bugün

eski fenerbahçe başkanı ali şen'in; aykut kocaman ve oğuz çetin'in fenerbahçeye verdiği zararlardan sonra, üst düzey futbol bilgisine sahip olduğunun bir kez daha ortaya çıkması durumudur.

trabzon'da, trabzon'u yenerek aldığımız 1996 yılı şampiyonluğundan sonra, maçın iki kahramanı aykut ve oğuz'u o sene takımdan göndermişti. bir çok fenerbahçeli gibi ben de çok sağlam eleştirmiştim ali şen'i. ama yıllar ali şen'i haklı çıkardı.

(köylü dediğimiz werner Lorant'ın takımdan gönderilmesinden sonra) 16. haftada beşiktaşı 4 puan geriden 31 puanla 2. olarak takip eden fenerbahçenin başına getirilen oğuz çetin, sezon sonunda takımı 51 puanla 6. sıraya ve şampiyonun 34 puan gerisine düşürmüştür. buradan anlaşılan, takımı sezon başında oğuz'a verselermiş küme düşürmeyi başarırmış.

aykut'a gelince, bugüne kadar çalıştırdığı tüm takımlar kayboldu gitti. istanbulspor, malatyaspor, konyaspor ve ankaraspor.
o dönemde bir spor yazarı aykut'un ayakkabı numarası gibi bir başlıkla (tam başlığı hatırlamıyorum böyle bir şeydi) ayağının uğursuzluğuna atıfta bulunan bir yazı yazmıştı. Aykut kocaman; şu anda elinde çok iyi bir kadro bulunmasına rağmen, ne kadro kurabilen, ne oyunu okuyabilen, ne de teknik-taktik bilgisi olan bir teknik direktördür. çok başarısız ve gerçekten kötü bir hocadır. hatta pardon, hoca bile değildir.

Bu iki ismin fenerbahçeye verdiği zararlar, net bir şekilde ortaya çıkmıştır.
dolayısı ile ali şen'in futbolu çok iyi bildiği gerçeği de bir kez daha kanıtlanmıştır.