1. 1.
  -''üstün olduğunuz halde barışa çağırmayın. allah sizinle beraberdir. o sizin amellerinizi eksiltmeyecektir.'' (47-35)

  kelimenin tam anlamıyla gücünüz varsa savaşın ve barıştan yana olmayın diyor, lanet olsun ki bu inanılmaz. zira sözler bir tanrıya ait. bir terörist militanına değil. sadece bu ayet bile dinlerin çürümesi için yeterli. elbette müminler ''allahta hata yapar'' şeklinde düşünmüyor ise.

  edit: aksini iddia eden ayetlerin olması bu ayeti yok etmez. bu ayet halen kuranda mevcut. allah barış ve savaş konusunda kararsız mı kalmış. bu nasıl tanrı.
  15 -18 ... tapmadiyentanri
 2. 1.
  allah barış yanlısı olsa arab ın ispanyada ne işi olabilir? sonuçta islam kanla yayıldı bu bir gerçek. kan döke döke benimsettiler bu dini ve atalarım korkak bi sike yaramaz insanlar diye onların asalak dinlerini kabul etmek zorunda değilim. islam vahşi bir dindir ve girdiği her yeri vahşileştirmiştir.
  6 -5 ... allah yok din yalan
 3. 2.
  2017 yılında hala ayet cımbızlayan ateist.

  enfal/61:  Onlar barışa eğilim gösterirlerse sen de ona eğilim göster ve ALLAH'a güven. O, işitendir, Bilendir.
  11 -6 ... lunarliftoff
 4. 1.
  muhammed 34: inkar edip allah yolundan alıkoyanları ve sonra da kafir olarak ölenleri allah asla bağışlamaz.
  muhammed 35: üstün durumda iken gevşeyip barışa çağırmayın. allah sizinle beraberdir. o amellerinizi asla eksiltmeyecektir.
  muahmmed 36: dünyâ yaşayışı, ancak bir oyundur, bir eğlence ve inanır ve çekinirseniz göreceksiniz ki size mükâfâtınızı vermektedir ve bütün mallarınızı istememektedir.

  muhammed 35 de bahsedilen cımbızlama işi nerede? üstünseniz barışmayın savaşın demiş işte gayet açık.

  yoh aslında oyle demeh istemiyi orda.
  3 -3 ... syme
 5. 2.
  şimdi bu konuyu açan mancınık ağızlının tezi yanlış çıksın diye, onun hizmet ettiği bir ülke bize savaş açtığı zaman "yok yaaa allah bize savaşmayı emretmiyi" deyip ülkemizin işgal edilmesine izin mi vereceğiz.

  ya bir insan ancak bu kadar vatan haini olabilir. ne duruyor hala sözlükte hala anlamıyorum. aldığı nefes haram adamın ya. ölsen artık ya, allahsız.
  3 -1 ... gok kubbeye kadar yolu var
 6. 3.
  Savaşmaktan kasıt nedir ona bakmak lazım. Nihayetinde Barış ve huzur içinde savaşılabilir. Yaşamak varolmak için tüm canlılar savaş halinde zaten.200 milyon spermin rahimdeki yumurtaya ulaşmak için verdiği savaşı kazanandan oluştuk sonuçta.
  1 -1 ... atlant isten gelenadam
 7. 4.
  allahın değil şizofren muhammedin sözleridir. bunu bana allah söyletti, ilahi gücüm var deyince cahil bedeviler ağzı açık bakıp her dediğini yapmış tabi.
  2 -2 ... cenkiss
 8. 5.
  Barışı bozanlarla aşırıya kaçmadan savaşın cümlesini anlamak için standart bir beyin yeterli. Yani öyle alim bilim adamı olmaya gerek yok.
  Allah savaş yanlısı barış karşıtıdır demek art niyettir. Daha basit tabirle satandart beyin sahibi olmayanların işidir.
  1 ... frekans
 9. 6.
  Hristiyanlık da papanın liderliğinde haçlı seferlerini organize etmiştir. Musevilik hariç hristiyanlık da islam'da yayılmacıdır.
  ... selia
 10. 7.
  arkadas bizde ki kadar niçe avrupada yoktu ama kiymetli meriç in dedigi gibi
  --spoiler--
  1963 ün turkiyesi voltaire in fransasindan daha hur bizim voltaire ler nerede ?
  --spoiler--
  bu kadar dinle ugrasma cabasi kimseye bir sey kazandirmiyor aksine kaybettiriyor
  lutfen yuksek sahsiyetlerinizi saygin kalemler ile besleyin.
  -1 ... mosinnagant