1. 1.
  allah buyuruyor;

  ali imran 12

  inkar edenlere de ki: "Siz mutlaka yenilgiye uğrayacak ve toplanıp cehenneme doldurulacaksınız. Orası ne fena yataktır!"

  edit: allah ile kul arasındadır diyip de allah'ın merhameti ile kandırılmış olanlar okuyun;

  insanlar! Allah'ın vâdi elbette gerçektir, öyleyse sakın dünya hayatı sizi aldatmasın; o çok hilekâr şeytan da Allah'ın kerem ve merhametini ileri sürerek sizi aldatmasın. (Fatır suresi, ayet 5)
  13 -9 ... solaref
 2. 2.
  imansız oldukları için çekecekleri azaplardan bihaber şımarık bir yaşam sürerler. siz onlar gibi olmayın.
  3 -7 ... abuzer komurcu
 3. 3.
  Dinler insan uydurması değilmiş. Hangi tanrı kendi yarattığını tehdit eder. Zaten bizim sonumuzu biliyor fıtratımızda bir şey varsa ona engel olamıyor.
  10 -3 ... vexillarius of theodopolis
 4. 4.
  Dünyanın mahrumiyet bölgesi Çok ücra köşelerinde asosyal bir hayat sürmüyorsa şayet, islamdan haberi de varsa inanan da inanmayan da dine tabi olan da olmayan da az çok neticede ne olacağının farkında ve bilincindedir. Allahtan Dinden Haberi olmayanlara gelince: onlara hesap kitap yok. Onlar direkt Toprak. Zaten dünya hayatı onlar için cenabı hakkın üzerinde bir hak bir vecibe yada bir borç değil bir lütuf bir ihsan ve bir ikramdır. Dilemeseydi hiç yaratmazdı. Dünyayı gördükleri yanlarına kârdır. Yaşadılar ve öldüler. Bitti gitti. Bu. Ama bilenlerle bilmeyenler, yapanlarla yapmayanlar hiç bir olur mu? Olmaz elbette.

  Kimi rabbı inkar eder, kimi dini inkâr eder kimi aklı fikri ilmi hür iradeyi seçimi inkar eder kimi dini değiştirir kimi de uydum kalabalığa koyun misali toplum nasıl yaşarsa öyle yaşar. Anlatırsın dinlemez. Dinler ama kabul etmez tenkit eder eleştirir. Sorgular. Alay eder. Dalga geçer. Hakaret eder. Meyletmez. Merak etmez. Araştırmaz. Sormaz. Soruşturmaz. Öğrenmez. Dinleri inançları aklıyla ilmiyle Mukayese etmez. Halbuki her sorunun bir cevabı vardır. Ama Dini ilimleri öğrenmek istemez ki. Yada gider -yeterli ve kafi seviyede hiç bir dini bilgisi olmadığı halde- materyalist dinsiz deist ateist felsefenin yalan ve zehirli mecralarına, sözde bilgi kaynaklarına, aldanır, aldatılır, kandırılır, zehirlenir, dine imana allaha peygambere düşman kesilir. En iyi ihtimalle dinsiz bir hayat yaşar ve ölür gider. Olan biten yada olacak olan budur yani. Ne olacaktı ki başka? Ne bekleniyor yani? Madalya mı takacaklar bir de??

  Kıyamette ne mi olacak? Merak eden herşeyi öğrenir. Her meseleye vakıf olur. Niye biz anlatalım ki her şeyi? Gitsin öğrensin. Her gece 3 saat dizi seyredeceğine öğrensin. Günümüzde Herkesin elinin altında internet var. Maç seyredeceğine alsın kitap okusun. Her şeye para buluyor ya. 10 liralık Kitaba gelince mi para yok? Yada "biz bu hayatı yaşamaya geldik arkadaş, kimse kafamıza ve keyfimize karışamaz, istediğimiz gibi dilediğimizce yaşarız" diyenlere tabi olsun, baksın keyfine. ahiret hesap kitap mahşer cennet cehennem din iman allah kitap peygamber merak bile etmesin. Nasılsa Ucunda para da yok bu işin. Napacak ki enayi mi öğrensin? işine gelmez ki. Ama Kendi bilir. Paşa gönlü bilir. Sen de Acıma kendine acımayana. Bırak ne hali varsa görsün. Boşver. Kendi düşen ağlamaz..
  3 -6 ... gazeloglu
 5. 5.
  inkar bir gerçeği kabul etmemek anlamına gelir...

  biz bütün dinlerin palavra olduğu gerçeğini biliyoruz... neden palavra olduğunu da defalarca hem bilimsel ve tarihsel verilerle hem de aşkın bşr varlığın sözü olduğu iddia edilen metinlerdeki tutarsızlıklarla açıkladık...

  allah/tanrı meselesine gelince, varlığıyla ilgili bir bilgiye sahip değiliz...

  Edit: eksileyenlere bir mesaj kadar yakınım...
  8 -3 ... kralzeus
 6. 6.
  allah ile kul arasındadır. alemlerin rabbi cehennemden bahsetmiş olsa bile "kul hakkı yenmesi haricinde affetmeyeceğim bir şey yoktur" da buyurmuştur. velhasılı "kıt" aklımız ile kendimizden başkasının akıbetini merak etmeye gerek yoktur. inanan inanmayana "neden inanmıyon yanacan" veya inanmayan inanana "olmayan şeye niye inanıyon" gibi aptal aptal söylemlerde bulunmak yerine kendi hayatına ve sonrasına baksa daha fazla kazançlı çıkar sanki..
  3 -3 ... mel mel bakan gibson
 7. 7.
  Ne olacağı aşikar cehenneme gider ama benim kafamda şu soru var:bizi yaratan bizim neler yapacağımızıda belirleyen değil mi yani hepimizin hayatı bir film gibi şuan film devam ediyor ama ne olacağını bizi yaratırken yazan yaratıcı ozaman benim suçum ne burda?
  2 ... manafaka
 8. 8.
  Sürpriz son. Hiçbir şey.
  2 ... big brother is watching youu
 9. 9.
  insanları yakmakla cezalandırmakla korkutarak bir yere varamazsınız.
  bu gittiğiniz yol yol değil.
  anlattığınız şey de islam değil.

  ama aynen devam edin böyle.
  "cehennemde sizi cayır cayır yakacağız, etlerinizi lime lime edeceğiz" demeye aynen devam edin...

  süpersiniz. insanlara gerçek yüzünüzü gösteriyorsunuz. tebrikler...
  6 -3 ... tengir budun
 10. 10.
  Uf olacak.
  5 ... dinsiz kitapsiz kafir