bugün

mustafa merter tarafından laikçilere verilmiş muazzam ayar. tam olarak şöyle demiş; Alkol tüketmek laiklerin, Atatürkçülerin, çağdaşların ritüelidir. ne diyelim helal olsun sana hoca. evet.

http://haber.gazetevatan....k-kavgasi/540634/11/medya
aynı alkolden hocanın da aldığını gösteren haberdir.
meseleyi çarpıtmaya çalışan, insanların hayatlarına saygısız, en hafif anlamda terbiyesiz bir herifin manasız lafıdır. alkol ritüel değildir, bir içki çeşididir. nasıl sucuklu yumurta ritüel değilse o da değildir. insanların hayatlarına marifetmiş gibi karışan faşistler yaptıkları zinhiyetsizliği melih gökçek üslubuyla kapamaya çalışıyorlar. sen bu şekilde terbiyesizce ve faşistçe laflar edersen geçmişte acı çektim demen inandırıcı olmaz. delikanlı adam geçmişte benim hayatıma karışıyorlardı, doğru değildi. bugünse başka insanların hayatlarına karışılması doğru değildir der. tabii delikanlı adam.
Rituel derken? Ön sevişme mi? o zaman evet. Rituelimiz.
En azından, 70'lik dedelere sübyan kız isteği kadar sapık ve işkence dolu bir ritüel değil. Sandalyede otursa yeter diyecek kadar sapıklığı savunan, 'alim'lere ne dersiniz ?..
kız çocuklarını toprağa gömme , kadınları kuluçka makinesi olarak görme , okula göndermeme , babası yaşında adamlarla evlendirme, allah nidalarıyla insan öldürme gibi ritüellerimiz yok çok şükür .
(bkz: beyni olmayanların fikri olması)
şeriatcı arap prenslerının ıctıklerı sampanyada gazoz aslında!
din de şakirtlerin sömürü ritülelidir.

kim daha günahkar?
konya alkolün ritüelidir.
alkol, ölçüsünde almasını bilenlerin dünyadan kam alma ritüelidir. yobazlar, yaşamanın sırrından bir nebze bile anlamayıp, ot gibi yaşamayı erdem sanıyorlar. üstelik ot oldukları halde, cennete gitme hayalleri kurmasınlar; otlar cennete gidemez. eskaza gidebilenler ise, dünyada içmedikleri şarabı orada içeceklerse, dünyada iken içenlere ne diye kızarlar ?
yaşamanın sırrı alkolse, böyle yaşama tüküreyim. maddi hazların peşinde koşmaktan, manevi huzura ulaşamayanların; muhafazakarlar için ''ot'' tabirini kullanması abesle iştigaldir. aşk olgusunu sulu sulu cinsellikle algılayan insan topluluğuna aşk mefhumunu anlatamayacağınız gibi, kafasının içerisinde alkol molekülleri raks edenlere de hazzı anlatamazsınız. onun hazdan anladığı bellidir.

alkol kimin ritüeli bilemem amma, bu kadar meraklısı varsa, çok tutulan bir ritüel olmalı. ülkenin neden bu hale geldiği de belli oluyor yavaş yavaş.
(bkz: laik)
yanılgının dik alasıdır.
2009'a girilecek; o akşam yılbaşı kutlaması yapılıcak, konya selçuk'tayım. üniversite civarında bir tane tekel bayii bulunmadığı için önce ebesinin gözüne bi benzin istasyonuna yürüdük arkadaşlarla içki almaya; bir teneke bira kalmamış. ne düşünürsün, konya'yı bilmiyorsun ama adı 'konya' ya hani; 'öğrenciler erkenden almış ondan içki tükenmiş' dersin...
mecburen otogarın yanındaki real'e gittik. orada içki almak için izdiham yaratan sakallı-sarıklı hizbullahçı tiplerle karşılaşınca neye uğradığımı şaşırdım. rafta kalan son şişeler için 'ben aldım - hayır ben elimi uzattım' diye çıkardıkları kavganın ortasında kalakaldık.
o gün bir paket altılı birayı zar zor alıp çıktık ordan. paramız varken içki içemedik amk.
sizden fırsat kalmıyor ki içmeye, alkol bizim ritüelimiz olsun.