl her işi hikmetle görendir cenab-i hak c.c. birde bizim aklımızı bir bardak varsayarsak, cenabi allahin c.c. ilmi bir okyanustur. sen okyansu bardaga sığdıracagim diye uğraşırsan motoru yakarsın.
  ... bittimiacaba
 9. 9.
  Allah mahlukatı kendini bilsinler diye yarattı.
  1 ... gaddar davud
 10. 10.
  Neden oy çalan, yolsuzluk ve hırsızlık vakaları ayyuka çıkmış, insan haklarını yok sayıp işkence yaptıran, hukuku guguk etmiş, bol miktar savaş suçu işlemiş bir partiyi iktidarda tutuyor?

  Allah'ın adaleti bu mu, utanması yok mu? Kendisi adına yalan söyleyen lise mezunu bir kompleksliye ülke yönettirerek eğleniyor mu?
  1 -2 ... mitolojide kokorec tanrisi