1. 1.
  Kudsi bir hadiste geçen “Ben gizli bir hazine idim; bilinmek istedim, mahlukatı yarattım.” ifadesinde göze çarpan saçmalık.

  'bilinmek istemek' bir zaafiyettir, eksikliktir.
  Allah mahlukatı yaratmadan önce kendi halinde takılıyorken, kendini eksik hissediyormuş ve eksikliğini giderip tamamlanmak için "bilinmek" istemiş gibi bir anlam çıkıyor buradan.

  Kusursuz olan allah'a hiç yakıştı mı şimdi bu ifade?
  14 -11 ... arabali ruhsuz
 2. 2.
  her hüsün ve cemal sahibi hüsnünü ve cemalini göstermek ister.

  dünya üzerinde hiçbir sanat yoktur ki; sanatkarı onu saklasın. bir ressam yada marangoz sanatını göstermeyi arzu eder.
  rabbil aleminde sanatını, şuurlu ve akıllı bir varlık olarak yarattığı insana göstermek istemiştir. en basit bir anne yaptığı yemeği beğenilsin, yensin, taktir edilsin ister. bu demek değildir ki kötü yemek yaptı. yada karakter olarak eksik. bu gayet masum bir istektir. sorgularken birde şu pencereden düşünün. allah c.c. hikmetsiz iş yapmaz. o'nun işleri bir okyanus hükmünde varsayarsak, bizim aklımız sadece bardak kadar kalır. okyanusu bardağa sığdıramayiz. zaten ilahi sınavımız bu bizim. kainatı okuyacak insanoğlu rabbini bulacak, rabbini bilecek. emirlerine uyup yasaklarından uzak duracak. hem dunya hem ahiret sadetine bunsayede kavuşacak biiznillah. amin amin amin. ta- ha ve ya-sin
  7 -9 ... bittimiacaba
 3. 3.
  Kutsi hadise güvenerek Allaha böyle bir ithamda bulunmak sizin sorununuz. Allahı bulun kolaysa yok öyle Allah yok diyerek kaçmak yada var diyerek iman etmek.
  1 -1 ... promer
 4. 4.
  bilinmek istemek bir eksiklik değildir. bir iradeyi gösterir. allah'ın bir iradesi var ve yaratabileceklerini görmek istedi. bu bir zaaf değildir.

  örneğin sen bir mimar olsan. hem de mükemmel bir mimar olsan şöyle harika bir bina yapayım desen bu neden bir zaafiyet olsun ? binayı yaptığında o binada yaşayan bir hamam böceği de bu binanın mimarı zaafiyet içinde dese ne değişir ?
  4 -5 ... sevgikelebegi
 5. 5.
  Bir sanatçı, eserini göstermek ister çünkü sanatçı kusursuz ve mükemmel bir varlık değildir.
  Bir ressam tablosunu başkalarına gösteremedikçe eksiktir, ancak başka insanlar o tabloyu gördükten sonra tamamlanmış olur. Allah için bu sözkonusu olamaz.

  Allah'ı öğretmenlerle, sanatçılarla veya başka insanlarla karşılaştırmayı bıraksanız iyi olur. kaldı ki allah'ın sıfatları arasında "sanatçı" diye bir sıfat da yoktur.
  4 ... arabali ruhsuz
 6. 6.
  Hangi sürü başında çoban olmadan doğru yoldan zararsız yürür?
  2 ... freesun
 7. 7.
  internette izledikleri videolardan yorum sıçanlara ne demeli. güdümlüsünüz ve güdülüyorsunuz.
  1 -1 ... nagam
 8. 8.
  Evet allaha o konuda ben de çok kırgınım.
  3 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 9. 9.
  biz göreceğimizi gördük artık şarteli kapatsın lutfen.
  1 ... ben de geldim
 10. 10.
  allah ın bilinmek istemesi saçmalığı
  3 -3 ... onickihavari