1. 1.
    bir halı saha klasiğidir. elemanlar gayet kendilerinden emin*, hep biri forvete çıkmıştır. geride ise, takımın ağa babası; "gol atmak, şu bu, bunlar ters işler, ben takımın galibiyetine bakarım, hele bir gol yemeyelim de atarız elbet" fikirlerinden en az hepsini savunan kişinin -ki bunlar gayet mülayim tiplerdir genelde- artık durumun canına tak etmesi sonucu, sitemkâr bir ses tonuyla yaptığı veryansındır.
    ve bu elemanın takımın dengesinde öyle bir ağırlığı vardır ki, söylediği sözün ardından, tüm takımda bir defans seferberliği ilan edilir.

taa ki; (bkz: yeter lan ben de hucuma cıkıyorum)a kadar...
    87 -2 ... bahdeniz
  2. 2.
    -oglum gelin defansa..
    5 dakika sonra...
    -gelsenize lan defansa..
    10 dakika sonra..
    -bakın ben de cıkacam ileri!! gelin diyom şu kodumunun defansına!!
    20 dakika sonra...
    -defansınızın da sizin de a.k..çekilin lan ipneler ben oynayacam ilerde
    40 dakika sonra..
    -5-0 aldılar anahtarımızı...
    18 ... aby
  3. 3.
    ateist olup, allah'a inanmayan forvetin kulak asmayacağı çağrı.
    13 -16 ... salca
  4. 4.
    (bkz: italyan milli takımı)
    4 ... betruska
  5. 5.
    akıllara kazınan mahalle maçı repliklerindendir. defanstaki son adamın biçare çığırışıdır. 1-1-6 sisteminin çöküş sinyalidir. ayrıca (bkz: her türk forvet doğar)
    13 ... mtnyldz
  6. 6.
    bazı ecnebi ülkelerinde karşılığı "yüce isa aşkına defansa gelin lan" olan feryat çığlığı.
    6 -2 ... arabaciarabayatasget
  7. 7.
    defansta geniş boşluklar bırakan takım arkadaşlarına yalvaran servet çetin sözü.
    1 ... arabaciarabayatasget
  8. 8.
    bir kaleci serzenişi.
    1 ... venividivici
  9. 9.
    bu çağrıdan sonra;
    (bkz: 1 1 6 olan oyun düzeninin 8 0 0 olma ihtimali)
    2 -2 ... yoksa yamuluyor muyum
  10. 10.
    acı içinde çaresizligin en belirgin oldugu ve acizligin tavan yaptıgı bir kaleci haykırışıdır.özellikle halı saha maçlarında insanin içini burkan bir haykırıştır
    6 -1 ... trexxxxx