bugün

toplumun ruh sağlığının ne kadar bozulduğunun kanıtıdır.
Geçen gun içtim 15 yaş gençleştim.
Kesinlikle doğru tespit.
Yeni bir olay değil 17 yaşında düştüm bu batağa.
Sanırım yazar burda alkol kullanım yaşının düştüğünden bahsetmiyor, alkol kullananların kafası güzelken çocuklaştıklarından bahsediyor. Ben öyle anladım.
Açık oyladığına göre doğru anlamışım sözlük.
bugün 8-9 yaşlarında bir kız çocuğunun elinde sigara gördüm.tam inşallah içmiyordur diyecekten ,içti.tüttüre tüttüre gitti.
Çoğunluğu çevreye, arkadaş ortamına özeniyor. Alkolü iyi bir şey sanıyorlar. Çoğu alkolün ne denli zararlı olduğunu bile bilmiyordur. Çünkü araştırmamıştır. Ben bu çocukların iradelerinin çok zayıf olduğunu düşünüyorum. Kanka bir dene, benim için dene gibi laflarla hemen kanıp deniyorlar ve bağımlısı oluyorlar. Sonra canları ne zaman sıkılsa alkole yöneliyorlar. Gencecik organlarını mahvediyorlar. Bana gelince, yıl olarak 19 yaşındayım. Onca ısrara rağmen hâlâ denemedim. Alkolün ne kadar saçma bir şey olduğunun farkındayım. Allah denemeyi bile nasip etmesin.
O zaman Hemen gidip bir alkol alayım.
ben alkol almayı lisede düşünüyordum ancak şimdi o merakımı yendim.
yoo, şu an alkol alıyorum ve hala aynı yaştayım. biraz daha içeyim de belki hep hayalini kurduğum şekilde 18 yaşından küçük hale gelirim...
18 yaşından küçük biri orta kalite bir rakı veya viski için ortalama 600 lira (70'lik fiyatı) verecek parayı nereden buluyor?
hadi buldu, rakı viski yanına sofraya koyacak meze-atıştırmalık-yemek parasını nereden bulacak?
hadi bakalım içki yemek meze parasını buldu diyelim...
bu içkiyi bir bar lokanta vs yerde içemez, evinde içer.
bu toplum yapısında 18 yaşından küçük çocuk alem yapacak aileyi evi nereden buluyor?
ulan biz kazık kadar adamız, evde içkiyi anca hatun olmadığı zaman 1-2 duble içiyoruz. içki keyfimizi dışarda gideriyoruz.
içip gelince de hatun kanepe de yatırıyor. biz evimizde içki içemiyoruz.
bunun için boş boş konuşup sallamayın.
haaa!
bira içiyorlar diyorsanız bira alkol sayılmaz.
ve unutmadan; alkol bütün kötülüklerin anası değildir.
Alkolü değil sigarayı kafayı takın aq.