bugün

bir sözlük trollünün galatasaray'a küfür ve hakaret ettiğini yazdıktan sonra yazdığı entry ve kendisi silinmiş.

ben de bunu yazdım diye ve o sözlük trollünün nickini verdim diye ard arda entrylerim silindi.

o sözlük trollünün nickini yazmıyorum buraya ki bu entryi de silmesinler.
Haksızlık edilmiş. Şu corona günlerinde can sıkıntısından girilse de sözlüğün geldiği nokta belli.
Böyle bir haksızlık sonrası dönüp birilerine laf anlatmaya, bir şeyleri savunmaya hiç gerek yok.

Bir yazarın silik edilmesidir.
Xxx nikli moderasyon beslemesi yüzünden silik yapılmıştır.
Masterchef Uğur'un bu akşam diskalifiye edilmesini bile geçmiş reytinglerde.
Kendisinden pek hazzetmem ancak haksızlığa uğradığı açık. Şu Hayatta hakkınızın yenmesinden daha kötüsü, gerçekleri söyleyebileceğiniz yolların da adice kapatılmasıdır. En aşağılık insan modeli bunlardır.
Sözlük moderasyonunun delikanlıysanız beni de silin layn dememe neden olan icraatı.
çomarlar bir yerlerini kınalamaya başlamışlardır.
bunlar eskiden beri alisik oldugumuz durumlar.

bu sozluk o kadar cok iyi yazarlari harcadi ki bircogu eksi'ye gitti.

boyle boyle ergen ve sapik yuvasi oldu sozluk.

silinmesine uzuldum ama zike bile takilacak durum degildir. sozluk, sozluk olmaktan cikali yillar oldu zaten.

siz ancak ''frank lucas'' gibi hezeyanlara layiksiniz uludag sozluk...
Yazıklar olsun. Benim için bardağı taşıran son damladır. Buralarda durulmaz artık, ancak 10 yılımı geçirdiğim bu mecradan gidişim alkolik kardeşim kadar sessiz olmayacak.

Alkolik oldum bu sözlüğün -beğenirsiniz beğenmezsiniz- değeriydi. Çok katkı verdi.

Nesildaşım, beyefendi bir adamdır. Haksızlık bu.

Burası birilerinin babasının çiftliği olduysa onların babasına saplar giderim buradan. zaten online insan sayısı düşmüş 200 e sol frame siki tutmuş ergen havuzu kalitesiz bir platform olmuş...

Tüm aksamalarına rağmen 10 yıldır burdayız iyisiyle kötüsüyle bizimdir ne de olsa dediğimiz sözlüğün boku çıktı.

Bakın bokunu çıkardınız artık yüzsüz, yalaka herifler. Yarın bir gün tengir, traveler vesair de gidince 15 kişi kendi kendinize oynarsınız artık.

Sirkecidentrengider, bluevelve, cool adam, hbbia, gold tab gibson ve daha niceleri bu sözlüğü okunur kılardı, önce onlar gitti şimdi de kalanlar gidiyor tek tek.

Yazık...
Buradan dönmez, iflah olmaz burası.
Güzel vakit geçirdik... yazık ettiniz. Yazık...
Olm bu adam silik olacağı davranışlar yapacak kadar bilinçsiz bir adam değil. Çocuk yada trollde değil kendini bilmez davransın. Ne yaptı bilmiyorum ama ara sıra hepimizin aşırılıkları olur. ipin ucunu kaçıracak bir şey yaptğını sanmıyorum.

Ciddi ciddi yaptıysa da silik olmak isteme amaçlı yapmıştır. Alkolik iyi bir yazar. Silinmesi Üzdü.
Fetöcü olduğu ortaya çıktı sonunda heralde.
Fenerli kayırmasına kurban gitmiş yazar. Bu sözlükte bi fenerli kayırması var, Fener maçlarda silkilir silkilir gelir sen burada lafını yapınca çaylak edilirsin. Olum biz olanı konuşuyoz aq gidin kendi takımınızı silik yapın ıs ıs ıs. Bu arada fenere basmışlar yine hadi milleti çaylak yapın ergen modlar.
Aktif şekilde yazan, sözlüğe emek ve zaman harcayan, toplasan toplasan 40 kişi ya varız ya yokuzdur, hem eski nesil bir yazar hem de sözlükte aktif şekilde yer alan bir kişi olması sebebiyle, neden silik yediği elbette merak konusudur ve bu konuda sözlük yazarlarına bir açıklama yapılması gereklidir.
Ama samimiyetle, kılıf uydurmadan, tüm çıplaklığıyla.

Kimi sözlük yazarlarının, mod tayfasıyla münasebeti, dostluğu, yakınlığı hiç birimizi enterese etmese de, salt bu dostluk adına haksızlık edilmesini, keyfi yaptırımların yapılmasını elbette ki etik ve erdemli bulmuyoruz.
Dostluğunuz baki kalsın eyvallah amma ve lakin bu dostluk sınırları aşıyor, suistimallere neden oluyorsa buna saygı duymamız beklenmemelidir.

Moderatör olmak, hakkaniyetli olmayı, duyguyu mantığa karıştırmamayı, duruşunuzla saygınlığı her daim korumayı gerektirir.
Biz öyle biliyoruz. böyle olmasını istiyoruz ve umuyoruz.

Madem ki durum bu denli ciddi ve katı, o halde en başta, sözlükte yer alan bir kadın yazar olarak, hem kadına hem sözlük kadın yazarlarına hadsizlikte sınır tanımayan, " am, göt, meme" temalı rezillikleri kalemine persenk eden, sözlükteki kadın yazarları hedef alan, bel altı vuran, saçmalayan ahlak yoksunu yazarların da silinmesi gerekmez mi?!
Bizce gerekir.
Kendisiyle hiç muhabbetim olmadı. Lakin bir insan fikirlerini belirttiği için siliniyorsa burasının özgür bir platform olmadığının, moderatörlerin taraf tuttuğunun kanıtıdır. Gel gelelim şu sözlükte hadsiz, saçma sapan başlıklara müsade ediyor bu moderatörler.
Sözlük zaten bitti arkadaşlar ne eski tadı kaldı, ne de o eski yazarlar...
(bkz: insan gerçekten hayret ediyor).
Toplumca kabul edilmiş degerler vardır. Kabul edilemez davranışlar, ama sadece bir kesim rahatsız oluyor diye yada agresif yazıyor diye, iddialarına cevap verilmeyerek silik atılmasının sözlükte hoş karşılanmaması durumudur.
Lafı gediğine koyduysa demek.
Gördüğüm kadarıyla silik yiyenler yeniden dönüyorlar.
Alkolik oldum 2 olarak falan yeni hesap açıp dönerse şaşırmayın.
Sözlükte ciddiyet aramıyoruz da. Her durumda olduğu gibi insan adalet arıyor. Format var formatın herkese eşit uygulanması çok zor olmasa gerek.

Sabahtan akşama kadar çoğunuzun eleştirdiği hükümetten ne farkı var şu sözlük yönetiminin? Hep birilerinin yada birisinin yakın tanıdığıyla yönetici olan tipler, birine husumet duyuyor siliyor. Samimi bir tanıdık eğlenmek için kuralları esnetebiliyor, birileri için birileri araya giriyor.

Günlük hayatta kutuplaşmanın zirvesini yaşarken, yetmiyor buraya taşınıyor..
her neyse yakında burada yazacak 30-40 kişi bulursanız şükredin.
(bkz: sana laf edilen entryi sildim cinsel konuşalım mı)

aksam saat 22.00 da bu baslikta toplanip kendisini aniyoruz arkadaşlar.
(bkz: ilk taşı günahsız olanınız atsın)

Sözlükten kaç kere siktir edilen evet siktir edilen tiplerin eleştirdiği olaydır.

Ayrıca troller de yaaa o da trollük yapmasaydı falan demiş.

Komiğiz lan aslında.

Neyse sonuca gelecek olursak;

(bkz: çokta sikimdeydi)
Adam burada iken yanlızca yazdıklarını okuyabilen yiğitlerin adam gittikten sonra başlığına üşüştükleri galatasaraylı bir dostur.

Zamanın da adam açık adres konum attı bizzat götü yiyen gelsin diye o başlığa hatırlıyorum artislik yapanların 2 tanesi yazamamıştı . ama atalar demiş ki yiğit ölür külleri kalır köpek işer küller toprağa gider.
bugün farkettim de takip ettiğim bütün yazarlar nesil farketmeksizin silik olmuş. ne desem bilemiyorum . severek okuduğumuz bir yazardı kendisi. böyle böyle masadan eksiliyor dostlar.
sözlüğün en mutlu günüdür.
zaten bir işe yaramıyordu silik yemesi daha iyi oldu.