bugün

Kötülüklerin anası alkole zam geldi diye zırlayan tiptir. Az bile gelmiş keşke daha çok gelse. Evet.
ne ağlaması gözüme toz kaçtı.

şaka lan şaka, zamlar umrumda bile değil. param var şükür. sen 3 ay sonra pazar çantan boş kaldığı zaman ağladığında zerre umrumda olmayacak.

mahalle yanarken orospu saçını tararmış. ha işte tam da o orospu ben olcam.
şerefe.
Şekerli su ve mayayla evde kendi alkolünü üretebilecek kişidir. Kendi içkinizi kendiniz yapın.
Ağladığım falan yok, veriyoruz vergisini sen parklarda bahçelerde rahat yat yuvarlan diye daha ne istiyorsun zamcık.

Sen cuma namazından sonra çıkışta kutu tutarak yardım isteyen amcaya bile yardım etmiyorsundur, neye faydan var.

Daha çok zam gelmezse amına koyayım. Öff ülen öfff...
Alkolik insanın zam umurunda değildir, önemli olan tekelin açık olması ve bira dolabının iyi soğutmasıdır.
Maddi sıkıntılara ise çözüm çoktur mesela: (bkz: mezarlıktan altın diş çalmak)
Zam Daha çok gelse bir şey farketmez çünkü ben alkolü gelen zamlardan dolayı bıraktığımdan, devlet artık o konuda benden vergi alamıyor. Vergiyi çok artırmanın sonucu. Araba masraf deyip, arabayı satmak gibi. Bu sefer zamlar havaya, suya geliyor. Halkımız zam istiyor zaten sıkıntı yok.
2 bira alıp film izleyemez olduk. Öğrenci olmaz zor. (bkz: alkolden alınan vergi haramdır)
içenler cehapeli içmeyen akapelidir, mantığı güdüldüğü bugünlerde gereksiz bir tartışmadır. anlaşılmayan şu sanırım. hiçkimse hiçkimsenin, zevkine düşüncesine fikrine inancına karışamaz. ancak insanlar maalesefki futbol takımı mantığıyla bir ayrım yaratmaktan zevk alıyor. ancak ayrımcılığın körüklenmesi toplumda kutuplaşmaya neden olur bunun lütfen bilincinde olalım. bırakın ülkede isteyen istediğini içsin en azından yerli üretici satsın, hayır satamayan yerli üretici zarar edecek olan o olacak.
ithal alkol ve sigara çeşitliliği , şans oyunlarındaki inanılmaz çeşitlilik ve artış , tek günlük kiralık evler ve fuhuş şebekelerinin artışı, geçmiş dosyaları kontrol etmeme sözü vererek yalnızca 26bin tl ye tum firmalara vergi barışı, imar affı, kyk borçları faiz affı, profosyonel askerlik adı altında 2 yıllık süre ile yenilecek olan bedelli askerlik, reel zamların ötv den kısmî olarak düşümü, çiftçiye kredi vermekle görevli bankaların medya kuruluşlarına milyar dolar kredi vermesi ve benzeri durumlar allahtan yok. olsaydı kötüydü.

hiç öyle alkole zam geldi diye ağlamayın. bu tip şeyler olur da anlarsanız bir gün o zaman hepbirlikte ağlarız, söz.
bedava olsa da sirozdan mefta olsalar halbuki .

ama öyle bedavadan ölmek yok .

cennet bedava cehhennem parayla .
gözüne bira kaçmıştır.
Güldüren tiptir. Evet.
bir g*tüne don bulmakta zorlanıp da akabenin militanlığını yapan davar oğlu davar değildir.
alkole ne oranda zam yapılıyorsa her ürüne de o oranda zam yapılsın.
2008 de 2 tl bile olmayan bira dan asgari ücretli bir vatandaş 300 tane alabiliyorken, bugün 10 tl den 160 tane alabiliyor.

hem ağlar, hem miker.
dokunmayın dertli halim abilere, mümtaz abilere..