1. 1.
  Mesela ad, semut kavmini yoketmişken hatta nuh tufanıyla insanlara küresel bir felaket yollamışken, tüm islam dünyasına meydan okuyan sürekli müslümanları yenen israil denen göt kadar toprakta kurulmuş devleti neden helak etmiyor ki her eylemde müslümler " ya rabbim israili kahhar sıfatınla kahret" diye beddua ertikleri halde. Bu düşündürücü müslümler açıklayabilir mi?
  6 ... ebu zindik
 2. 2.
  allah diye bir şey yok da o yüzden. tek mutlak gerçeklik maddedir.
  4 -3 ... yamyam balagonda adami
 3. 3.
  aklını kullanan çalışkanlara Allah elbette karşılıklarını verir.

  Bu rabbimizin yüce adaletini gösterir.
  2 -1 ... salon beyefendisi
 4. 4.
  Hz ibrahim ile bir antlaşma yaptığı için. Bu yüzden onları ertelemiş.
  ... selia
 5. 5.
  Artik peygamber gelmeyecegi için helak edilmiyorlar.
  -1 ... karton toplayan cocuk
 6. 6.
  Ortada bir mücadele olduğunu sanan kişi sorusu.

  Dünyada insanlar arasında elden geldiğince bir mücadele olsa da Allahın planını yaşıyoruz. Bu planın içinde bir yerlere dahiliz ve gene hayatta bize biçilen rol içerisinde özgür irademizle verdiğimiz kararlar bizim Allahın kulu olup olmadığımızı açığa çıkaracak. Kontrolümüz dışındaki herşey Allahın yaratması ile oluyor. Kontrolümüz altında olan tek şey ise irademiz. Allahın emretmesi ile özgürce kararımızı veriyoruz.
  1 ... insectoidzz
 7. 7.
  Allah'ın yahudileri tutmasıyla da açıklanabilir. Ne de olsa kurandaki menkibelerin çogu yahudi anlatısı. Bizim hz davud ve hz süleyman dedigimiz adamlar tarihi yahudi kralları. Hz ibrahim (abraham) onlarin geleneksel anlatisına göre tarihteki ilk yahudi. Sünnet, sarap içmeme, domuz yememe onlardan arak. Allahın emrettiği gibi aklini kullanan ve temiz yaşayanlar da onlar.

  Yani filistinlileri mi destekleyecekti. Yahudilerdeki teknoloji bunlarda olsun son çocuga kadar katleder ama allahimiz buna izin vermiyor işte.
  2 ... gaspirali
 8. 8.
  peygamberimizin bir hadis-i şerifinde:
  ben, rabbimden, benim ümmetimi helâk etmemesini istedim. rabbim benim bu duamı kabul buyurdu. dedi ki: 'onların helâki kendi aralarında olacaktır. günah işledikleri zaman ben onları birbirine düşürecek ve vurduracağım.' ben bunun da kalkmasını diledim; ama rabbim bunu kaldırmadı. (bk. müslim, fiten, 20)
  1 ... entente cordiale