bugün

sahibi kürt olan marketten alışveriş yapmamak eyleminin muhafakazar versiyonu. *
Babamın prensibidir. Bi de izmire geldik bu adam Alaçatıyi gezdiriyo napacaksa orda.
akıllı mantıklı insanın yaptığı iştir. evet.
(bkz: kıçımın kenarı)
tercih meselesidir. içki ile arası olmayan, genellikle alışverişlerini aşşağıdaki marketlerden yapan kişilerdir.

(bkz: bim)
(bkz: a 101)
(bkz: namlı)
Alkol satmayan marketlerden farkli urunler varsa ve o urunleri almaniz gerekiyorsa sizi ikilemde birakacak durumdur. illa urun olmasi da gerekmez, marka degisikligi de olabilir burada olay.
Tartışılması gerek bir konu olmadığını düşünüyorum. Ben de yapmıyorum şahsen.
Bazı kişiler tarafından böyle bir yerden alış veriş yaparak günaha katkıda bulunduğunuzdan sizde sorumlusunuz denirken.
Bazı kişiler tarafından hayır oradan alış veriş yapıyorsunuz diye sizin ekstra bir sorumluluğununuz yoktur denir.
Bence günün şartları da düşünülerek bir sorun yok diyebiliriz. Dini konular da sabit bir bakış açısı olmamasının nedeni değişen hayat koşulları sanırım.
Almıyorum hatta hayatımda hiç girmedim böyle marketlere. Hiçbir eksikliğini de çekmedim.
müslüman insanın yapacağı iştir. alkol satan yere adım atmaya gerek yok. evet.
Çoğu arkadaşımın yaptığı eylem.
ayrıca darbeci gofret ve çikolata satan marketten de alışveriş yapmamaktır. (bkz: ülker)

eyvah sıçtınız, öyle bir market yok.
müslüman bireyin yaptığıdır. bim a101 varken migros'tan alışveriş yapılmaz. evet.
alkol satmayan marketten kesinlikle alış veriş yapmam.
beyinsizlik işte.
Olabilir bu ben çok garipsemem, çünkü ben de dükkana kolay gelsin diyerek girdiğimde imalı şekilde aleyküm selam diyen esnafa bir daha gitmem mesela.
Bunun daha üst leveli gazete kağıdına kadın pedini saran yerden alışveriş yapmamak olabilir.
Sanki bu ülkede regl olmak suç ve ayıp.
O Örümcek beyninin tasını zikeyim senin.
marketin de çok s.kindedir emin olun.
olabilir çok yadırgamam, çünkü ben de günlük küçük ihtiyaçlar dışında dinci marketler zincirinden alışveriş yapmıyorum.
Niye alayım. Keyif benim değilmi. Migros'a onun için girmiyorum.
Olabilir herkesin kendi görüşü.
Ben de öğle saatinde kapatan esnaftan ve marketten almıyorum. Başkası kazansın.
şu kainatta bir marketin "alkol sattığı" gerekçesi ile alışveriş yapmayan güruh kadar iq su düşük bir grup olamaz.

trilyonluk şirketler grubu da çok ciddiye alıyordur muhlis dayı 1 litre ayran almıyor diye emin olun.

her tüketici kendini çok ciddiye alıyor bu ülkede...ingiltere de biri şöyle bir açıklama yapsa the sun 15 gün manşetten taşak geçer.
Tercih meselesi. Dininini yaşayan, inananlara saygı duymak gerek.
görüntü yapıyordur ibine. gündüz alkol satılıyor diye akit gazetesi almadığı marketten hava kararıp ortalık sakinleṣince bira şarap almaya gider.
Ben ise alkol satana öncelik veririm.