1. 1.
  üzerinde bir çok kişinin yorumlar yapabileceği fakat kesin bir sonucun alınamayacağı hadisedir. ayrıca şu soruyu da sormak gerekir; nerden biliyorsunuz göndermediğini? *
  3 -2 ... fowler
 2. 2.
  (bkz: allah ın işine karışılmaz)
  6 -3 ... st27
 3. 3.
  yok erkek egemen toplum yok pederşahi aile sistemi, kadının ekonomik özgürlüğü oldu mu ki düşünce özgürlüğü olsun(!) nevinden kahvelerde dönen 2.el sohbetlerle kesinlikle ele alınamayacak, alınsa dahi olaya biraz olsun vakıf olan kimseler tarafından direk gülüp geçilecek derinlikte bir konudur. Kadını örtülü olarak aşağılama babında dile kesinlikle getirilmeyesedir; bunu yerine kadının erkeğin nefsinden(avam tarafından kaburga kemiği olarak anlaşılan bahis) ibaret olduğu bilinesi yani evrenin temel dinamiği olan polarizasyonunu gerçekleştirilmesi için itici kuvvet, karşıt kutup, olmazsa olmaz olduğu kavranılasıdır. Bu bağlamda denilebilir ki kadınlar(kişi olarak değil, doğasına binaen yani kavramsal olarak ele alınması gerekir kadının burada) görevlerini zaten peygamber olarak gönderilmeyerek yerine getiriyordur.
  Velhasıl kelam, aşayiş berkemaldir. Şaşılacak, aşağılanacak veya pragmatist çıkarımlara alet edilebilecek bir konu değildir. Herşey olması gerektiği gibidir kısaca.
  3 -3 ... fena halde leman
 4. 4.
  tanrı'nın kadınları kaale olmamış olmasından olabilecek sebepler. bir de bu vardı kuran'da;

  (bkz: kadınlarınızı dövün)

  çok eşitlikçi bu kuran yahu. *
  12 -42 ... thedewil
 5. 5.
  ince eleyip sık dokuyan kadınların, erkeklerden daha zorlayıcı olması. Aynı zamanda işini erkeklerden daha düzgün yapması sonucu, erkek egomanyasının çığrından çıkacak olması. Orta yol olsun diye erkek seçilmesi.
  -1 ... stella
 6. 6.
  kadınların çok yaratıcı ve anotomik mükemmeliğe sahip olması heralde her yönüyle..
  2 ... pantalassa
 7. 7.
  eski dinlerin tanrilari kadindi ve semavi dinlerden once cogu toplumda kadin egemendi. sanirim kadin egemenligi bozmak icinde gondermemis olabillir.
  1 -3 ... scurtel
 8. 8.
  tanri kadin peygamber yollamistir. insanlar bilmiyordur. * *

  edit: genc adam psikopatmisin?!
  6 -16 ... freshforce
 9. 9.
  allah kadın peygamber göndermemiştir ama tüm peygamberleri de kadınların doğurduğu yatsınamaz bir gerçektir.
  9 -5 ... sfp
 10. 10.
  (bkz: cahil provokatör)
  2 -1 ... fashiondesigner