bugün

insanın beynidir.

Beyni olmayan adam ne bilsin allah ı değil mi? Beyinsiz insan her halde inkar eder. Ya da şirk koşar. Ya da şüphe eder ahiret hakkında.

Ama bu beyinsizlikleri onları azaptan kurtaracak değildir.
çomarların konuşabilmesi.
siyasal islamcıların eninde sonunda helak olması. her dönem. kendi adıyla puştluk yapanlara karşı affı yok.
internetten ücretsiz pdf'ini edinebileceğiniz; (bkz: kur an hiç tükenmeyen mucize) kitabında birçoğu ele alınan delillerdir

ayrıca yine internetten ücretsiz pdf'ini edinebileceğiniz (bkz: Allah ın varlığının 12 delili) kitabında argüman formatında getirilen delilleri inceleyebilirsiniz.

bu incelediğiniz delillerden hangisinin diğerlerinden daha büyük olduğunun cevabını siz belirleyin.

benim öznel cevabımsa; kur'an'daki 19 sistemi'dir.
1400 sene önce yazılmış Kuran dır. Başkada delili yoktur. Zira allah çıkıp ben buradayım dememiştir. Ben onun yerinde olsam bütün dünya bilgisayarlarına aynı anda mail yollarım inanmayanın internet bağlantısını keseceğimi söylerim daha çok inananım olur. Kitap nedir ya?
Deniz atının koşmaması penguenlerin uçmaması tembel hayvanın günde 16 saat uyuması su semenderinin suda yürümesi hatta kedilerin ağacın en tepesine tırmanıp düştüğünde hiçbir yaralanma göstermemesi gibi.
Adı üstünde inanç bu...

Ne bu kanıtlama çabası.

Varsa ve kendini kanıtlamak istese gökten bize el sallardı.

inan ve kimseye karışma bize yeter...
güncel Önemli Başlıklar