1. 1.
  bunca zaman hakkında başlık bile açılmayan tesislerdir. allah aşkına şu alibeyköy tesisleri ne işe yarıyor?

  bayrampaşa* otogarı'na alternatif desen değil yardımcı bir tesis desen gene değil. bir kere gir çık bir sürü zaman kaybediliyor zaten, üstüne üstlük acayip derecede bakımsız. yıllar önce neyse şuan halen o seviyede. otobüs firmaları buraya girdiğinde ifrit oluyorum resmen. zaten her firmanın anadolu yakasında bir tesisi var gir çık yolcuyu indir derken bir ton zaman kaybediliyor bari şu işlevsiz tesisle zaman kaybetmeyin. buraya girip çıkana kadar zaten esenler otogarına varmış olursunuz. ama yok otobüs firmaları işi iyiden iyiye dolmuş zihniyetine döndürdüler yapılması gereken yurdun her yanına hızlı tren götürmek. zaman, yakıt tasarrufu da cabası.
  2 ... ultraviyole
 2. 2.
  otobüsünüzün 1 saat gecikmeyle geldiği tesislerdir.
  ... manikserce
 3. 3.
  otobüs şoförlerinin girmek istemediği, e-6 dan transit geçtiği tesistir. otobüsü bekleyen yolcuyu da sik kırığı servis araçlarıyla otogarın ücra alt katlarında bırakırlar. peron ararken kemal sunal ın filminde olduğu gibi, kerhaneyi arıyor hissedersin kendini.
  2 ... essattanmi
 4. 4.
  en ufak karısıklıkta cıkması ciddi anlamda imkansız olan* ve hiçbir boka yaramayan anlamsız muhit.
  ... jaime vega
 5. 5.
  kemerburgaz da oturduğum için beni boşu boşuna bayrampaşa otogarına gitmekten kurtaran tesis. Burdan binip, burdan iniyorum boşu boşuna 1 saatim gitmekten kurtuluyor. Ama evet cafe falan yok ve çok sıkışık, araba park etme yeri az o bakımdan kötü sadece.
  ... patronum
 6. 6.
  Birçok firmanın girmediği tesis. Ulan evimin yanından geçip, yarım saat daha yol gidiyorum, sonra bi saat daha dönüyorum, orada indirseniz nolur sanki? Karşıda iki noktada indiriyorsunuz bu tarafta da indirin.
  -1 ... mcices
 7. 7.
  çok şükür ki truva ve kamil koçun ugradığı mini otogardır. şehirlerarası otobüsle hemen mahallene kadar gelebilmek güzel bir şey oluyor. özellikle gece yolculuk edip de sabahın köründe gideceği yere varmış olanlar için.
  1 ... kehribariye
 8. 8.
  alibeyköy civarında ikamet edenleri bavullarıyla esenler'e gitmekten kurtaran tesis.
  ... anti illumination