1. 1.
    Kendisine inanmamız için kayda değer bir delil vermemesi.

bir imtihan muhabbetidir almış başını gidiyor islam aleminde.
    iyi de bu imtihan islam'ın hak din olduğunu bulma imtihanı mı yoksa allah'ın bize koyduğu kanunlara uyma imtihanı mı?
    Bulmaca çözmeye mi geldik, nefsimizin imtihanı için mi geldik arkadaş buraya? Delili koy masaya, ondan sonra kurallarına uymazsam at beni cehenneme, okeyim ben yani.
    Herhalde allah kendi varlığına dair net bir kanıt sunmuş olsaydı en az 6 milyar insan göz göre göre ebedi cehennemi seçmezdi değil mi?
    10 -16 ... arabali ruhsuz
  2. 2.
    sınavı daha önce yapmayıp dünyaya göndermesi.
    yoksa ne güzel bizler olmazdık dünyada, herkes rahat ederdi. birbirlerini badelerlerdi rahatça.
    2 -7 ... lipsos
  3. 3.
    birincisi allah hata yapmaktan münezzehtir. yani allah hata yapmaz. kendini inkar edenleri bile yaratmasında bir hikmet vardır. yani boşa bir şey de yaratmaz.

ikincisi allah kendi varlığına net bir kanıt sunsaydı o işin adı inanç, bulunduğumuz halin adı imtihan olmazdı. diyorsun ki öğretmen sınav yaptı ama soruları ve cevapları bizimle paylaşmadı. vay hain öğretmen vay diyorsun . aslında allah sınavda kitap da açmaya izin veriyor , doğruları da gösteriyor ama sizin inanmaya niyetiniz yok gelin gibi yerim dar oynayamam diyorsunuz.
    11 -6 ... sevgikelebegi
  4. 4.
    isa'nın havariler gökten sofra istemiş..isa dua etmiş..Allah demiş ki gönderirim ama bundan sonra inanmayanlara da görülmedik bir azap veririm..

Ez cümle..

Deliller ne kadar ikna edici olur da azapbo kadar büyük olur..şu haliyle rahmet önde..af önde..tek kurtuluşumuz rahmet zaten..
    4 -2 ... salmisra
  5. 5.
    Matematikten fazla anlamaması ve miras paylaşımını yanlış yapması. Ama en büyük hatası bence zaman ve mekandan münezzeh olduğunu iddia edip sonrada benim katımda bir gün bin yıl gibidir diyerek zamana ve dolayısı ile mekana dahil ve bağımsız olmadığını söylemesidir. Kanaatimce Genel görelilik üzerine daha fazla okuma yapmalı.
    6 -5 ... enkidu1986
  6. 6.
    Allah asla hata yapmaz. Ama aciz kullar onun hikmetini anlayamayabilir.
    2 -1 ... anlamazbilmez
  7. 7.
    miras paylaşımı ve zaman konusu.

allah evlenirken kadına mehir verdirir ve kadını evin geçiminden sorumlu tutmaz. erkek ise ailenin geçiminden sorumludur ve bu sebeple herhangi bir mirastan daha fazla pay alır. günümüzde modern ! hukukta adam kadınla 2 sene evli kalıyor malı mülkü neyi varsa kadın alıyor. bunun adaletli olduğunu söylemek gerçekten zordur. kadının ev bakma sorumluluğu olmadığından miras hakkı yarımdır ama kadının da mehir hakkı vardır.

zaman konusuna gelince allah benim katımda 1 gün bin yıl gibidir derken kendi zatının bulunduğu yeri ifade etmiyor, ahireti ifade ediyor. ahiret de allahın yarattığı alemlerden bir alemdir. kendi zatının bulunduğu yer ise zamandan münezzehtir. hz. aliye sormuşlar ya ali allah bunca şeyi yaratmadan önce neredeydi ? hz ali cevap vermiş onun zatının bulunduğu yerde ondan başka hiç bir şey yoktur. sadece o vardır. ve halen öyledir. allah 1 gün 1000 yıl diyerek ahireti dünya zamanı ile anlatmıştır.
    3 -2 ... sevgikelebegi
  8. 8.
    Sana akıl vermiş daha ne delili istiyorsun? Görmen için göz, duymak için işitme yeteneği vermiş. Bunlardan büyük delil olur mu?
    3 -2 ... frekans
  9. 9.
    Yüksek ego. Onu ben yarattım, bunu ben bildim, şunu ben helak ettim, öbürünü ben cezalandırdım, berikini ben şeyttim diye diye kendi kendine yüklemiş egoyu. Ego cepte yani. Vay efendim asarım keserim, yakarım yıkarım, vay efendim eğilin bana yönelin bana, vay efendim görüşeceğiz sizinle, sorarım hepinize... bu nedir arkadaş?! Mantıklı mı bu sözler?
    Şunları bir insan söylese deli diye tıkarlar deliğe.

Ayrıca Şarkı yazdım kendisine:
    Ben, ben ben ben, ben
    Ben ben, ben ben ben...

Ve de sözler hazırladım fekat daha sonra konu olacak.
    5 -3 ... dalvadoor sali
  10. 10.
    Allah kelamı olmayan kitapta bu kadar çelişki ve cihado emredip, kadınları ganimet gören bir dine biat eden halkın çocuklarıyız.
    3 -3 ... reality man