bugün

taktir, tebrik ve katılıyorum sana hissi belirten ilkel gürültücü eylem. en son alkışladıklarımız:

(bkz: shimon peres)
(bkz: george bush)
demirelin eski bir mitinginde geçen ve halk tarafında çoşkuyla karşılanan söz;
- yazın elektriği biz bulgaristandan alıcaz, kışın onlar bize verecek..
şaş şak şak şak!
-vatandaşım seni kandırıyorum
-şak şak şak durun ulan ne dedi...
Bir elin nesi var; iki elin sesi var, atasözünü somutlaştırmak için kullanılır aynı zamanda.
Bir Rüyayı Alkışlamak

Bugün, dünyada olmanın, hayatta olmanın, bir mucizenin içerisine olmanın farkına varanları alkışlıyorum.

Evet, “Her dem yeniden doğarız, bizden kim usanası” sözünün künhüne varanları alkışlıyorum.

Usanmayanları, usandırmayanları, yorulsa dahi yormayanları, tahammül edilecek bir hayatı sürükleseler dahi âleme coşku verenleri, her dem mucizeye dokunurmuş bir sesi âleme şifa olanları alkışlıyorum.

Muhteşem geniş, engin, derin bir âlemde kendi kabuğunu kıranları alkışlıyorum.

iyilik yapmaya müsaade edenleri, izin verenleri alkışlıyorum. Zira asıl iyilik, birinin size iyilik yapması için müsaade etmesidir. iyiliğinizi kabul etmesidir. Bu sizi tefeci olmaktan kurtarır.

Bugün, insan olduğum için, insan kalanları alkışlıyorum.

Mucizevi bir rüyanın sönmeye mahkûm ateş parçalarıyız. Bazılarımız yandıkça daha da büyürüz. Ateşiyle âlemi pişirenleri alkışlıyorum.

Bir şükür cümlesi gibi var olan insanlar var ya âlemde; şükür. Tüm canımla alkışlıyorum hepsini. Şükür!

@zekibulduk