1. 1.
  Koskoca tüm evrenin yaratıcısı bu evrende nokta kadar gezegenin nokta kadar insanlarıyla uğraşmaktadır.

  Din kitabı didaktik bir tavır takınıp bilgi verme amaçlıdır. Fakat dinin içerisinde inanmayanlara yönelik sürekli bir eleştiri bulunmakta. işte bir konu anlatırken o konudan direk inanmayanlara bir laf söyleme bir şeyler giydirme ve hattaha aşağılama vardır.

  işte aşağılık mahlukatlar ve benzeri şeylerle hakaret boyutunda şeyler söylemekte. Şimdi sen her şeyin yaratıcısısın. Ama sana inanmayan insanları kendine dert etmişsin ve onları kendinle ''muhatap'' görüp laf dalaşına giriyorsun.

  Yahu iyide Allah'a ne ki birisi ona inanmış inanmamış. Yani benim ona inanıp inanmamam bu kadar önemli mi Allah için. Eğer değilse neden bu kadar uğraşıyor ki.

  ilginç.

  Edit: Yahu bir düşünce yazmışız. islama sataşıcaz diye kuduruyorlar demişler. Bu yazıda herhangi bir hakaret içeren, kışkırtıcı bir şey var mı ?

  Tuhaf.
  6 -5 ... acizane bir virane
 2. 2.
  Ben onlar yazmadan söyleyeyim ne diyeceklerini:
  Allah o koskoca evrendeki ufacık bir insanı bile önemsiyor.
  5 -3 ... lord marcus amoralist premses
 3. 3.
  allah'ı evrenin üstündeki tahtında oturup ayağının altındaki insancıkları karıncalar hatta mikroplar gibi gören biri zannedenleri hayrete sürükler...

  tanrı mükemmeldir. mükemmellik aşkınlıktan ibaret değildir, aşkınlık ölçüsünde içkinliği de kapsar.
  2 -3 ... metalmilitan
 4. 4.
  Ya olm o allah değil mi. En yüce en büyük. istese kendini savunur. Siz niye hemen damlıyonuz ki aq.
  3 -1 ... clairuthenda
 5. 5.
  On numara bir tespittir.
  1 -1 ... haham hatip magduru
 6. 6.
  bir baba, kendi dölünden olan çocuğu onu saymadığında, dinlemediğinde deliriyor. seni yaratan, sen o'nu tanımadığında ne yapacaktı ya?

  Şurası kesindir ki Allah, insanlara zerre kadar zulmetmez. Ne var ki, insanlar kendi kendilerine zulmedip duruyorlar."(Yunus, 10/44)

  allah a inanmamak, evreni, alemleri yaratan gücü inkar etmek büyük bir zulümdür. zalimliktir.
  4 -2 ... dekadans
 7. 7.
  Kuran-i Kerim muhatabini uyarıcı kitaptır. Muhatabı da ona inananlardir. Inanmadigin kitabi neden anlamaya çalışıyorsun. Yüce Mevlam sizlere hidayeti tamme nasip etsin.
  1 -2 ... alazufer