bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  -''üstün olduğunuz halde barışa çağırmayın. allah sizinle beraberdir. o sizin amellerinizi eksiltmeyecektir.'' (47-35)

  kelimenin tam anlamıyla gücünüz varsa savaşın ve barıştan yana olmayın diyor, lanet olsun ki bu inanılmaz. zira sözler bir tanrıya ait. bir terörist militanına değil. sadece bu ayet bile dinlerin çürümesi için yeterli. elbette müminler ''allahta hata yapar'' şeklinde düşünmüyor ise.

  edit: aksini iddia eden ayetlerin olması bu ayeti yok etmez. bu ayet halen kuranda mevcut. allah barış ve savaş konusunda kararsız mı kalmış. bu nasıl tanrı.
  15 -18 ... tapmadiyentanri
 2. 2.
  islama göre, islamın egemen olmadığı, islama göre yönetilmeyen düzenler birer fitnedir, bu fitne düzenler yıkılmalı, din allahın oluncaya, yeryüzüne islam egemen oluncaya, fitne kalmayıncaya dek savaşılmalıdır. o yüzden islam barış dini olamaz, islam ancak yayılmacı, arapçılığa hizmet eden bir savaş dini olabilir.
  8 -4 ... sisli bir gece
 3. 3.
  Tam tersine. Barışı bozanla savaşın der. Barış durumunda savaş çıkarmak kötü kabul edilmiştir. Hatta bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir der.

  Gerekli araştırmaları yapıp editleyeceğim buraları.
  10 -8 ... seker cuvalindaki olu karinca
 4. 4.
  allah barış yanlısı olsa arab ın ispanyada ne işi olabilir? sonuçta islam kanla yayıldı bu bir gerçek. kan döke döke benimsettiler bu dini ve atalarım korkak bi sike yaramaz insanlar diye onların asalak dinlerini kabul etmek zorunda değilim. islam vahşi bir dindir ve girdiği her yeri vahşileştirmiştir.
  6 -5 ... allah yok din yalan
 5. 5.
  2017 yılında hala ayet cımbızlayan ateist.

  enfal/61:  Onlar barışa eğilim gösterirlerse sen de ona eğilim göster ve ALLAH'a güven. O, işitendir, Bilendir.
  11 -6 ... lunarliftoff
 6. 5.
  (bkz: kuran dan ayet cımbızlamak)

  Sizinle çarpışmaya girenlerle Allah yolunda siz de çarpışın. Ama haksız yere saldırmayın/çarpışmada zulme sapmayın. Çünkü Allah, sınır tanımaz azgınları sevmiyor.

  Onları yakaladığınız yerde öldürün; onların sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne/baskı ve bozgunculuk, öldürmekten daha kötüdür. Mescid-i Haram'da, onlar sizinle çarpışmaya girinceye kadar siz de onlarla çarpışmaya girmeyin. Eğer sizinle çarpışmaya girerlerse siz de onları öldürün. işte böyle verilir küfre sapanların cezası!

  Eğer savaşı sona erdirirlerse Allah çok affedici, çok merhametlidir.

  Fitne kalmayıncaya ve din yalnız Allah'ın oluncaya kadar onlarla çarpışın. Eğer çarpışmaktan vazgeçerlerse artık zulme sapanlardan başkasına düşmanlık edilmez.
  bakara suresi 190-191-192-193. ayetler.
  7 -3 ... ebu zer
 7. 6.
  bu gerçek islam bu değilciler gerçekten gülünç. siz bugün müslüman olmanızı islamın bu yayılmacı anlayışına, atalarınızın müslüman yapılmasına borçlusunuz. islam, islamın egemen olmadığı yerleri fitne olarak görmeyip, yayılmasa, islam yerel bir din olarak kalırdı ve islama bugün bu kadar inanan olmazdı. tabi bu durum geçmişin akışını tümüyle değiştirirdi. dediğim gibi islamın egemen olmadığı yerler islama göre bir fitnedir, fitne kalmayıncaya, din allahın oluncaya kadar savaşılmalıdır, islama göre yönetilmeyen düzenler yıkılmalı, yerlerine islami düzenler kurulmalıdır, bu düzenler de korunmalıdır. islam halifeleri de bu buyruğa uyup birçok yeri ele geçirmişlerdir. yoksa ne işi var ömerin iranda, ne işi var osmanın osta asya kapılarında, orta asya kapılarına dayanıp hazarlarla savaşmışlar.
  3 -4 ... sisli bir gece
 8. 7.
  muhammed 34: inkar edip allah yolundan alıkoyanları ve sonra da kafir olarak ölenleri allah asla bağışlamaz.
  muhammed 35: üstün durumda iken gevşeyip barışa çağırmayın. allah sizinle beraberdir. o amellerinizi asla eksiltmeyecektir.
  muahmmed 36: dünyâ yaşayışı, ancak bir oyundur, bir eğlence ve inanır ve çekinirseniz göreceksiniz ki size mükâfâtınızı vermektedir ve bütün mallarınızı istememektedir.

  muhammed 35 de bahsedilen cımbızlama işi nerede? üstünseniz barışmayın savaşın demiş işte gayet açık.

  yoh aslında oyle demeh istemiyi orda.
  3 -3 ... syme
 9. 8.
  Bak yavrucum bak evladım bak çocum... bütün ayetlere bak bi. "Size kötülük yapanla aşırıya kaçmadan savaşın" ifadesini rahatlıkla çıkarırsın. Yani nedir? Barışı bozanla savaşın. Düzeni bozanla savaşın. Ve onlar sizinle savaşana, size zarar verene kadar onlarla savaşmayın, kötü bir şey yapmayın. Silah bırakırlarsa öldürmeyin.

  Bak bunları okuyosun. Niye anlamamakta ısrar ediyosun?
  6 -3 ... seker cuvalindaki olu karinca
 10. 9.
  şimdi bu konuyu açan mancınık ağızlının tezi yanlış çıksın diye, onun hizmet ettiği bir ülke bize savaş açtığı zaman "yok yaaa allah bize savaşmayı emretmiyi" deyip ülkemizin işgal edilmesine izin mi vereceğiz.

  ya bir insan ancak bu kadar vatan haini olabilir. ne duruyor hala sözlükte hala anlamıyorum. aldığı nefes haram adamın ya. ölsen artık ya, allahsız.
  3 -1 ... gok kubbeye kadar yolu var