bugün

şüphesiz öyledir.

üstadım sen bu fani dünyadan gittin ama bizim dünyadaki bütün ışığımızı da götürdün.
görsel
ismailağa cemaati lideri, dini kanaat önderi, mahmut ustaosmanoğlu'nun ölümünün ardından şu aralar ilgili rahmetlinin sosyal medyada furya gibi akım hâlinde paylaşılan görselleri altında sıkça yazıya dökülen ve tamamı;

Âlimler yeryüzünün kandilleridir ve âlimin ölümü âlemin ölümü gibidir

şeklinde olan hadis i şerif.
hala bu psikopat manyaklara inanıyoruz ya.
ah canım kafiyeni seviyim.

kim o alim, neyi bulmuş, neyi icat etmiş, insanlığa neyi kazandırmış, merak ettim.
Yalan aq anası babası ölse böyle demeyen tipler Bi sakallı öldü diye aforizma kasıyor.

Eee tabi Allah a güvenmeyip insan put yaparsan ağlaşırsın.

Put öldü beybi.
Hiçbir bok değişmediğine göre alim değilmiş.

Konu kilit.
alimin ölümü, her faninin ölümünde olduğu gibi toprak altındaki böceklerin, çıyanların karnını doyurması için bir şanstır. umarım makat bölgesine takılan silikonlu tampon benzeri şey ceset tamamen çürümeden yerinden çıkmaz.
hiçbir insanın, diğer insanlara karşı bir üstünlüğü yoktur.
Hiçbir insanın diğer insana ırk olarak üstünlüğü yok.peygamberler,veliler,alimler diğer insanlardan takva olarak üstündür. Müslümanlar kafirlerden üstündür.
Ölüm yanılgısı burada devreye girer. Teknik olarak birinci elden deneyim ile ölümü analiz edemediğimiz için ölüm fikrini sadece dış etkenlerden 2. Elden Şahışlardan görerek deneyimlediğimiz. Ve 1. elden deneyimlediğimiz ve asla 2. Elden deneyimleyemeyeceğimiz acı hissi ile bağdaştırdığımız için insan ölüm yanılgısına düşer.

Ölmeden ölümün varlığına inanmamak. Daha objektif bir yaklaşım olacağı için. Ve evrenin ölümünü gözlemleyemediğimiz için de. Alimin ölme fikri evrenin ölüm fikri kadar içi boş bir yaklaşım olacağı için doğru önermedir. Alim de ölse evren de ölse x de ölse y de ölse aynı anlamsızlıkta. Siz ölmediğiniz sürece.
Alim kim kime göre alim.alimse hangi icadi çikarmiş veya geliştirmiş.diye sormak lazim.alimim demek kolay.iki tahtayi birbirine çakamayan adamlar kendini alim saniyor çok ilginç.adamlar binbir icat çikartirken bizim alimiz diyenler ne yapiyordu.hadi bana bunu biri açiklasin.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.