1. 1.
  kuranda ateist ve kafirlere saydıran, yakarım parçalarım şeklinde tehdit eden kişinin (o kişi allah oluyor). teröristler için aynısını yapmaması durumudur. yoksa allah teröristleri seviyor mu, yada allah bir terörist lideri mi ? terör liderleri gibi 'benim için savaşın' demesi bunu mantıklı kılıyor.

  bunun için üç seçenek mevcut.

  1-allah terör lideridir.
  2-allah teröristleri seven, terör sempatizanı bir tanrı
  3-allah yok, dinler ve allah insanları savaştırmak için yöneticiler tarafından uyduruldu.

  bence 3. çok mantıklı.
  lanet olsun ki dinlerin yer yüzüne tek katkıları insanları savaştırmaları ve bölmesidir.
  evreni yaratan bir tanrının tek derdi kendilerin tapmayanlar olması beklenemez. bu kişi asla tanrı olamaz. zira tanrı gibi davranmıyor.
  2 -1 ... tapmadiyentanri
 2. 2.
  “Allah, mü’minlerden mallarını ve canlarını, onlara (verilecek) cennet karşılığında satın almıştır. Onlar, Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve öldürülürler. (Bu), Allah üzerine hak bir vaattir…” (Tevbe, 111)

  bugün terör denilen şey aslında dün cihattı. yoksa müslümanlar allah yolunda her daim ölüp öldürüyorlardı. bugün bunun islamcılara bile ters gelmesinin nedeni modern dünyada artık din adına veya allah adına birini öldürmenin kötü karşılanmasıdır. yoksa eskiden din savaşları gırlaydı, zaten savaş da bu yüzden yapılıyordu.
  mezhep savaşlarına hiç değinmiyorum bile.

  kuranda bir tane bile cihat yapmayın, allah için öldürüp ölmeyin ayeti yoktur. tam aksine bazen muhammed müminleri savaşa teşvik etmek için ayet yazmıştır.

  ey peygamber! mü’minleri savaşa teşvik et. eğer içinizde sabırlı yirmi kişi bulunursa, iki yüz kişiye galip gelirler. eğer içinizde (sabırlı) yüz kişi bulunursa, inkâr edenlerden bin kişiye galip gelirler. çünkü onlar anlamayan bir kavimdir.
  enfal 65
  1 -2 ... allah yok din yalan
 3. 3.
  (bkz: öldürmeyeceksin) bunu kim söyledi, baban mı, oğlum?

  şimdi o bir sikime yaramayan eksini verip ezikliğinle başbaşa kalabilirsin.
  1 -1 ... gok kubbeye kadar yolu var
 4. 4.
  amerika'ya laf edemeyip allah'a söven allahsızların uydurduğu iftira.

  (bkz: obama created isis)

  terörizmi islamla özdeşleştirmeye çalıştığınız her iğrenç çalışmanızda götünüze sokacam bunu.

  https://video.uludagsozluk.com/v/ışid-i-hillary-clinton-obama-yla-birlikte-yarattı-133393/

  1 -1 ... gok kubbeye kadar yolu var
 5. 5.
  Zaten insanları keyif için öldüren bir kişilere müslüman diyemezsin. Ayrıca kuranda size karşı savaş açmadıkca gibisinden bir ifade var. Yani önünüze geleni öldürün gibi bir şey demiyor.
  ... jackinlocked