1. 1.
  islam tanrısı olan allah'ın çocukların ölümüne göz yummasıdır. bu birçok ateistin tanrıyı sorgulama argümanlarından biridir. başlıktaki allah'ın nedeni benim bu sorgulamayı allah üzerinden yapmam. çünkü, islam'a göre bizler bu dünya'ya sınav için gönderildik. çünkü tanımadığımız bir adam sittin sene önce yasak meyveyi yemiş. peki küçük yaşta ölen çocuklar (bebeklikten karar mekanizmasına sahip olduğumuz yaşa kadar) bu sınava girmeden neden çıkıyor? bunun tek cevabı vardır, o da 'allah'tan daha iyi mi bileceksin kafir?'dir.
  -2 ... esseginnicki
 2. 2.
  ölen sadece insan evladı değil köpek balık bitki aslan fil yavrusu da olabilir. hatta yıldızlar bile ölüyor. saçma bir sorgulama taktiğidir.

  edit: göktanrıya inanıyorum
  1 ... barbar turk
 3. 3.
  (bkz: kötülüklerin insandan iyiliklerin allahtan olması)
  ... memocan2468
 4. 4.
  1. allah islam tanrisi degil inanan inanmayan butun insanlarin rabbidir.

  2. biz ademin yedigi elma yuzunden burada degiliz bilmiyorsanda arastir ogren tum bunlar cennette yasanirken dunya insanlar icin yaratiliyordu.

  3. birseyi unutma insan dunyaya olmek icin yollanmistir. dogum ile olum arasinda secme hakki olan seylerden sorumlu tutulur. bir cocuk olurse ne mutlu ona cunku bir cok islam aliminin katildigi gorus onlarin cennete gidecegi yonundedir.

  4. yaratilista aciklanamayan bir cok durum vardir ama herseyi bilseydik eglencesi nerede kalirdi degil mi?

  ha bide unutmadan islamin en guzel yanida koca bi omru sana hediye etmesi. oyle ki sen istedigin gibi yasa sonuclarina katlanabilirsen tabi.
  ... pantolona dusen son damla
 5. 5.
  amına koyayım yıl olmuş 2014 hala ateizmin temel savlarından biri bu. bi bitmediniz lan.
  1 ... the adamin biri
 6. 6.
  Belki de yummuyordu. Süre veriyordu.
  1 ... inheritance vice
 7. 7.
  beni daha çok doğumlarına göz yumması kısmı düşündürüyor.
  ... baftan
 8. 8.
  Gerçekten sıktı artık şu muhabbet. Allah varsa çocuklar neden ölüyor, afrikadakiler neden aç falan...
  Bu soruların muhattabı biz değiliz ki amk. sanki biz her gece dağlara çıkıp mağaralarda allahla konuşuyoruz nerden bilelim neden göz yumduğunu, neden kötülüklere izin verdiğini.
  4 -1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 9. 9.
  Göz yummuyor...

  Allah reenkarnasyon'u yaratandır.
  ... kapitalist amele
 10. 10.
  Allah'ın çocuklarının ölümüne göz yummayacağına dair bir söz verdiğini hatırlamıyorum. Söz verdiyse bile bu yine bir ateist argümanı olmazdı zaten, olsa olsa satanist argümanı olurdu.
  ... greekgodpan