bugün

allah kendisini gorebilecegimiz gozler yaratmaktan acizmidir? allah kendi yarattigindan neden saklaniyor? yoksa cirkin mi? gibi sorgulara sebep olan beyin travmasidir.
beyin travması geçirmiş kişi söylemi.
hz hamzanın bir sözü vardır burada, düşündürürse buldurur.
"gözümün gördüğü hiçbir şeyden korkmam"
allah mekandan münezzehtir. bakmasını, görmesini bilen ki$i için allah heryededir. bu görme olayıda inanan ki$inin imanı ile doğru orantılıdır. bu soruyu ya çocuk ya$ta birisi ebeveynine sorar, yada henüz hidayete erememi$ kimse.
dinden soğumak için neden bulmaya çalışan kişinin sorusudur.
görmek isteyene yüzü açıktır zaten..
Cevabı:
"Bir rengin görünebilirliği diğerlerinin varlığıyla mevcuttur. Diğer renkler olmasaydı siyahın siyah olduğunu anlayamazdık. Oysa Allah mekandan münezzehtir, her yerde mevcuttur. imanda yüksek mertebelere gelmiş kimseler onun varlığının her yerde olduğunu enel-hak (ene el hak) (ben Allahım) diyerek ifade etmişlerdir. Allah'ın görünmemesinin mantık dairesindeki sebeplerinden birisi budur."
olan soru.
Ayrıca (bkz: allah ın görünmemesinin hikmetleri)
allah'i insanlarla kiyaslayanlardir genellikle bu soruyu soranlar. fakat o en üstündür, insanlarla asla kiyaslanamaz cünkü bu o'nun degerini düsürür. iste bu yüzden de islam dininde allah'in veya peygamberlerin resmi yoktur. allah'in varligina inanmayan inanmaz. inananlar ise bilir ki allah heryerdedir.
insanın gözünün de görme sınırı vardır kulağın duyma sınırının olduğu gibi. Bu yüzdendir ki her şeyi göremeyiz.
(bkz: çünkü o içimizde)
görünen birşeyin inandırıcılığı kalır mıydı sizce? ben her gün gördüğüm birşeye neden koşulsuz iman etme gayreti duyayım? onun varlığını görüyorum, o zaman bu dünya hayatının anlamı nedir? nedir ha nedir sorarım sana?
(bkz: zeki muren bizi neden goremiyor)

edit:içinde içindee
baki$ acisi bozuk olan yaratik söylemidir.
iyi bir mümin olursanız belki allah ı bile görebilirsiniz, diye cevap verilmesi gereken soru.
küçük yaşlardan itibaren başlanması gereken dini eğitimi yeterince almamış,annesine 5 yaşındayken sorduğu sorular cevapsız kalmış,gün gelip sözlüğe yazar olsada içindeki boşluğu dolduramamış yazar(!)ın sorduğu sorudur.
tüm açıklamalar sıkılmadan okunmalıdır.çünkü öğrenmenin yaşı yoktur.
beyin var mı beyin diye sormaya sebebiyet veren sorudur.
(bkz: allah a havale edilesi tipler)
evrende bulunan her şey, gözünün madde açısından görebildiğin her şey zaten onun eseridir, o yüzden o'nu ne diğer insanlar gibi sınırlandırabilirsin ne de öyle düşünebilirsin, o'nu aramak ya da göremememek kişiyle alakalıdır.
"dünya imtihan yeri olduğu için" şeklinde cevaplandırılması gereken sorudur. Allah'ı görebilseydik inanmayan mı kalırdı?
biz soralım diye.*
her şeyi maddede arayanların akılları gözlerindedir.
gözler ise maneviyata kördür.

anladın mı şimdi aybalam. körsün o yüzden göremiyorsun cınım benim. öptüm byeee.
(bkz: ihlas suresi)
allah'ı kabedeki putlarla karıştıran saftirik suali.
(bkz: acele ise seytan karisir)
her şeyin bir zamanı vardır. bir gün ister istemez göreceksin zaten...
(bkz: ateş seni çağırıyor)
güncel Önemli Başlıklar