bugün

malum parti zamanında iett'ye doldurulan tipik islamcı söförlerden biri, ama işin diğer tarafı,olayın sonunda kadın haklı çıkınca hemen kadına alkollü diye bağırıp çağırıyor ki din kalkanını kullanabilsin.

https://twitter.com/gokhe.../1307713854093373442?s=21
https://mobile.twitter.co.../1306998321811202049?s=21

Böyle bir yolcu otobüse binmek istese ses çıkarmayacağız demekki
Mecbur taşımak zorunda. Bildiğim kadarıyla şöferler yolcu ayırmaz.
alkolden alınan vergi ile devlet alkol bağışı yapıyor sanıyor sanırım.
ahhhh be, ne anlatsak, 2+ 2 =4 desek boş anlamayan kafa anlamaz, anlayamacakta...

bir bilse devletin alkolden kazandığı vergiler ile neler yaptığını , belki ülkeden gitmek ister bu kafa...
arkadaşlar olayın birde o sarhoş abinin pislik çıkarma boyutu var kusarsa otobüsü batırır hep ve kusmuk çıkmıyor kokusu bile 3 4 gün kalıyor.
Olayı izledim. Sabah sabah sinirim tepeme fırladı.

Seve seve taşımayacak.

bakınız açık ve net söylüyorum;

"sike"
"sike"

taşıyacaksın.

Allahın yobazı.

Bu memlekette alkol içmek serbest mi? serbest. Barlar meyhaneler açık mı? Açık.

Kanun ne diyor? Sarhoş olup "etrafı rahatsız etmek yasaktır" diyor.

Kadın elinde içki şişesiyle mi binmiş? hayır. Taşkınlık yapıp etrafına zarar mı vermiş? hayır.

Bu kadın içtiği içkiden hayvan gibi vergi veriyor mu? veriyor.

Ortada bir kanunsuzluk varsa bu eğitimsiz ortadoğu piçinde var.

"Ağzın kokuyor" diyor. Sana ne ulan ibne? sana ne? (ki kadın, maskem yüzümde, ne saçmalıyorsun diye burda da göt etmiş)

Zaten istanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, şoför adına özür dilemiş ve işine son verildiğini söylemiş.

https://twitter.com/Mrt_O...tatus/1307785734523420672

allahın yobaz piçi.

Bu arkadaşımıza bu işin burda bitmesine izin vermemesini tavsiye ediyorum.

"Tüm insanların arasında beni rezil etti, toplumsal saygınlığıma darbe vurdu, psikolojim bozuldu, ayrıca üzerime yürüdü ve beni şiddet ile tehdit etti" diye (ki doğru), kallavi bir manevi tazminat davası açarak altından o otobüsü bile alıp hayatını kaydırabilir.

Avukatına bir danışsın.

hakkıdır.
ŞOFÖR, yolcunun otobüste rezalet çıkarma ihtimalini dikkate almış.
Valla eskiden 12-13 saatlik otobüs yolculuklarında mecbur içerdim ben. Aq yolu bitmek bilmiyor ki.
oruçlu ağzı kedi ölüsü gibi kokanlar da binmeyecekse hayhay.

zaten fakirleri ilgilendiren bir konu bu, en son ne zaman topluma karıştığımı hatırlamıyorum bile.

şimdi bu adama dinini imanını sikeyim desem suç mu?
Şaşırtmayan şekilde; yine sözlükteki akitler tarafından savunulan şoför.
Kamusal alanda çalışıyorsa sike sike herkesi taşıyacak, bu kadar net.
Taşımam diyorsa yallah Arabistan’a.
Şimdilik lisansı askıya alınmış. Umarım götüne tekmeyi temelli vurur Ekrem Başkan.
Niye bana denk gelmez ki şöyle bir şoför, biraz stres atardık.
yolcu otobüse biner, şoför buna karışamaz.
kendi halinde bir sarhoşsa sorun yok tabii ki, gideceği yere kadar gider ve iner.
fakat... otobüs içinde etrafa zarar veriyorsa, ortalığı batırıyorsa, diğer yolculari fiziki veya sözlü rahatsız ediyorsa şoförün gereken oksamayi yapıp, bu denyoyu güvenlik güçlerine teslim etmeye hakkı her zaman vardır.
Anlaşılamaz bir tepki. Maaşlı şoförsen sana verilen talimat neyse onu uygularsın. Begenmediğin bir durum olursa da tazminatını alır ziktirir gidersin ...

Ama toplum mühendisliği yapamazsın.

Yasaklı olan herhangi bir şahıs dışında otobüse kimin bineceğine karar veremezsin,bütün topluma hizmet eden bir kurumda şahıslar arasında ideolojik ayrımcılık yapamazsın.

Bunun herhangi bir platformda tartışması olmaz.

Yoksa alkollü, altın künye taşıyan,başörtülü,minili, pembe gömlek giyen diye yolcu ayrıştırması başlar. Böyle bir ayrıştırmayı yapan herkes işinden olur,bu çok açıktır.
muhtemelen diğer yolcuları rahatsız etmemek için söylemiştir.
ilgili görüntüleri 3-4 sefer izledim. öncelikle şoför koltuğunda oturan beyin gelişimini henüz tamamlayamamış primat arkadaşın yüzünde neden maske yok? daha sonra aynı primat kabinden çıkarken utanmasa oradaki erkek yolcuya da şiddet uygulayacak ki kısmen uyguluyor (diğer görüntüleri izleyince bu yolcunun da kadınla birlikte otobüse binmeye çalıştığını öğreniyoruz.)...belediye otobüsü ya da özel halk otobüsü fark etmez, kurallar bellidir...katlanır bisiklet ile içeriye girebilir kaldı ki saat zaten geç, otobüs de boş, aynı şeyi sabah kalabalığında yapmaya kalksa o bisikletle binmesine ben de laf sokardım ama gecenin bilmem kaçında üstelik katlanır bisiklet ile bu sorunun yaşanmasının sebebi ne olabilir acaba ?
görüntülerde tartışmanın ilk dakikaları yok (ilk dakikaları da buldum altta koydum izleyin), kadın yolcu kamerayı çıkarttıktan sonrasını görüyoruz. peki ikinci soru şoförün ibb'ye ait otobüsten ödemesini yapmış, kamu malına zarar vermeyen, diğer yolcuları rahatsız etmeyen yolcuyu indirme ya da atma hakkı var mıdır ? bence yoktur. Kolluk kuvvetlerinden talep eder, kolluk kuvvetleri gereğini yapar. tıpkı geçen gün akbilinde kontör biten öğrenci lavuk gibi terbiyesizleri otobüsten atamadığı için sinirinden yerinde duramayan zavallı şoför gibi.
peki otobüs şoförünün kadına olan hitapları ? "maymunluk yapıyorsun", "pis sarhoş", "alkolik taşımıyorum ben", "bu binişin inişi de var"...? bunlar nedir ? kimsin abicim sen? kimi tehdit ediyorsun ?

Tekrar yazıyorum, kamu malına zarar vermediği, diğer yolcuları rahatsız etmediği sürece ücretini ödeyen herkesi sike sike taşımak zorundasın...yolcu seçme hakkın yok senin...canın yolcu seçmek mi istiyor, o zaman taksi şoförlüğü yap ya da vip özel hizmet sun...belediye personeliysen, kamu hizmetinde çalışıyorsan sike sike taşıyacaksın...

Bundan seneler evvel bindiğim bir otobüste benden bir sonraki durakta bir meczup bindi, buram buram şarap ve sidik kokuyordu ama kartını bastı parasını ödedi ve otobüse bindi, camları açtık içeriyi havalandırdık...hiç kimse o adamı otobüsten indirmeye çalışmadı. evet kokudan herkes rahatsız oldu ama adam kimseye zarar vermedi, kamu malına da zarar vermedi...şoför de diğer yolcular da sike sike o adamla birlikte yolculuk yapmak durumundaydı.

çok rahatsız olan taksi kullansın...toplu taşıma araçları kamu mallarıdır hiç kimsenin özel zevkleri için tahsis edilemez.
https://twitter.com/thegu.../1307438854929035269?s=20 görüntüler buradan başlıyor.
https://twitter.com/thegu.../1307439149859954695?s=20
https://twitter.com/thegu.../1307445603719409664?s=20
https://twitter.com/thegu.../1307440862712995840?s=20

görüntülerin başı yok diyenler iyi izlesin...
şoförlerin alkollü kişiyi otobüse almama gibi bir hakları yoktur. alkollü veya alkolsüz olsun rahatsız edici davranışları olan birini otobüse almama hakları vardır. ama bu olay bu durumun içerisinde değildir. alkollü insandan hoşlanmıyorsan da vereceksin istifanı.
KAdinin konusmasinda, kurdugu cumlelerde en ufak bir takilma olmadigi gibi, araci ben mi kullaniyorum gibi bir cumleyle ustelik gotte etmis amk aygirini. O zaman soru su : Bu amk cocugu kadinin alkollu oldugunu nereden anladi ?
Etrafa rahatsızlık vermedikten sonra almama gibi bir lüksü yok.
Tabi lan kodumun hödüğü, alkol alınca kendi aracımızı sürmeliyiz zaten. Sendeki beyni kuşa taksak, kuş geri geri uçar.
ibb tarafından şoförlük linsansı iptal edilen şoför.
tam tersine alkollü birisi toplu taşımada gitmelidir, araba kullanmamalıdır.