1. 1.
  Niye bu kadar pahalı? Alkol ve sigara sağlığa zararlı da bu fiyatlar ne demek? Abartmadık mı? insanların zaafını kullanmak değildir de nedir?
  ... king akabe
 2. 2.
  alkol siyasi sebeptir, sigara ekonomik sebeptir. aslında devlet sağlık bahanesi adı altında ekonomik kusurlarını vergilerden çözüyor. bunlara bu kadar vergi yüklenmesinde başka amaç görmüyorum. bunlar zevk gibi görünse de zevk de bir gerekliliktir. ayrıca devlet kişilerin sağlığını o kadar düşünüyorsa vergi üstüne vergi koyacağına sağlık hizmetlerini bedava yapsın. ama bunu yapmaz. sadece vergi üstüne vergi bindirir, fazla vergi sömürüdür. bu da kanıtıdır.
  2 -1 ... salt slt
 3. 3.
  çok çok fazla koyun diyecem bize alınmayın .
  ... chaco
 4. 4.
  http://www.gib.gov.tr/fil...otv_3_sayili-OpenPage.htm

  güncel ötv' leri görebileceğiniz sitedir.

  kendi sektörümden söyleyeyim; 100 cl bir şişe şarap için üreticiye, ürüne, şişelemeye, personele ve daha birçok gider için hiçbir şey ödemeden devlete 4,59tl ödüyorsunuz.
  1 ... geldigimizdeotlaryemyesildi
 5. 5.
  bir de o.v vardır, otlakçı vergisi. sigaradan alınır. bazılarında 2 dal bazılarında 3 dal.
  2 ... davul
 6. 6.
  artırılmalıdır. haram' a karşı alınan önlemlerden biridir. destekliyoruz.
  -3 ... batanayaktirnagi
 7. 7.
  harama karşı alınan önlemlerden biriymiş*. madem haramı helali bu kadar önemsiyorsunuz kapatın faiz ile iş yapan bankaları, silin kapitalist sistemi ülkeden. bahis oyunlarını kaldır hadi piyasadan. ırkçılık veya nefret suçları ile ilgili mahkeme kararları dışında özel yasalarınız var mı ? bunlar da haram. ya cahilsiniz haram deyince aklınıza sadece alkol geliyor sadece ya da sikik sikik konuşmak işinize geliyor.
  -1 ... dipci
 8. 8.
  cami vergiyle yapılmaz ama elektirği suyu vergilerden verilir. allahsız kitapsız kafirim ama ben daha fazlasını biliyorum.
  -1 ... kultursuz burjuva
 9. 9.
  Müslümanların şehadetinin kanı ile vatan edindin ve gotun sıcak minderde rahat. Bırak ki müslümanlar camilerde Allah A yakın olabılsinler. Böylece sende sıcak minderde oturmaya devam edersin.

  Şimdi kalkıp bir Allah sız vatan, millet için ölmekten felan bahseder.

  Sen hiç polis özel harekata ya da askeriyenın terörle mücadelede kullandığı özel bordo bereli birliklerde Allah sız kitapsız bir nefer gördün mü? Ben görmedim, duymadım.
  -3 ... malazgirt40
 10. 10.
  muktedirlerin sözde gençlerin sağlığı geyiği yapıp karşı göründüğü ama en önemli gelir kalemlerinden biri olan vergilerdir.

  bir ülkede aynı anda herkes sigarayı bıraksa ekonomi batar.
  ... inmyopinion