bugün

doğum günü çocuğunun şaşıracağı ve duygulanacağı hediye en güzel hediyedir.

en güzel hediye her zaman manevi hediyelerdir.
alışıla-gelmiş bir görevi yerine getiriyor olmak adına alelade bir şey almaktansa, tüm içtenliği ile boynuna sarılıp öpen sevgilidir.
hayatındaki tüm sıkıntılara, maddi manevi tüm sorunlara rağmen, telefonunu bile bozmuşken, hastaneden, başka bir telefondan seni arayıp herkesten senden bile önce doğum gününü kutlayan, yürekten süzülen her söz.
hediye almamak.
hatırlamaktır.
'yeter artık ''ayna'' hediyesinden bahseden olursa onun kafasını keserim, ışid'e direk elden teslim ederim'dir.
Bu doğum günümde alamadığım hediyedir. Ama hatırlayanlar sağolsun.
araba.

(bkz: tabi yerse)
Resmini çizmek olabilir. Her santiminde emek var.
Maddi olmayan sevgilinin kendi ürettiği yaptığı her hangi bir şeydir.

(bkz: yaratıcılık)
Erkeklere tuttuğu takımın forması.
Kadınlar tabii ki bu kadar ucuz bi hediyeyle mutlu olmazlar kadınlara alınabilecek en güzel hediye ise iphone 6. Çünkü kadın denen yaratık pahalı şeylerden mutlu olur. Etrafındakilere bakın benim sevgilim ya da eşim bunu aldı diyecek ya. Allah bu kadınlara akıl fikir versin.
Eğer uzaktaysanız, geleceğinizden haberi yoksa o günkü programında bulunacağı atıyorum işe gitti, dönünce indiği durak, ardından yürüdüğü sokak, apartmanın önü, merdivenler, asansör gibi yerleri çok güzel notlarla gül yapraklarıyla, fotoğraflarınızla süsleyerek.. Eve de bi şekilde girip hazırladığınız güzel bi' ortam, fransızca slow bi müzik, ellerinizle yaptığınız yemeklerin kokusu size doğru çekecektir. Ufak bi yüzük kolye aldıysanız çok güzel bi fikrim var da telif hakkını almam lazım yazarken aklıma geldi.
Kaybetmiş olduğum annemin, bana annemden yadigar tek kıymetlimin olduğu o muhteşem fotoğraf.