bugün

tum turkiyenin nefretini kazanan sinanin ex-karisi
(bkz: sanem çelik)
uyuz, mıymıy, iç bayan, oyundan eğlenceden anlamayan, sürekli ağlak ifadeli bi anneye, çocuklarının niye bu kadar düşkün olduğunu anlayamadığım dizi.
aylar sonra cocularının yarısına kavusabilen modacı hatun kişi
sanem çelik'in başrolünü oynadığı dizi. sanem çelik, aliye kodadıyla her bölümde "çocuhlarım olmadan asla" diyerek yürekleri parçalamaktadır. dizi aslında senaryonun işlenişi, prodüksüyon kalitesi ve daha pek çok açıdan çok iyidir. dizi de her zaman ağır bir hava vardır. çoğu dizi gibi bazen güldürüp bazen hüzünlendirmeye çalışmaz. bir mesajı vardır o mesajı en ağır şekilde verir. bu tarz ağır hava bir de yanık koza'da var. aliye dizisinin profesyonel ellerden çıktığı son derece bellidir. hakkını vermek gerekir. diziyi pek sevmesem de kalite açısından hakkını yememek gerekir. o halde repeat after me: aliye kaliteli çekilen bir dizi.

ayrıca dizide bir de türk dizilerine özgü büyük klişe vardır ki akıllara ziyandır. dizide aliye karakteri ile uzaktan yakından alakalı herkes aliye aliye diye yanıp perişan olmaktadır. dizide ömründe aliyeyi hiç görmemiş ve görme ihtimali hiç olmuycak kişiler bile "aliye, aliye" diye yanıp tutuşmaktadırlar. televizyonda hava'nın bugün soğuk olacağını söylerler, o alakasız kakterler "aman aliye üstüne kalın bişey alsada üşütmese bari" diye düşünürler.* bu derece yani. bu tarz bi alakadarlıkta yıllar öncesinin küçük ibo dizisinde vardır. dizideki bütün karakterler ibo için ne yapacaklarını şaşarlardı.
esra akkaya'nın eşi ile yasak aşk yaşayan sanem çelik'in başrolde oynadığı gudik televizyon dizisi...
(bkz: sanem çelik)
oy aliye aliye/tütün koydum sepete/gel kız bize gidelim/rakı koydum bardağa/yasasın 23 nisan dağlar hey hey..türküsünün bas kahramanı hatun.
(bkz: bitmeyen senfoni) .
(bkz: kumral ada mavi tuna) daki öldürülesi karakter
şampiyonlar ligi maçlarıyla çakıştığından dolayı evde bir gün katliam çıkaracak olan dizi.kardeşim tam saatini de ayarlayıp mı veriyosunuz anlamadım gitti ya.valide aliye izlicez der,ben olmaz cl var gidin başka yer bulun derim,peder de bi yandan aliye izlemek ister ama söylemeye yediremez...***
istanbulda bir çaybahçesinde üretilen tosta ismini veren ilk türk dizisi
dizide masum anne rolünü taslayıp;ahlakçı kesilen ama gerçek hayatta işi götüren bir aktrisin canlandırdığı karakter..
ne anneye benzer dizide, ne sevgiliye,
hasta eder bizi mıy mıy sesiyle,
tüm bölümleri konu olarak birbirinin kopyası olan ve sadece diyalogların değiştiği aptal dizidir, ya bir dizi devamlı dram mı anlatır bu insanların hayatında hiç mutlu günü geçmez mi? toplumu bu kadar öküz yerine koymak doğrumu ? bu dizide oynayan oyuncuların hiç mi iş prensipleri yoktur, bu senaryoyu hala nasıl kabullenirler, bir açık oturum ortamına gelince entellektüel havalarından yanlarına varılmaz.* dizi için merak edilenler ve cevaplarıyla alttadır.

a-deniz niye aliye'yi hala baştan çıkaramamıştır.
a1 - aliye frijittir.
a2 - deniz beceriksizdir.

b- müco neden sinan aganın kuyusunu kazar.
b1 - sinan müconun sevgilisini götürüp müco yu boynuzlamıştır.
b2 - müco ile sinan'ın eskiye dayanan escinsel ilişkisi vardır ve sinan mücoyu terk edip aliye ile evlenmiştir.

c- peki bu dizinin sonu ne olur
c1- aliye deniz ile evlenir tavuk çiftliği kurar.
c2- aliye sinan ile evlenir, leyla deniz ile evlenir, müco zeliş ile nişanlanır.
c3- aliye müco ile evlenir, deniz sex shop açar, sinan zeliş ile evlenir.
c4- kudret sabancı aliye ile evlenir.
(bkz: kırac) ile izlenebilir hale gelen, müzikleri ile insanın kalbinde yer fetheden, sırf dinlemek için izlenebilecek atv dizisidir.
nerdeyse bütün konusu hastanelerde geçen dizi.
(bkz: aliye ile dr deniz)
sinan'ın leyla'dan da çocuğu olucakmış.feyyaz'ın sinan ile aliye'ye ''sizin çocuklar için iyi geçinmeniz gerekir'' diyerek ortamı yumuşattıktan sonra ilerleyen bölümlerde sinan'ın feyyaz'dan da çocuğu olmasından korkuyorum.* *
saLı günLerimin korkuLu rüyası...kabusum...patronum bu dizinin hastası...beraberce izLiyoruz...ama bin farkLa...onda mutLuLuk ve hüzün...bende sinir,küfür,ağzımdan geLen saLya,beynimde oLuşan ur,sigara üstüne sigara yakmak...o Lanet dizi yüzünden işten 45dk geç çıkıyorum...hepsi öLsede kurtuLsam dediğim dizimsi...kızına 1000km hızLa araba çarpıyor bir şey oLmuyor...o araba bana çarpsa anında öLürdüm...saçmaLıkLarLa doLu bir dizi...

(bkz: intihar sebepleri)
3 ay boyunca ayni yurt odasini paylastigim arkadasimin izledigi dizi.tanrim bir dizi bu kadar mi bayik olur diye dusunceklere dalardim.bitsede kurtulsak sanirim son bikac bölümü kaldi,yeni yayin döneminde yogun talep sonrasi uzatilacagini düsündügüm kabus ***
sezonun son bölümünde insan birkez daha düşünme ihtiyacı hissediyor;bu deniz,sinan ve henüz aliyeyle karşılaşma
fırsatı bulamamış erkekler ne buluyolar aliyede?ilk bölümden beri mıy mıy sürekli bir depresif ruf hali,gülünce
günaha girecekmiş gibi bir tavırla,sadece gülümsemekle yetinmeyi iffet sanmalar falan filan.yani deniz bu erkek
sesli aliye için sonunda ülkeyi de terk etti ya,artık dizinin hiçbir inandırıcılığı kalmadı.(gerçi karısını terkedenler de olmuştu zamanında)
iki hafta sonra yayınlanacak olan 76. bölümüyle kendisinden kurtulacağımız işkence.
pehlivan tefrikası,yılan hikayesi, arabın yalellisi..
iyi bir dizi olarak başlamasına karşın kabak tadı vermesi ile izleyiciyi çileden çıkaran,sanem çelik'i sağlam oyuncu olması dışında başka hiçbir yönüyle sevdiremeyen dizi.küçük çocukların hastasıyım,izlenilesiler kendileri.
(bkz: bunalım)
(bkz: kasvet)
(bkz: kabak tadı)