1. 1.
    Hile yapmak; düzen, aldatma oyuna getirme , tuzak vs anlamına geliyor.

Hep karşı çıktığım tanrının insani hisleri olmadığı olmuştur. Allah acıkmıyor, Susamıyor yorulmuyor ise hile de yapamaz, kinde güdemez, beddua da etmez, öçte almaz vs.

Bakın kuran da ne diyor.

" de ki: allah, hile yapmakta herkesten hızlıdır." ( yunus 21)

" onlar hile yaptılar, allah da hile yaptı. Allah , hile yapanların en hayırlısıdır"

Muhammed bile " savaş hiledir" demiş.

Kafirun suresi bile bir hile önce benim dinim bana senin dinin sana derken, ilerleyen süreçte güçlenince; putperestlere, Yahudiler, hatta Türklere
    - ya ölüm
    - ya islam! Demişler.

" kim islamdan başka bir din isterse, onun ki kabul edilmeyecektir hiçbir zaman" derken ki bu ayet geldiğinde bütün Arabistan muhammed e tabi olmuştu. Ama aynı muhammed sadece etrafında 40 kişi varken benim dinim bana senin dinin sana diyor. Yani açıkça hile yapıyor.

Madem dinde zorlama yok diyor.
    ( Bakara 256)

Başka Yerde " onları Nerede görürseniz öldürün diyor"
    ( Bakara 191) al sana bir hile daha.

Misal iran da önce mollalar sol kesimle birlik olup Şahı devirmiş akabinde rejim sırasında şah ile beraber tüm sosyalist kesimi kovmuştur. Bunu da islamdaki hile yolu ile yapmışlardır.
    7 -14 ... benimhalaumudumvar
  2. 2.
    Ordaki hile yapar demesi senden zekidir demej oluyor.
    1 -5 ... feministmiyimneyim
  3. 3.
    allah ın hile yapması
    Be müslüman öyle değil o .
    3 -1 ... biraz martin biraz riggs
  4. 4.
    ayetlerden, çok güzel(!) kelimeler cımbızlamışsın kardeş bravo. şimdi git o ayetlerin düzgünce mealini ve tefsirini oku!
    7 -3 ... kazangap
  5. 5.
    yazar ayetlerin arasına ne idüğü belirsiz hadis ve hikayeler karıştırıp güçsüz savını güçlendirmeye kalkmasa idi belki cevap verilebilirdi.

belki diyorum zira ayetleri de cımbızlamış.
    2 -3 ... ne olursun guzelim sevsem seni
  6. 6.
    Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır.
    Ve şüphesiz sizin için büyük azap var evet.
    3 -2 ... vatansever terorist
  7. 7.
    Allah kuranı gönderirken yanında tesfir kitapları da yollamış anlamadığım durum. Bu müslümanlar işlerine gelince tesfir, işlerine gelince meal, işlerine gelince kuranın orjinal dili diyorlar. Ayrıca Ayetlerde cımbızlama yok ayetler ne ise onlar alınmıştır.
    5 -4 ... benimhalaumudumvar
  8. 8.
    isteyen istediğini yapar. Herkesin hayatına kimse karışamaz.
    1 ... hasta ruhlu ruh
  9. 9.
    Verilemeyen cevapları görünce güldürmüş iddiadır. Amkdklarım sanki hepsi birer hafız, tefsir ehli de yok cımbızlamış da falan filan *
    5 -2 ... ornitorenkkk
  10. 10.
    allah'ın hile yapmamızı istemediğini anlatmaya tek şu ayet yeter de artar:
    http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

şimdi sen muhammed savaş hiledir dedi diye çırpın dur.
    3 -2 ... ne olursun guzelim sevsem seni