bugün

alkol almaktan vazgeçmek, alkolün zararlarını iyi hesap ederek doğru bir tavır edinmek ya da eskiden her gün içerken sonradan içmeyi iyice azaltmak.
senee geçen sene, hayatımın en fırtınalı, fırlama günlerini yaşıyorum. o bar senin bu bar benim dolaşıyor, alkolun dibine vuruyorum. yine bir gün kafam güzelken polis çevirmesine girdim. polis durdurdu. ehliyet ruhsat dedi, o ara vitesin yanına koyduğum şişe efesimi gördü arabadan uzaklaştı, ekip otosundan arkadaşları da indi. hepsi silahlarını çekti, bize doğrultmuşlardı, korkudan ne yapacağımı bilemedim, bizden yavaşça inmemiz istendi, arabadan indik elimizde biralar. inmeden son yudumumu almıştım belki bir daha içemem diye, düşünsene sana doğru çevrilmiş 3 tane silah, herhangi bir terslikte gömlekte üç tane delik. gömlekte gömlek haa, yeni italyadan getirtmişim * . amir yavaşça alkolü bırakın dedi, yavas haraketlerle biraları yere bıraktık. şimdi bana doğru itin dedi, bir an aklımdan itiyormuş gibi yaparken son bir yudum daha alsam mı diye düşünürken, sert bir ses tonu ile "çabuk" dedi. çaresiz amire doğru göndermiştik. ama cepte kanyak vardı, onu görmemişlerdi, boşluklarından yararlanıp bir yudum çektim, sonra 3 el ateş sesi, boşluğumdan yararlanmış gömlekte delikler açmışlardı. "abi ben sizi vuruyor muyum ya!" demeye kalmadan iki el daha ateş etmişlerdi. "insan insanı deler mi yaa!" diye bağıracakken, uyandım. g.tüm açıkta kaldı herhalde, o gün alkolü bırakıp, sağlıklı bir insan olmaya karar verdim.
ickiyi fazla kacırdıgım her gecenin sabahı verdigim , bir sonra ki arkadas bulusmasına kadar da inatla uyguladıgım fakat bırakmanın serefine kadeh kaldırmamla sonuclanan eylem.
alkol demeye başlanıldıysa biraz fazla sabır gerektiren durumdur.

(bkz: içkiyi bırakmak)
'karımı bırakırım rakıyı bırakmam' diyen adamın aklına gelmeyen düşünce.
always piiz, because izmitliyiz.
(bkz: yok öyle bir şey)
bir insanın yapabileceği en mantıklı harekettir.

bir diğeri için: (bkz: sigarayı bırakmak)
beyazı varsa neden olmasın dedirten eylemsizliktir.

(bkz: beyaz şarap)
ancak zorda kalınarak yapılabilecek eylem, örn: askerdeysen yada paran yoksa onun dışında alıştıysan bırakılması neredeyse imkansızdır.
(bkz: nereye bıraktığını söyle de gidip alalım)
siz onu bırakmak istersiniz de, o sizi bırakmak istemez.
yağ yakma döneminde istenmeden de olsa yapılan boktan eylem.
zorunlu olarak da uygulamaya konulabilecek karardır. yani kişi mecbur kalabilir.

örnek ister misiniz? istemeseniz de örnek yazacağım. ben çok üstün niteliklere sahip olduğum için alkole verdim kendimi. evet yanlış okumadınız çok üstün nitelikli çok farklı biriyim. beni şutlayan kız öyle dedi. o kadar özelmişim ki beni hak etmemiş. işte bunun şerefine içilir dedim vurdum şişenin dibine dibine. fakat daha önce de yaşadığım mide rahatsızlığım, içinde bulunduğum ruh hali yüzündendir bilirim; yeniden nüksetti. ya zırlaya zırlaya ağlamamı ya da gülme krizlierine girmemi sağlayan mucize içecekten mecburen ayrı kaldım. midem ağrıyor ulen! kusuyorum zaten durmadan. nasıl içeceğim? yani tercih hakkınız olarak bıraktıysanız iyi de mecburiyetten bıraktıysanız o içeceği; kötü.
dönüşü muhteşem olur tek birada zum olur rezili rüsva olursunuz.*
yapılması çok güç eylem. bırakamıyorum ulen...
maddi bunalımdan kurtulup, para arttırmaya yarayacak eylem.
sigarayı bırakmaktan daha kolay olan eylem.
bagımlı bırakmaz
sadece ara verir.
sigarayı bırakmaktan daha kolay ve ayrıca içki içenleri hiç anlamam içkinin bir tadı bile yok.
facebook'ta şu sıralar ortalıklarda dolaşan videoyu izledikten sonra çok da zor olmadığını düşündüğüm olay.
http://www.facebook.com/video/video.php?v=168758466505339&oid=131337726926627&comments
sevgiliyi bırakmaktan daha zor olan durumdur.
(bkz: bağlayın lan beni)
sigarayı bırakmak gibidir. yani bıraktım deyip ara ara içmek gibi. ya da ara vermek gibi.

olmayacak iştir yani. hani var ya;
(bkz: yok öyle bir dünya)
bir şeyi bir kere yapan yine yapar felsefesiyle imkansız insan eylemi.
ışığa koşmaktır. ***