1. 1.
  ﴾33﴿ Allah’a ve peygamberine karşı savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası ancak ya öldürülmeleri veya asılmaları yahut el ve ayaklarının çapraz olarak kesilmesi ya da bulundukları yerden sürgün edilmeleridir. Bu, onların dünyada uğradıkları aşağılayıcı cezadır. Âhirette ise onlar için büyük bir azap vardır.
  ﴾34﴿ Ancak onları yenip ele geçirmenizden önce tövbe edenler müstesna! Biliniz ki Allah çok bağışlayıcı, çok esirgeyicidir.
  maide surelerinde cenabı allah görüldüğü üzere normal katledilmeyi geçtim ellerin ve ayakların çaprazlama kesilmesini emrediyor. ardından da ne kadar bağışlayıcı ve affedici olduğu bizlere hatırlatıyor. sağolsun. birde affetmeseymiş.
  zaten kuran da yaklaşık 200 kere bağışlayıcı ve esirgeyici olduğu yazıyor her şiddet kullanmayı meşrulaştırma emrinden sonra.

  iyi de allah birilerini yok etmek için neden kuluna muhtaç.

  https://kuran.diyanet.gov...si/702/33-34-ayet-tefsiri
  2 -1 ... inderex
 2. 2.
  Iyi de bu sen her haltı yiyebilirsin, ye demek değil.

  insanın suistimal etme, menfaati için yorumlama, yapıp yapıp ama sen böyle dediydin deme hali insana insana bile değil ya hu.

  Çünkü emeksiz yemek yok.
  ... sapnu puas
 3. 3.
  Asil soru allhin muhatac olup olmadigi degil, asil soru ornegin kimin bozguncu sayildiginin hukmunu gene insana birakmasi.
  Ornegin, daha iki gun evel gotu yalanan Fetonun artigi yemekleri yiyenler, bugun onu din dusmani sayiyor. Ayni sekilde iki gun evel rtenin kulu kopegi olan fetocular bugun rte nin en buyuk dusmani.
  Sonuc olarak su an rte cilere sorsan feto bozguncu,
  Feto culara sorsan, rte bozguncu.
  Bana sorsan, ikiside vatan haini, din somurucusu )
  Is boyleyken kimin katli vacip ?
  Zaten bu yuzden muslumanlarin elinden kan eksik olmuyor.
  Sen kalkip allahin yarattigi varligin canini alma yetmisini insana verirsen, boyle boku cikar isin.
  2 ... dinsiz kitapsiz kafir