1. 1.
  saçma sapan fransız zıvası...
  lan niye karşı olsun. ölçü koymuş... ananızı bacınızı bilin, evlenin de yapın demiş...

  bu mallar da aileyi yok edip analarını ona buna siktirince çok güzel bir dünya olacağını sanıyor ya, ben ona uyuzum.
  6 -4 ... tahin ile pekmez
 2. 2.
  (bkz: ilahi)
  1 ... asilgokturklu
 3. 3.
  nasıl olsa kutsal kitaplarının abc sayfasının x ayetinde onun da açıklandığı görüşüne sahip kimsecikler tarafından bertaraf edilecek olan bir şeydir.
  1 ... kullanici ismi
 4. 4.
  Yasak ve günah olanların neredeyse tamamının cennette mükafat olarak sunulması da ayrı bir konudur tabii.
  1 ... mazlumu getirin bana
 5. 5.
  (bkz: salak olmak haz alınan bir şey midir)
  ... zihinkrizi
 6. 6.
  yanlış bir yaklaşımdır, islam dini dünya hayatını tamamen bir kenara koyarak kişinin keşiş hayatı yaşamasını ön gören bir din değildir. önceliği ahirete verir, sonra toplumsal düzeni önemser ve mutlu bir bireyin mutlu bir toplum içerisinde var olabileceğinden hareket ederken, ruhsal hazlara daha ziyade yönelmiş ama nefsini de tamamen reddetmeyen sağlam kişilikleri hedefler.
  resim, heykel, müzik konularını ayrı diğerlerini ayrı değerlendiriyorum. resim, heykel, müzik gibi dalların haram olup olmaması biraz yoruma ve bir takım zayıf rivayetlere dayanıyor gibi. kumar, zina, içki konusunda ise haz ilkesinin bu kadar üstün körü ele alınması hedonizme bile hakarettir gibime geliyor. anlık haz peşinde bir hayat yaşamak genel olarak yaşam kalitesini düşürür. ayrıca toplumsal kardeşliği zedeleyici bedensel ya da anlık hazların uzun vadede toplum için olumsuz neticeler doğurması kaçınılmazdır. daha yeni evli iki polisin kumar yüzünden içine düştükleri durum haber olmuşken bunu anlamak güç olmamalı. içki de sizin için faydalar vardır ama zararı daha çoktur diye ayet vardır kur'anda. zina ise aile kavramına ters bir olgudur ve düzenli aile yaşantısına sahip toplumlar düzgün bireyler yetiştirirler.
  1 -1 ... haricname