1. 1.
  kuran'ı kerim'de yapılan büyük hatadır. islamiyet'in arap kültüründen aldığı altyapısını apaçık ortaya çıkarır. "kork" diye başlayan o kutsal kitap aslında herşeyi özetler.
  2 -7 ... van golu cannavaro
 2. 2.
  (bkz: god is love).
  -1 ... present tense
 3. 3.
  sevmek ve korkmanın zıt anlamlı kelimeler olmadığından bihaber yazarın tespit yaptığını sanmasından kaynaklanan durumdur.
  3 -1 ... ronaldogu
 4. 4.
  allah'ı seviniz. bir annenin merhametinden 1000 kat daha merhametli olan allah'tan korkmayınız. bu kuranı kerimde yapılan bir yanlış değildir ayrıca. halk arasında kullanılan ve yanlış olan bir kullanımdır. kuranı kerimde allahtan korkun yazmaz. korkulması istenen şey cehennemdir. yani cehennemden korkun. şeytanın şerrinden korkun gibi tabirler vardır. allahtan korkun denmemiştir. ki kuran allahın gönderdiği bir kitaptır. allahın kendisini korkulacak bir varlık gibi gösterdiğine inanmak saçmalıktır.
  2 -1 ... sokak lambalari sonmesin
 5. 5.
  islam dini şekerdir ama bu şekeri uzatmak yerine adamın yüzüne fırlatmak olur bu benzetme.
  -1 ... menntre
 6. 6.
  inanmak istemeyenler için bir bahane. ne demişler bahane kıç gibidir herkeste bulunur.
  2 ... kral buysa alem biziz
 7. 7.
  allahtan kork cümlesi türk dilinde kullanılır. yani halk bunu kullanır. zaten allahı seven onun isteklerini yerine getirecek ve istemediklerini yapmaktan korkacaktır. tıpkı anne çocuk ilişkisi gibi. yani burda tezat bir durum yok. akledenler için kuranda çelişki yoktur. çelişki düşünmeyen beyinlerdedir.
  ... eklentiyiindirmekicintiklayinz
 8. 8.
  Zaten insan sevdiği şeylerden korkması kadar doğal bir şey yoktur.. Ya beni bırakırsa, ya beni terk ederse ya beni sevmezse şeklinde örneklenebilir.. Daha da basit örnek insan parayı sever ama kaybetmekten korkar.. Özet olarak insanın sevdiğinden korkması normaldir.
  ... cokokerem
 9. 9.
  allahtan kork, azabindan kork, dediklerini yap. hepsi bu.
  (bkz: lafı geveleme hacı)
  -1 ... ucamayanpilot
 10. 10.
  benu tehdit eden adamdan elbetde korkarim. bana inanmazsan yakarim , namaz kilmazsan yakarim, oruc tutmazsan yakarim ona yakarim buna yakarim. sakin ol sampiyon once o elindeki atesi yere birak.
  ... turok