1. 12.
  Onlara benzemeyin onlara dikkat edin onlar daha evvel şöyle şirk koştu böyle fitne çıkardı şeklinde Kur'an'ın neredeyse üçte biri Yahudi lerden bahseder.
  ... kipcak eri
 2. 11.
  #41113087 genelde ateist ve islam düşmanları allah öldürmeyi emrediyor diye kötüleme karalama yoluna girerler.
  Bazı ayetleri örnek gösterirler cımbızla özellikle alırlar ama aynı ayetin bir kaç ayet öncesinde müşriklerle yapılan sonra müşrikler tarafından bozulan anlaşma ortaya çıkar.

  1: Antlaşma yaptığınız müşriklere, Allah ve Elçisi tarafından yapılan ilişkiyi kesme duyurusudur
  2:Bu topraklarda dört ay daha dolaşın Bilin ki, Allah’ı çaresiz bırakamazsınız Ama Allah, görmezlikten gelenleri (kâfirleri) rezil eder
  3:Bu büyük hac gününde Allah ve Elçisi tarafından bütün insanlara bildirilen şudur: Allah’ın o müşriklere desteği yoktur; Elçisinin de öyle Ey müşrikler, tevbe ederseniz hayrınıza olur Sırt çevirirseniz bilin ki, siz Allah’ı çaresiz bırakamazsınız Görmezlikten gelenlere (kâfirlere) acıklı bir azabı müjdele
  4: Bu duyuru, sizinle antlaşma yapmış ve daha sonra bir kusur işlememiş, size karşı kimseye destek vermemiş müşrikleri kapsamaz Onlara karşı olan andınızı süresinin sonuna kadar tam yerine getirin Allah korunanları sever
  5: (Dört) yasak ayı çıkınca o müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün Onları yakalayın, onları kuşatın, onlar için her gözetleme yerinde oturun Ama tevbe ederler, namaz kılarlar, zekât verirlerse yollarını açın Allah’ın bağışlaması çok, ikramı boldur”
  Öldürün denilen müşrikler; antlaşmayı bozan müşriklerdir. Ayetleri dikkatle okursak bunu çok kolay anlarız, birinci ayette açıkça bu bildirilmiştir: “anlaşma yaptığınız müşriklere ilişkiyi kesme duyurusudur” . Buradan anladığımız da bu ölüm emrinin tüm müşrikleri kapsamadığıdır.
  1 ... desifreleyici
 3. 10.
  tamamen yanlış bilgidir. nasıl ki tevratta yahudi olmayanı öldür, malını mülkünü al diyorsa aynı şekilde kuranda da özellikle yahudilerin görüldükleri yerde öldürülmeleri ve mallarına, karılarına ganimet olarak el koyulması emrolunur.
  -1 ... inderex
 4. 9.
  Sadece israille değil, la ilahe illallah sancağı tüm dünyaya dikilene dek savaşacağız. Allah'a karşı düşünmeyin, Allah'ın yanında düşünün anlarsınız o zaman. Haa şu an yer yüzünde cihat edecek bir islam devleti yok o ayrı bir şey. Şuan ki sistem ve düzen onların düzeni ve hepimizin kanını emdiler. Allah'ın isteği de bu duruma son vermek. Ve bunu sevdigi kullarına vesile etmek.
  2 -1 ... ylajali
 5. 8.
  israil dediğin şey çünkü sadece 75 senelik. allahın mücadele etmeyi emrettiği ise israiloğullarından sapkınlığa devam edenler.
  5 -1 ... masklavi
 6. 7.
  "benim anlamadığım bir şey var , alemlere hükmeden yok dan var eden var dan yok eden sonsuz kudrete sahip göklerin,yerin sonsuzluğun sahibi bir varlık niye üç beş bin insan benim için bana tapmak için benim varlığımı kabul ettirmek için birbirini kessin kıysın yaksın der?" Diye bir soru haklı soru.

  Buna cevap verecek babayiğit sözlükte aranıyor ilanı sanırım vermeye gerek yok.
  3 -6 ... thebiggraywolf
 7. 6.
  Daha kendi nefsiyle cihad edemeyen müslümanlar israille nasıl savaşacaklar? Savaşsalar bile kazanabilecekler mi? Birbirlerini kırmaktan israile sıra gelecek mi? Düşman niye var? Savaş neden var? Allah neden zalimlere fırsat verir? Neden bir avuç siyonist dünyaya hükmeder? Niçin müslümanlar korkak? Neden müslümanlar dünyaya tapıyorlar? Neden müslümanlar tembel ehlikeyf sadece dünya hayatına düşkün gelecek geçim mal evlat makam sevdasına düşmüş ve dinini kayırmıyor? Neden müslüman memleketlerde zulüm kol gezerken adalet yok? Niçin islamın emir ve yasakları çiğnenirken herkes rahat? Niçin inanç iman din geçim kaynağı olmuş? Niye ahlaksızlık yozlaşma zillet medeniyet adıyla pazarlanırken toplumlar hiç ölmeyecek hiç hesap vermeyecekmiş gibi yaşarken, birileri aç birileri tok yaşarken neden kimse rahatını terk etmeyi tercih etmezken hala islamın müslümanların izzetinden muzafferiyyetinden bahsediyor?

  Siz bunca çelişkinin içinde israil hesabı yapa durun.
  4 ... gazeloglu
 8. 5.
  çünkü yenilirler panpa.
  1 ... david addison
 9. 4.
  benim anlamadığım bir şey var , alemlere hükmeden yok dan var eden var dan yok eden sonsuz kudrete sahip göklerin,yerin sonsuzluğun sahibi bir varlık niye üç beş bin insan benim için bana tapmak için benim varlığımı kabul ettirmek için birbirini kessin kıysın yaksın der.

  kardeşim bende dahil o zaman düzgün insan yarat ki kavgasız dövüşsüz yaşayalım ..

  çocuklar aç kalmasın ,yaşlılar mutlu ölsün ..

  yok olmaz illa insanlar birbirini kesecek yakacak,öldürecek .
  mükafatı da cennet olacak.

  benim gibi kesmeyen barış isteyen çocukları seven mümkün mertebe düzgün yaşayan da cehenneme gidecek.

  yalandan kim ölmüş,şuna gücüm yok aslında gücüm insanların kini ,hırsı ,birbirine düşmanlığı desene.

  senin dediğini fıstıklı helvadan yapılma tanrıda diyor.
  2 -2 ... baris hemen simdi
 10. 3.
  kanımca yanlış bir önermedir. çünkü,

  allah doğrudan israiloğullarını hedef göstermemiş gibi gözüküyor olsa bile gerçek aslında farklıdır. hz muhammedin istekleri (veya allahın istekleri), o ve bölgenin diğer politik odakları arasındaki çekişmeye neden olmuştur.

  tarihi olayların gerçekleniş sırası ve o sırada inen ayetler karşılaştırılırsa aslında isim verilmesede, allah her sefereinde o an savaşılan yada savaşılacak topluluğu hedef tahtasına oturtmuştur.

  Sözün özü, allahın savaşmayı emretmemesi gibi bir durum yoktur.
  2 ... feynman x