bugün

durman gereken zamanı bilmek. kararında içildiğinde keyif veren ama abartıldığında rezil eden alkolü alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biridir.
eğer alınan alkol oranı fazlaysa çok sigara içmemeye dikkat edilmelidir. kusturur.
adabınla içebilecek kadar alkol almak.
fazla fotograf cektirmeyin sonra pisman olursunuz.
kişiliğin değişiyorsa içme. zira içince kişilikleri yüzseksen derece değişip evlerden hırsızlık yapan tipleri gördüm.
ağzınızla için. beceremiyorsanız hiç içmeyin.
doğru kişilerle almak.
sözlüğe girme. sonrasında bütün başlıkları anlamsız bulabilirsin. hatta benim böyle bir yerde ne işim var diye küfürler savurabilirsin de! tecrübe!
telefondan uzak durmak. eski sevgiliye "seni hala piç kuruları gibi seviyorum lan orospu" şeklinde mesaj atmamak.
güvenilir marketlerden alınmalı.**
eğer içip de öyle aşırı derecede dağıtmak gibi bişeyden çekinen kişiler varsa içmeden once birkaç çay kaşığı zeytinyağı içmelidirler efendim.
evde olmak, çok içilecekse iyi bir tercih olabilir. hem gönül rahatlığı ile sızılır hemde ekonomik yoldan pilot olunur.
tekel bayisinden almak. şişenin güvenlik bandrolleri ve son kullanım tarihine bakmak.
harama girmeye lüzum var mı yok mu ?

günaha girmeye gerek var mı ? ve buna değer mi ?
(bkz: bunu alan bunu da aldı)
kederden içtiğin gün sayısı artıyorsa, sakata doğru gidiyorsundur. azaltmak lazım; bak bu dikkat edilecek bi husus. hususi. kanun-i hususi. duramıyorum lan. tamam bu sondu.
alkol alırken verdiğiniz paranın üstünü sayarak alın efendim.*
yanınızda kız arkadaşınız varken dozunu kaçırmamak. tecrübe ile sabittir.
içtikten sonra araba kullanmamak en doğrusu olmakla birlikte, çevirme olmayan yolları bilmekte dikkate alınası hususlardandır. zira 50 promil alkol dolaşmakta ise kanınızda - ki bir biraya tekabül eder- altı ay ehliyete veda etmeniz olasıdır.
doğru içki, doğru meze, doğru ortam...

çok zor hepsinin tam olması ama olursa şükela olur...
fotoğraf makinelerinden uzak durulması şarttır.
(bkz: meze)
(bkz: hız)
(bkz: miktar)
dönüş için gerekli sağlam bir arkadaş ve toplu taşıma aracı kullanılacaksa bilet veya cepte bir miktar parayı kafa iyiyken ayarlayıp biyerlere sıkıştırmak.
alkol aldığının farkında olmak.

arkadaşım bi büyük votka devirmişsin ne sarhoş değilimi? sonra dalga geçince sanki siz sarhoş değildiniz oluyo. bırakta kafanı yaşa değil mi ama? bu tipler bütün akşamın içine sıçıp bide bi dahaki gün hatırlamazlar buna da dikkat etmek gerek.
oral* alınması.
güncel Önemli Başlıklar