1. 1.
  -''üstün olduğunuz halde barışa çağırmayın. allah sizinle beraberdir. o sizin amellerinizi eksiltmeyecektir.'' (47-35)

  kelimenin tam anlamıyla gücünüz varsa savaşın ve barıştan yana olmayın diyor, lanet olsun ki bu inanılmaz. zira sözler bir tanrıya ait. bir terörist militanına değil. sadece bu ayet bile dinlerin çürümesi için yeterli. elbette müminler ''allahta hata yapar'' şeklinde düşünmüyor ise.

  edit: aksini iddia eden ayetlerin olması bu ayeti yok etmez. bu ayet halen kuranda mevcut. allah barış ve savaş konusunda kararsız mı kalmış. bu nasıl tanrı.
  15 -18 ... tapmadiyentanri
 2. 1.
  Tam tersine. Barışı bozanla savaşın der. Barış durumunda savaş çıkarmak kötü kabul edilmiştir. Hatta bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir der.

  Gerekli araştırmaları yapıp editleyeceğim buraları.
  10 -8 ... ayran yurekli richard
 3. 2.
  allah barış yanlısı olsa arab ın ispanyada ne işi olabilir? sonuçta islam kanla yayıldı bu bir gerçek. kan döke döke benimsettiler bu dini ve atalarım korkak bi sike yaramaz insanlar diye onların asalak dinlerini kabul etmek zorunda değilim. islam vahşi bir dindir ve girdiği her yeri vahşileştirmiştir.
  6 -5 ... allah yok din yalan
 4. 3.
  2017 yılında hala ayet cımbızlayan ateist.

  enfal/61:  Onlar barışa eğilim gösterirlerse sen de ona eğilim göster ve ALLAH'a güven. O, işitendir, Bilendir.
  11 -6 ... lunarliftoff
 5. 2.
  muhammed 34: inkar edip allah yolundan alıkoyanları ve sonra da kafir olarak ölenleri allah asla bağışlamaz.
  muhammed 35: üstün durumda iken gevşeyip barışa çağırmayın. allah sizinle beraberdir. o amellerinizi asla eksiltmeyecektir.
  muahmmed 36: dünyâ yaşayışı, ancak bir oyundur, bir eğlence ve inanır ve çekinirseniz göreceksiniz ki size mükâfâtınızı vermektedir ve bütün mallarınızı istememektedir.

  muhammed 35 de bahsedilen cımbızlama işi nerede? üstünseniz barışmayın savaşın demiş işte gayet açık.

  yoh aslında oyle demeh istemiyi orda.
  3 -3 ... syme
 6. 3.
  Bak yavrucum bak evladım bak çocum... bütün ayetlere bak bi. "Size kötülük yapanla aşırıya kaçmadan savaşın" ifadesini rahatlıkla çıkarırsın. Yani nedir? Barışı bozanla savaşın. Düzeni bozanla savaşın. Ve onlar sizinle savaşana, size zarar verene kadar onlarla savaşmayın, kötü bir şey yapmayın. Silah bırakırlarsa öldürmeyin.

  Bak bunları okuyosun. Niye anlamamakta ısrar ediyosun?
  6 -3 ... ayran yurekli richard
 7. 4.
  şimdi bu konuyu açan mancınık ağızlının tezi yanlış çıksın diye, onun hizmet ettiği bir ülke bize savaş açtığı zaman "yok yaaa allah bize savaşmayı emretmiyi" deyip ülkemizin işgal edilmesine izin mi vereceğiz.

  ya bir insan ancak bu kadar vatan haini olabilir. ne duruyor hala sözlükte hala anlamıyorum. aldığı nefes haram adamın ya. ölsen artık ya, allahsız.
  3 -1 ... gok kubbeye kadar yolu var
 8. 5.
  Ateistlerin, Geleneksel ayet cımbızlama ayini başlamış yine. Allah akıl fikir versin hiç tartışmaya girmeyeceğim.
  1 -4 ... reis icin canim feda olsun
 9. 6.
  Savaşmaktan kasıt nedir ona bakmak lazım. Nihayetinde Barış ve huzur içinde savaşılabilir. Yaşamak varolmak için tüm canlılar savaş halinde zaten.200 milyon spermin rahimdeki yumurtaya ulaşmak için verdiği savaşı kazanandan oluştuk sonuçta.
  1 -1 ... atlant isten gelenadam
 10. 7.
  Ve ayrıca islamın yayılışının savaşlarla, kanla olmasını kanıt olarak sunanlar olmuş. islamın vahşetle, kanla yayıldığı dönemlere bakın. Hz. Muhemmet çoktan ölmüş.

  Hz. Muhammet döneminde olan yayılmalara bakın. Önce islam'a davet edilmiş. Daveti kibarlıkla geri çevirenlere zarar verilmemiş. Fitne çıkaran yahut kötülük yapanlarla savaşılmıştır.
  5 -3 ... ayran yurekli richard