1. .
  buraya çöp atan orospu çocuğudur. kalıbının istanbul fatih'teki şekli. tabi o kesim için bu kalıp daha caydırıcı herhal.
  -1 ... reel sucuk ekmek
 2. .
  buaraya çöp atan cezalandırılır(dövülür) şeklinde ki yazının prototipidir.
  ... onyedibucuksantimetre
 3. .
  memleketimin guzel insaninin kufur etmeden, saygi ile devletin aciz oldugu durumlarda urettigi pratik bir cozum ornegidir.
  ... ressamolmakisteyenmuhendis
 4. .
  (bkz: dini sömürmek) *
  ... ardilla
 5. .
  (bkz: şeriat geliyor)
  (bkz: kemalizm elden gitti)
  (bkz: allaha inanlar iran a)
  -1 ... opus dei
 6. .
  Çöp dökülen alana yakın oturan kişinin ikinci kademe feryadıdır.

  ilk kademe, "Lütfen buraya çöp dökmeyin" yazısı ile başlar. Yazı, duvara boya ile ve düzenli bir kaligrafi ile yazılmıştır.

  Çöp dökme faaliyeti sürdükçe kişinin de ayarı kaymaya başlar. evde için için sinirlenmektedir. ama henüz dinden imandan çıkacak kadar değil... Çöp dökenlerin de dinden imandan çıkmadığını düşünerek rica eder ki bu ikinci kademedir: "allahını seven buraya çöp atmasın"

  Rica vardır ikinci kademede... Bir yandan da tehlike "geliyorum" demektedir... sınırın aşılmaya başlandığına dair şiddetli sinyallerdir...

  ikinci kademenin süresi, kişinin sabrına; çöp dökmeye devam edenlerin kişiliğine ve eylemin sürüp sürmediğine dek pek çok parametre ile belirlendiğinden değişiklik arz eder.

  Bu kademede netice alamayan kişi, en nihayetinde üçüncü kademeye geçer.
  Burada artık doğrudan hakaret, tehdit ve isyan vardır.
  Yine yazan sanatkarın halet-i ruhiyesine göre kurulan bu üçüncü kademe cümlesi, niteleme sözcükleri bakımından değişiklik gösterse de (hayvan, pezevenk, şerefsiz...")cümle yapısal olarak aynıdır.

  Üçüncü kademenin en bilindik örneği için (bkz: buraya çöp döken o çocuğudur)
  1 ... fiililivata