bugün

Hayattan soğutur.
içtiğinize, içeceğinize pişman eder, tövbe ettirir.
Ama mabadınızla içmeyip abartmayınca genelde hissedilmez.
Kantarın topuzunu kaçırmamak önemli arkedeşler!
hayvan gibi yerseniz bulanır tabi. adam akşam yemeği niyetine 2 yarım kokoreç yemiş sonra da bira içmeye gidiyor. o mide şelale gibi olur.
Alkol harbilere göre denir boşu boşuna denmez.
Hafif içkiler deneyin oda olmuyorsa hiç içmeyin.
Deneyimlerime (2) dayanarak söylemek gerekirse -Genelleme olacak-kadınların başına geliyor hep bu alkol sonrası mide bulantısı. Biyolojik olarak sebebini bilmesem de tahminim bünye alışık değil, en azından içilen alkollü içecek sayısına veya alkol oranlarına alışık değil. Su tavsiyesi güzel, denemekten zarar gelmez.

Ayrıca bu günlerde insanlar alkol içecek parayı nereden buluyor o da ayrı bir muamma. Afiyet olsun.
içilmezse, dozaj zorlanmazsa, böyle bir sorun yaşanmaz sanki.
görsel

ha böyle yapıyor çoğunu.

görsel

ya da alışık olmayanları böyle. şu giflere bakında ibret alın lan böyle oluyor işte insan.
(bkz: Zıkkım için).
Bir parmak at kendine... Oraya değil, gırtlağına.. Kustur kendini... 5 dakka halsiz kalırsın, sonra kendine gelirsin.

Ayrıca alkolik oldum ada danış. Bir uzman olrak oda yardımcı olabilir bence.
Alkol zehirlenmesidir bol bol su için geçer.
şu an yaşadığım olaydır. bir mide bulantısı ama anlatamam. ayağa kalkamıyorum kalkınca daha çok bulanıyor diye. bir daha bu kadar içmicem diye kendime söz veriyorum. yine. çok kötüyüm çok.
edit: içmeye başladığım saatten 26-27 saat sonrası ve hala mide bulantısıyla cebelleşiyorum. içemiyorsan içme be kardeşim.
Alkaseltzer al başkan. 10 dakikaya sıfır km.
zehirlenmisin baskan uyandirayim domates ye yada suyunu ic biseyin kalmaz.
Tavsiye verilmesi gereken bir konudur. 2 parti kustum gece sabah yine mide bulantısı ile uyandım. Ölmek üzereyim sözlük. sık sık içerim ama 2. defa mide bulantısından öleceğim.

Not : işyerindeyim patates haşlayamam, Nane-kekik-limon bulamam. Bunlar harici. iyi forumlar.
Birden fazla içkiyi karıştırsam olur ancak...

Bir kere rakı üzeri viski yapmıştım, siz yapmayın.
Maden suyu kesin cozum.
Alka seltzer göm bi tane. Yoksa limon maden suyu tuz.
Akşam içilen rakı sonrası şu an çektiğim durumdur.ilk defa rakı da başıma gelir eşek sıpası. Bide akşam bir parti istifra ettirdi itoğlu it. Şimdi hayvani susuzluk, baş ağrısı ve minik mide bulantısı var. Herkes bişeyler demiş. harbi nasıl geçer len bu.

Edit: iş yerindeyim. yok patates haşla, kekik demle gibi tavsiyeler için söylüyorum.
(bkz: alka seltzer)
Rezalet bir şeydir. Mide sancısı ibneliği en az diş ağrısı kadar iğrenç.

Dün çok içtim 3 4 defa istiğfar ettim şimdi de mide bulantısından ölüyorum ne yapayım lan sözlük.
rakı içince gerçekleşen hede. tabii bu sadece bende oluyor diğer arkadaşlarım çatır çatır içerken bize bira içmek düşüyor.
aç karnına içmemek lazım.
Aç karnına ve hızlı içmekten olur.
20'li yaşlara gelmeden başetmeyi öğrenmeniz gereken bir durumdur. adab-ı muaşeret. içemiyorsanız da zorlamayın. milletin başına dert olmayın.
içki'yi hızlı ve aç karınla tükettiğinde kaçınılmaz son...
çok bok bi şey. hem de çok..