bugün

ilkokul din kültürü öğretmenim ismidir.
Tarihi Değiştiren Liderler adlı kitabı güzel olan yazar. atatürk hakkında da objektif olabilmiş diye düşünüyordum. ta ki tarihi değiştiren bilginler adlı kitabı okuyana kadar. tarihi değiştiren liderler hakkında pek bilgim olmadığından belki de güzel sandım. tarihi değiştiren bilginler kitabını gördükten sonra gerçekten araştırılmadan yazıldığını farkettim. bir kere kitapta nikola tesla yok. inanılır gibi değil gerçekten kitapta adı geçmiyor. edison'dan bahsedilirkense elektrikle ilgili ne var ne yoksa hepsinin mucidiymiş gibi bahsedilmiş. bu gerçekten çok acı. bize ilkokul sıralarında öğretilmiş bilgilerle gelmiş bir yazarın eseriyle karşı karşıyayız. çok acı olan tarafı bunun tarihi değiştiren bilginler olarak ortaya konulan bir kitap olması. tamam araştırma yapmadan yazmak istiyorsan hikaye yazabilirsin. ama sen elektrikten bahsediyorsan edison gibi bilimden uzak ticarete yakın bir adamı elektriğin tek sahibi olarak tanıtıp tesla gibi tüm gelirini laboratuvarına harcayan bir adamdan bahsetmiyorsan ben araştırma yaptım da önünüze önemli adamları koydum demeyeceksin.

üstüne darwin hakkında yazdıkları ben araştırmıyorum diye bağırır cinsten. o kadar taraflı bir eser olmuş ki her ne kadar darwin'in evrim teorisi'ni çürütmek için bu kitap yazılmış olmasa da gibi talihsiz bir cümle okumak üzücü. bir zavallının çırpınışı gibi inanacaksınız lan allaha banane ben maymundan gelmedim şeklinde bu satırları ağlamaklı yazdığına eminim.

ömer hayyam ile ilgili de ateist olmadığını hakkında yorumda bulunmuş. eserlerinden kesitler sunmuş. sadece internette bir gezinseydin bile araştırma yapmış olurdun be usta. ne diye öyle eserlerin içinden cımbızla çekiyorsun ki. al sana ispat;

Seni aramaktan dünyanın başı dertte;
Zengine de göründüğün yok, fakire de;
Sen konuşursun da biz sağır mıyız yoksa,
Hep kör müyüz, sen varsın da görünürde.

sonuç olarak boktan bir araştırma yaptım ben diye ortaya atılmış bir kitaba para vermiş olmanın kızgınlığı içerisindeyim. tarafsız gözle bakamayan adamlar böyle işlere soyunmamalı.
Tarihi
değiştiren günler kitabının türkiye cumhuriyetinin kurulmasıyla ilgili
bölümünde Atatürk'e diktatör diyerek rengini belli eden yazar.Tarih
yazarken objektif olmak zorundasınız.Bu saatten sonra hiçbir kitabını okumam,kimseye de tavsiye etmem.
(bkz: tarihi değiştiren diktatörler)kitabı gayet güzeldir, tavsiye edilir.
1971 istanbul üsküdar doğumlu yazarımızdır. bir süre ktü turizm ve otel işletmeciliği bölünde okumuş, istabul üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı mezunudur.ilk olarak öğrencilik yıllarında zaman gazetesinde gazeteciliğe başlamış, istabulda gazetenin dış haberler, haber merkezi ve magazin servislerinde uzun yıllar çevirmen, muhabir, redaktör ve editör olarak görev yapmıştır. kariyerini halen fransadaki haber kanalı euronews in haber merkezinde sürdürmektedir. uluslar arası basın kartı sahibi olan ali çimen ingilizce, almanca, ve hollandaca bilmektedir. nisan 2010 basım tarihli "zalimler için yaşasın cehennem" başlılı "tarihi değiştiren diktatörler" kitabındaki yayımlanmış eserleri listesi söyledir;
echelon
ipler kimin elinde (hakan yılmaz ile birlikte)
insanoğlunun uzay macerası
tarihi değiştiren kunuşmalar
tarihi değiştirensavaşlar (göknur göğebakana ile birlikte)
tarihi değiştiren kadınlar
tarihi değiştiren askerler
tarihi değiştiren bilginler
tarihi değiştiren olaylar
tarihi değiştiren imparatorluklar
tarihi değiştiren diktatörler
(bkz: tarihi değiştiren olaylar) ve (bkz: tarihi değiştiren askerler) kitaplarını inanılmaz bir zevkle okudum.diğerlerine geçmek için sabırsızlanıyorum.yazar olabildiğince yorumsuz ve özet olarak yazmış.yorumsuz kısmı güzel ama olayları bu kadar traşlamasa,biraz daha ayrıntıya girse daha güzel olacağını düşünüyorum.inanılmaz araştırmalar sonucu oluşmuş kitapar yerine daha ziyade sırf insanlarda bi fikir oluşturma amacıyla yazılmıs tarih sözlüğü formatında olduğu izlenimi veriyor.insanda tarih merakı oluşturduğu ise kaçınılmaz.
(bkz: tarihi değiştiren savaşlar)
(bkz: tarihi değiştiren askerler)
(bkz: tarihi değiştiren olaylar)
(bkz: tarihi değiştiren konuşmalar)
1971 doğumlu istanbul Üniversitesi ingiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu gazeteci-yazar.
Eserleri:
(bkz: Echelon)
(bkz: ipler Kimin Elinde)
(bkz: Tarihi Değiştiren Konuşmalar)
(bkz: insanoğlunun Uzay Macerası)
(bkz: Tarihi Değiştiren Savaşlar)