1. 1.
  kuran okuyan herkesin göreceği durumdur. ateistleri kendisine saldırmak için ateist olmuş sanıyor, lanet olsun ki allah yokken onlar zaten vardı. allaha karşı çıkmak için ateist olan ateist yok. bu inanmakla ilgili.

  şu ayetler gerçeği yansıtmıyor;

  -''onlardan biri ölürse asla namazını kılma ve kabrinin başına gidip durma. Çünkü onlar Allah'ı ve Resulünü tanımadılar. Ve fasık olarak can verdiler.'' (9-84)
  (hayır allahı ve peygamberleri tanıyıp mantıklı bulmadıkları için inanmıyorlar)
  -''Bilmiyorlar mı ki, kim Allah'a ve Resulüne karşı gelirse, ona muhakkak ki içinde ebedi kalınacak cehennem ateşi vardır. işte rüsvaylığın büyüğü de budur.'' (9-63)
  (allah ve resulüne karşı çıkmıyorlar, inanmıyorlar)
  -''Onlar, müminleri bırakıp kâfirleri dost ediniyorlar. Onların yanında izzet ve şeref mi arıyorlar? Halbuki bütün izzet ve şeref Allah'a aittir.'' (4-139)
  (ateistler ''kafirlerle dost olayımda allaha karşı çıkmış olayım'' diyerek mi dost seçiyorlar bunu mu diyor)
  -ve daha onlarcası..

  ateistleri kendisine inanıp kendisini gıcık etmek için ateist oluyorlar sanıyor. bu saçma, bu kadar da alınganlık olmaz ki.
  hiçbir din tanrının varlığını kanıtlamıyor. ayrıca herkes dinlerle ilgileniyor olmak zorunda değil. allahı tanımayan ateistlerde allaha küfretmek için ateist oluyorlar o zaman. allah uyan dünya ortadoğudan ibaret değil. bunları uyduran mantık olmasa da olur demiş lanet olsun.
  -1 ... tapmadiyentanri