1. 1.
  iti kopuğu bol bi semtte oturuyorsanız yada beyoğlu tarlabaşı gibi yerlerde büyük ihtimalle tecavüzle bitecek sonuçtur. alkol almayın ayık gezin derim. evet..
  2 -1 ... cihaner
 2. 2.
  bu tür varsayımlarda nedense normatiflik gündeme getiriliyor.
  ne olursa olsun tecavüz edemezsin v.s gibi söylemlerle ortaya çıkıyorlar.

  tecavüze cevaz veren kişilere karşı doğru bir yaklaşım olabilir, eyvallah.

  ama mesele bireysel riski artırıp azaltma meselesi.

  hırsızlık toplumun kesinkes onay vermediği bir suç.
  ancak siz elinizde bir külçe altınla sokakta yürürseniz, bankaya şeffaf bir çantayla para taşırsanız hırsızlık mağduru olma ihtimaliniz katlanarak artar.

  hukuk bir eylemi yasaklıyor diye o eylemin muhatabı olma riskini artırmaya salaklık denir.

  evet doğru hırsızlık yasaktır ama hırsızlık vardır. bu somut gerçekliktir.
  eylem gerçekleştikten sonra da kim haklı kim haksız tartışması birey açısından yararsızdır. kişi cezalandırılsa da mağduriyet yaşanmıştır.

  kanun hiçbir suçu tamamen yok edemez. yalnızca azaltır, çemberi daraltır.
  o dar çembere girmek de insana bireysel olarak zarar verir. o çemberden uzak durmak gereklidir.
  8 -2 ... raduyev
 3. 3.
  Yukarıda girilmiş zekice bir entryi destekleyen birşeyler daha yazılmak istenen entry. Bir gerçeği kabul etmek lazım. Birine tecavüz eden kişi karşı tarafın hatalarından dolayı ona tecavüz ediyor falan değil. Tecavüz vakasının temel sebebi iç dünyası bitik ve artık insanlıktan çıkmış olan sapık şahıstır. Fakat şöyle bir gerçeklik var. O kişinin yapmayı kafaya koyduğu fiili kolaylaştıracak haller içinde olmak yada o kişinin dikkatini çekmek, bu karanlığı üzerine çekmek mantıksız ve tehlikeli bir durumdur. Kötülük bitmedi. Kötülük hala dışarıda ve insan bedenine girmiş bir halde yaşamaya devam ediyor. Neden onun dikkatlerini kendi üzerine çekesin ki? Neden ona potansiyel bir av olasın, yada neden kendi güzelliğini teşhir ederek onun hedefleri arasına giresin ki?
  2 ... insectoidzz