bugün

ekşide açılan saçma başlıklardandır.

ali uçar, veli göçer...

türkiye de ki isim potansiyeline bak..
Ekşicilerin yarından itibaren ellerinde kitaplarla terlikle metroya bineceklerine dair his uyandıran durum...
üsttenci-tepeden bakışçı anlayış kınamakla beraber ali uçar'ın neden tuvalet terliği ile dışarı çıktığı konusuna mantıklı bir açıklama getirmesi gerekiyor. nihayetinde ali Uçar'ın ayağından çıktı terlik, kamuya mal oldu.
bu kızı yok dizi bu hale getirdi filan diyosunuz ama ben asıl sebebi söyleyim. insanların fotolarıyla en çok dalga geçen mecra inci sözlük. kusra bakmayın ama bu böyle. şimdi inciciler saldırmasın ben eski inciden bahsetmiyorum. başta iyiydi hoştu ama sonradan ergenler bu kültürü anlayamadı ve dozajı fazla kaçırmaya başladı, örnek: (bkz: cevahir rezaleti). okulda kendi arkadaşının resmini çekip internette taşak geçen mi ararsın. ana babasının fotosunu atıp taşak geçen mi ararsın. inciden tiksindirdi kodumun liselileri. sonra aog maog derken aldı yürüdü bu furya. şimdi üzerine saçma sapan diziler de binince iyice yaşanmaz bi hal aldı bu memleket. o yüzden hep birlikte el ele ver elini nikaragua!
su sıralar hakkında iyi şeyler söylenmeyen kızdır.
Başkasını küçük düşüreyim derken kendisi küçük düşmüş, şu an ki hali kazdığı kuyuya kendisi düşmüş deyimiyle özetlenilebilecek bir kızdır.

Duâ etsin rezil olmakla kurtulmuş, Uşak onu mahkemeye vermemiş..

Çünkü Tanımadığın etmediğin bir insanın fotoğrafını onun rızası olmadan çekip facebook gibi sosyal medyalarda paylaşmak yasal olarak büyük bir suçtur.
iyi sıyırmış(!) yine..
ifşa edilip hakaret ve tacizlere maruz kalacağına organize bir eylemle protesto edilmesi gereken kızdır.

bir gün boyunca hepimiz ayağımızda terliklerle dolaşıp kitap okuyalım. başlığa adını veren kız ve onunla aynı tıynete sahip olanlar bir güzel dumur olsun, utansın hepsi.
şu son zamanlarda bu moda çok yaygınlaştı. izinsiz izinsiz yok metroda yok yolda, sırf bilinmek için, millete gösterişi yapmak için başkasının fotoğrafını çekip altına salak salak şeyler yazmak iyice moda oldu.

komik olduklarını düşünüyorlar. zerre kadar komik değil. aynı tip paylaşımlardan onlarca gördüm, hepsi mizahi kaygıyla paylaşılmış, zerre komik değil.

ulan amına kodumun çocuğu sen kimsin de milletin izinsiz fotoğrafını çekip yok "beyler şuna benzemiyor mu", yok "aha bilmem kim ankara metrosunu kullanıyor", yok "ayağındaki ayakkabı bilmem ne" diye herkesle paylaşıyorsun? sizin ben zihniyetinizi sikeyim.

aynı şekilde senin fotoğrafını çekip "sıfatını siktiğime bak" gibi bir şeyler yazsalar ve herkesle paylaşsalar ne düşünürsün? yahu ne kadar boş ve düşüncesiz insanlarsınız? sırf sosyal medyada şöhret olmak için neden başkalarının durumuyla dalga geçmek zorundasın? sırf bir favori, bir beğeni almak için bu bir insanı rezil etmeye değer mi?

ulan twitter fenomeni olup ne yapacaksın, götüne mi sokacaksın? aga bu nasıl bir düşünce yapısıdır, sizin kafanızda neler var ben çözebilmiş değilim.

bu güzel abimizin fotoğrafını paylaşan, açık açık söylüyorum, kaşara gelelim. sana ne .mına koyayım adamın giydiği terlikten? sana ne ulan? senin babanın aldığı maaş iyi diye başkasını ezmek zorunda mısın? babanın parasıyla alıp giydiğin ayakkabıların benim gözümde zerre kadar değeri yok biliyor musun? zerre kadar. çünkü sen çalışmadın, emek harcamadın. baba parasıyla "ayy bu kıyafetimin altına giyecek ayakkabım yok, yoksa rezalet görünürüm" düşüncesiyle gidip mümkün olan en pahalısını aldın. o adam ise şerefiyle çalışmış, gitmiş durumunun elverdiği ölçüde bir şey almış, belki de daha aylarca alamayacak.

şu dünyada hep yanlış kişiler utanıyor. burada utanması gereken şu fotoğrafı paylaşan kız olmalı.

insanları dinine göre yargıladınız. zaman geçti ırka göre yargılamaya başladınız. daha sonra yetmedi, tipine göre yargılamaya başladınız. e şimdi tip de yetmiyor, nasıl giyindiğine göre yargılamak gerek...

şu dünyada söz konusu fotoğraftaki güzel insanın onda biri kadar kitap okumamış kişilerin bu tip yargılamalar yapmaları çok doğal. çünkü onlar düşünceye değil, dış görünüşe, maddiyata önem veren insanlar.

ben bu dünyanın anasını sikeyim.
Sizin ben amınıza çakayım ulan... Amını götünü açıp kendini bir sikim seksi zannedenler siz bütün erkekleri abaza zannediyorsunuz sanırım. Eminim ki sizler bizlerden daha fazla abazasınız. Bu koca yürekli ağabeyimize de helal olsun. 2-3 abaza liseliyi görüp ''ne sikilirim be.'' diye havalara giren kızlara da ders olsun. Her erkeği kendiniz gibi zannetmeyin. Amına koyduğumun paraya tapan orospuları. O adamın New Balance ayakkabısı olsa bunları yazar mıydın acaba amına koyduğumun kezosu. Para sizin allahınız bense öyle bir Allaha inanmıyorum. Buradan paraya, tipe önem veren kezoların amına çakayım. Saygılar.
sahte bir olaydır. Çocuk popüler olmak için yapmış, belli.
suretini göremiyoruz fakat sireti zihniyetine yansımış kızdır.
fikri neyse zikri odur derler.
kalbinde nasılsa fikrinde o şekilde biçimlenir.
kalbi bu denli çürük olan şahsında insanlığı aşikar zaten.
arkadaşlar bir hatadır kızın yaptığı çok büyüdü. burada bütülmek istenen şey bana kalırsa çocuğun kendini geliştirmiş olması.
Gereken cevabı alan kızdır.

görsel
ifşa edilse, yapmak istediğinin milyon katı kendisine dönecek olan kızdır.

Tipik kezbandır.
muhtemelen reşit olmayan kızdır. çocuktur yani... o yüzden hakkında fazla konuşmak istemem. ailesi biraz daha ilgilensin sadece.
kendisini buldum galiba inkar ediyor ama çok o gün ki paylaşımları çok örtüşüyor fotoğrafı silmiş ama sonrasında paylaştıkları o fotoğraf hakkında.
Büyük bir aile terbiyesinden yoksun olan kızdır. Önemli olanın ali uçar olması değil önemli olanın karşısında bir insan olmasıdır. Yaptığı büyük bir terbiyesizliktir.
Twitterda birkaç retweet birkaç favori almak için çaba göstermiş, ergen damgası yemiş olan kızdır. işin içyüzünü bilmeden hiçbir şeyi kınamamayı öğrenmesi gerekiyor.
Ali uçarın gereken dersi verdiği kızdır. Bundan sonra milletin fotoğrafını paylaşırken daha dikkatli olur umarım.
Ergen tarz da kapak yapayım derken , kendisi kapağın dik alasını görmüştür..

utanmıştır diyecem de ama nerde Kösele olmuştur bunun suratı aşınmaz da şimdi..
yüzsüz oluyor genelde böyleleri kapağı yemiştir ama ders aldığını sanmıyorum.
kimliğinin ortaya çıkmasını istediğim kız. insanlarla ulu orta rencide edici şekilde dalga geçmek özgürlük değildir. elindeki iphone u kadar aklı olmayan kızllara ve onları yetiştirenlere çok kırgınım.
Yüzyılın ayarını yemiş kızdır.
Ayıp etmiş kızdır.
hukuki olarak cezalandırılması gereken, utanmaz arlanmaz tiki kızdır...
güncel Önemli Başlıklar