1. 1.
  Neden diye düşünmeme neden olan sorunsal.
  -1 ... ruskekosu
 2. 2.
  Şuursuzlara düşünme konusunda yardımcı olurken müdahale ediyordur.
  ... kuiper
 3. 3.
  Dünya hayatı imtihandır. Bu tespit doğru değildir. Eğer Allah müdahale etseydi herşeye, bu işin bir anlamı olmazdı.
  ... aydinoglu ventage
 4. 4.
  Allah dünyaya müdahale etti.

  Bundan 1400 yıl kadar önce dünyaya yeni bir Peygamber, yeni bir din ve yeni bir kitap indirdi. Tüm insanları da buna davet etti.

  Savunma savaşı haricinde savaşmamak konusunda uyardı, dininizi bölmeyin diye uyardı.

  sen ne yaptın? savaştın, katlettin, mezhepleştin birbirini öldürdün, peygambere bile senin üzerine düşen tebliğdir dediği halde sen kılıçla islamı yaymaya çalıştın, Hristiyan hristiyanlığını bırakmadı bırakmadığı gibi birbirini yıllarca öldürdüler ve daha tüm milletler adına onlarca örnek verebilirim.

  Allah yeni bir din indirse ne olacak? insanlar yine birbirini katletmeye devam edecek.
  -1 ... iplerini koparan kukla
 5. 5.
  1400 yıl önce dünyaya yeni peygamber yeni bir din yeni bir kitap indirmiş, biri de demiyor ki dünyanın yeni bir peygambere yeni bir dine yeni bir kitaba mı ihtiyacı vardı?

  tamamen yalan arkadaşlar bu hem de en alasından zaten allah diye biri de yok bu arapların putlarından biri işte yani yüz defa yazdık yine yazıyoruz ilginç bir şekilde taşa anlatsan o bile anlar.

  gerçek yaratıcı ne peygamber ne bir ayet ne kitap ne de din getirmiştir yani örneğin musa da bir din getirmemiştir isa'da bir din getirip alın yeni dininiz budur dememiştir.

  din allah kitap peygamber diye birşey yoktur yaratıcı böyle basit işlerle uğraşmıyor. bir insan bedenine bak, ibreti alem için kendi başına bir mühendislik harikası bir sineğe bir arıya bak bunları yaratan yaratıcı kitap din ayet ile mi uğraşacak?

  müslümanların bahsettiği şekilde tanrı olarak allah yoktur.
  ... rootz
 6. 6.
  (Ey Rasûlüm,) o zalimlerin yaptıklarından Allah’ın habersiz olduğunu düşünme. O, gözlerin dehşetinden donup kalacağı bir gün adına onlara sadece mühlet vermektedir.
  (ibrahim 42)
  1 ... lafbaz