1. 1.
  insanın allahtan daha akıllı olduğunu iddia eden bir zındıktır. nasıl olur da insanların yarattığı yasa allahın yarattığı yasadan daha iyi olabilir? bu allahtan daha zekiyiz demekle aynı şeydir.
  2 -7 ... tufeyli
 2. 2.
  Bütün dinler batıldır.

  Edit:

  kuran, nebe (31-34) şüphesiz takvâ sahipleri için umulanı buldukları yer, bahçeler, üzüm bağları, göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar, içki dolu kâseler vardır.
  kuran, azhab 50: ey peygamber! mehirlerini verdiğin hanımlarını, allah’ın sana ganimet olarak verdiği cariyelerini, amcanın, halanın, dayının, teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helal kıldık. bir de peygamber kendisiyle evlenmek istediği taktirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere degil, sirf sana mahsus olmak üzere helal kıldık.
  kuran, azhab 53: ey iman edenler! siz zamanını gözetlemeksizin, bir yemeğe davet edilmedikçe, peygamber’in evlerine girmeyin. ancak davet edildiğiniz vakit girin. yemeği yediğinizde hemen dağılın, sohbete dalmayın. çünkü bu hareketiniz peygamber’i üzmekte, fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadır. ama allah, hakkı söylemekten çekinmez. peygamber’in hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. bu, hem sizin kalpleriniz, hem de onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. sizin allah’ın resûlünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarını nikâhlamanız asla caiz olamaz. çünkü bu, allah katında büyük (bir günah) tır.

  Evrensel olması beklenen bir dinin ne derece kişisel yargılar barındırdığı ortadadır.
  8 -7 ... nothingmust
 3. 3.
  helal olsun! fikri neyse zikri de o olan birini görmeyeli çok uzun zaman olmuştu!
  2 -2 ... noxeca
 4. 4.
  peki sayın en hakiki mümin, hırsızlık yapanın, hak yiyenin, devleti dolandıranın eli kesilecek.
  allah ın yasası böyle.

  uygulansın mı?
  4 -2 ... high voltage
 5. 5.
  bknz. sipariş ile gelen vahiyler.
  2 -3 ... kakandoboy
 6. 6.
  genel olarak yasa istemiyorum ama kuranda mükemmel olarak betimlenen allah'ın bu kadar kusurlu bir yasa çıkarması daha da önemlisi bunu güncellememesi ya da dünya şartlarını o kuran içeriğine bağlı kalacak şekilde sabitlememesi çok büyük sıkıntı.
  2 ... no god no master
 7. 7.
  Sadece yasasini tasasini degil allah dediginizin kendisini de istemeyen laiktir.
  1 -4 ... alpagu acar
 8. 8.
  Allah'ın yasası: hiç kimseyi sebepsizce öldürneyin. Zandan sakının. Nefsinize hakim olun.

  Kanuni sultan süleyman: Mustafa'nın ve pargalı'nın çocukları benden intikam alabilir. Koltuğum elden gidebilir. Tiz bunların da kellesi vurula !
  3 -1 ... ataturkcu 20
 9. 9.
  islam dininden bihaber halktır. evet..
  1 -4 ... cihaner
 10. 10.
  allah ın yasasını değil allah ın yasasını yorumlayacak olan insanları istememektedir. ulan dindarız adı altında burada ötüyorsunuz aptal aptal. islam devleti mi kurmak istiyorsunuz ? şeriat ile mi yönetilmek istiyorsunuz ? peki bu şeriat kurallarını tövbe haşa allah yargılayıp uygulamayacağına göre illa ki bir takım insanların mahkemesinden geçecek bu kurallar kaideler değil mi.

  suriyede kurdular şeriat devleti sonuçları ne oldu ? arabistan ın hali ortada. adamlar çatır çatır insan kesiyorlar. hayır bir s.k bilmiyorsanız aklınızda kesmiyorsa susun bari lan ne kadar boş muhabbet seviyorsunuz arkadaş. hiç mi işiniz gücünüz yok hiç mi ananız babanız yok "ne yapıyorsun akşama kadar sen bakayım orada" diye sormuyorlar.
  6 -3 ... mel mel bakan gibson