1. 1.
  birkaç soruyu beraberinde getiren ilginç bir sorunsaldır.

  monoteist dinlere göre tanrı tarafından yaratılmıştır. ancak tanrıya karşı çıkma kudretine sahip bir varlık mıdır? böyle bir lüksü var mıdır? zira tanrı secde edeceksin dediği halde yeni yaratılan insana secde etmez. onun böyle bir imkanı varsa secde etmesini istediği insanın da tanrıya böyle açıkça karşı gelmesi halinde neler olur? mümkün müdür?

  eğer secde etseydi ve söz dinleseydi şeytan, iblis, cehennem olmayacak mıydı? kötülüğün sorumlusu şeytan mı yoksa buna müsade eden tanrı mı? cehennemde yanacak milyarlarca insanın nedeni bir ilahi inatlaşma mıdır? tarih boyunca başka insanlar yüzünden başına felaketler gelen milyarlarca insan bu kadar kahrı bir inatlaşma yüzünden mi çekti?

  mahşer günü herkesin akıbeti tanrı tarafından şimdiden bilindiğine göre ona gerçekten gerek var mı? cennete ve cehenneme gidecek herkes tanrı tarafından bilindiğine göre bütün olan bitene ne gerek var?

  o kadar inançlı insanı kötü yola sevkeden bir varlık olarak şeytan herşey bittiğinde ceza alacak mı?
  3 -2 ... noxeca
 2. 2.
  Holografik evren filminin gariban jokeridir.
  2 ... nazlinazi
 3. 3.
  şeytan cin ve iradesi var oradan karşı çıktı bir.

  bunlar yaşanmasa ahirette ben bunları yapmazdım diyenlere karşı indirildik bu iki.

  şeytan da ceza alacak bu da üç.
  1 -1 ... sgt gary roach sanderson
 4. 4.
  Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onlara ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne kadar mühlet veriyor. (ibrahim 42)
  1 ... lafbaz
 5. 5.
  Tanrı nın varlığı dışındaki her şey, tanrı ya göre bahanedir. O olmasını istediği şeyler için bahaneler yaratan şımarık bir çocuk gibidir aslında, hayatınızda olmasını istediğiniz her şeyin koşullarını hazırlarsanız o şeyin gerçekleşmesi an meselesidir.

  Tanrı böyle bir enerjidir, bir şeyin olmasını ister ve olması için gerekli koşulları yaratır, cehennemin var olması, insanların sınava tabi tutulması, dünya da ve cehennem de yaptığı kötülüklerin karşılığını alması için bir bahaneydi şeytan ın insan önünde secde etmemesi.

  Yani şeytan dahi tanrı nın istemediği bir şey yapamaz demektir bu, istediği için insan önünde eğilmemiştir.

  Hepsi bu!
  2 ... siyah alfabe
 6. 6.
  Allah, kalbi marazlı kullarını bilir. fakat onlar kendi kalplerindeki marazdan habersizdirler.

  Mahşer günü uyarı olmadan haber vermeden niçin bizi cezalandırıyorsun demeyelim diye Dünya denilen bu düzeneği kurmuş, bütünü hiçe sayıp kopmaya çalışışımızı kaydetmektedir.
  ... pitislarin hamcisi