1. 1.
    insan bedeni yaratma görevi Tanrı'nın çocukları olan insanlara verilmiştir. Evli çiftler birleşir ve beden yaratılır. Bu konuda onunla işbirliği içindeyiz. içine ruhu koyan Tanrı'dır.

    Ancak Adem ve Havva'nın düşüşünden sonra (inanın basit bir elma olayı değildi:)) dünyaya günah ve ölüm girdi. Yani sizin anlayacağınız şu an bilim adamlarının da anlayamadığı bir sebepten ötürü ölmeye başladık. Kısacası bedenlerimiz bozuldu ve kusurlu oldu.

    Dolayısı ile beyindeki kusurlar zihni engellere neden olurken, diğer organlarımızdaki kusurlar farklı engellere neden oluyor. Bu insanoğlunun aynı ölüm gibi bir lanetidir. Ölmemiz de çok saçma aslında... Tanrı ölecek bedeni neden yarattı? çünkü şu yüzden, en başta bedenimizi Tanrı'nın bu şekilde yaratmamış olması, bizim sonradan bozmuş olmamız.

    işin sonunda engelli insanların da (özürlü kırıcı bir kelimedir), sağlıklı insanların da ruhları Tanrı tarafından özellikle verildi ve hepimiz kendi koşullarımıza ve ruhumuza ne kadar değer verdiğimize göre yargılanacağız.
    ... ikinci nesil yazar