1. 1.
    Bulunduğum durum.

Birileri yoksulluktan dolayı yaşamaktan bıkıyorsa,diğerleride para içinde yüzüp her haltı yiebiliyorsa nerde bu eşitlik?

Neymiş efendim öbür dünyada eşit olcakmış,ben bu dünyada huzurlu olmicaksam niye doğdum?
    4 -2 ... runnpmcc
  2. 2.
    Haklı bir serzenişin dile getirildiği başlıktır.
    3 ... o kendini biliyor
  3. 3.
    Her şeyin sınav olduğu bu dünyada yüce yaratıcının adaletine inanmayı.....

Bosversenize hayat her haliyle devam ediyor. Inanın veya inanmayın bu dünyada kendinizi geliştirmedikçe hiçbir şey değişmeyecek sizin için.
    1 ... trece
  4. 4.
    yok ki.
    ne sandınız.

gerçi buna şey diyorlardı.
    imtihan dünyası.
    4 -2 ... thanatos gorse kiskanir
  5. 5.
    her şeyin sınav olduğu düşüncesi her türlü tatminde motivasyon olabilir ki. kişi bok gibi hayat yaşar ama zihninde cennette allah tarafından ödüllendirileceğini düşünüp mental dengesini ayakta tutar. bu bana dayanma gücü veriyor o yüzden iman ediyorum der ama buna neden ihtiyaç olsun ki? adaletsizlik her alanda dünyada mevcut. bunu fark edip mücadele eden tarihten gelen bir sürü deneme de olmuştur. gerek belli bölge gerek evrensel bazlı fikirler olsun hemen hemen her çağ belli adaletsizliğin var olduğunu idrak etmiş ve bunla mücadeleye girişmiştir.
    ancak hep din ve devlet otoritesi altında dizginlenmiş, uyutulmuş ve gereksiz tatminlerle kendini bir şekilde avutmuştur.

öteki dünya fikri insanı pasifize edip umut vermek dışında hiçbir sike yaramıyor. varsa burası var. burada adaleti tahsis ettik ettik yoksa bir sürü tesellimiz olabilir.

bir de bu pragmatist olarak da toplum içinde zararlıdır. bir haksızlık varsa yaa allah ından bulsun demek haksızlıkların çoğalmasına neden olur çünkü bir suça karşılık ceza verilmemiş olur.
    allah ın bir yerlerde bunları not edip intikam almak için yanıp tuttuştuğunu düşünmek de insanın o anlık öfkesini yansıtma yoluyla gidermesidir.

bana boş geliyor açıkçası bu tür şeyler. insanları pasifize edip hiçbir şey yapmamalarına neden olduklarını düşünüyorum. bu bok içinde yüzen toplumun kurtarıcı mitiyle bir gün birinin çıkıp her şeyi düzelteceğini hayal etmesi gibi bir durum.
    1 ... kdgfbdhsg