bugün

galatasaraylı taraftarları çileden çıkaran reklamdır.
(bkz: benimkine de toro zet doldur)
hay içine edeyim, lan bir takım taraftarı bu kadar mı ezilir. lan tamam paramız yok anladık ama benzin alacak kadar da değil be. yıllar önce dünya kadar para yatırıp aldığım ultraaslan üyelik kartımın beş kuruş para etmediğini öğrendiğim günden beri ilk defa bu kadar yıkıldım. bir de yardıma gelen "ş" özürlü bir tek hücre tarafından yönetilen çok hücreli bir yaratık olunca insanın ister istemez içi sızlıyor. et'yi çağırsaydınız otobüse binerken iki bipletseydiniz akbil niyetine bu kadar koymazdı.
http://www.sonsayfa.com/news_detail.php?id=44913
söz konusu reklamdaki gençler kayserisporludur, ali şen e bir depo benzin ısmarlatabilmelerinden bellidir.
gereksiz ve yanıltıcı bir reklamdır.

galatasaray'ın "yurtdışı maçlarında yenilmesini istiyor, karşı takımı tutuyorum." diyerek gazetelere çarşaf çarşaf beyanatlar vermiş ali şen'in o taraftarlara nanik yapıp geçeceği malumdur.

ayrıca ima ile bile olsa kulubümüzün parasızlığı ile alay edilmektedir. fenerbahçe ise yine "patron kulubü" şeklinde temsil edilmektedir.

gerçek hayatta olayın bir benzeri yaşansa idi şayet; yağmurlu bir havaysa mesela, ali şen taraftarların üstüne su ve çamur sıçratıp geçerdi. yağmur yoksa en azından purosunu camdan üfler, bir erol taş kahkahası atardı.
galatasaray yönetiminin ' koyulmaya açık ve sarı kırmızı forma giyen taraftar mutlaka galasataraylıdır' önermesi ile kazandığı dava konusu. başka nasıl rencide edici olabilir bu reklam. benzini bittiği için mi? arabasını çektirdiği için mi? yoksa bir fenerbahçeliden yardım aldığı için mi ?
ajansını, metin yazarını merak ettiğim reklamdır. gidip sarılacağım yaratıcılarına.
--spoiler--
Açıklama: Alpet Reklam Filmi

Galatasaray Spor Kulübü'nün hukuki girişimleri sonucunda, ALPET'in Galatasaray'ı konu alan reklam filmi yayından kaldırılmıştır.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

Galatasaray Spor Kulübü
iletişim Koordinatörlüğü
--spoiler--
reklam bence guzel. gsyi asaglayan bir tarafda yok. bu arada ben gsliyim.

ama GS'nin hakli oldugu nokta var. O reklamda GS'nin renkleri ve imaji kullaniliyor. belki Gs adi yada logosu yok ama bariz belliki bunlar gsli. Dolayisiyla GS kulubune bir telif hakki doguyor.
hakkında gese yönetiminin yaptığı açıklamanın gese yi bağlamadığı reklam. taraftarın defol git demiş sahayı yıkmış sen hala reklama suç duyurusunda bulun, ezik göstermişler bizi rencide olduk filan diyin. adamlar defol git dedi lan kaç dakika. o tezahürattan niye rencide olmuyorsun. kendi tarftarını niye suç duyurusuyla töhmet altında bırakmıyorsun. işte böyle fanatiklik duyguları yeşertici tavırlarla futbol bu hale geldi.

bir febe li fener için operayı güzel bulabiliyorsa. buna ezeli rekabet denir. ama bir gese li bu reklamdan güceniyorsa buna ezikli rekabet denir. neden ezikli denir peki?

reklamı ele alıyoruz başından itibaren. geseli oldukları varsayılan 3 genç bir araba bulmuşlar benzin koymayı unutmuşlar.(satır arası, geselilerde beyin yoktur arabayı bulurlar ama benzin koymazlar mı peki??? tabi ki değil. öyle algılayanlar bundan sonrasını okumasın)

mercedesi içinde ali şen geliyor. eski febe başkanı. geseli oldukları aişkar gençler arabanın içindekini seçemeden maça yetişme çabasıyla otostop çekiyor.(satırarası geseliler ancak febeli bir başkasının yardımıyla maça gider mi peki?? tabi ki değil.insanlık hali benzin biter, ki maç heyecanı da var.)

gençler bir bozuluyor ali şen'i görünce. ulan 2 milyon araç var istanbul da gele gele ali şen geldi diyorlar belki de. (satır arası ali şen geseli taraftar kasabıdır mı peki? tabi değil.)

sonra ali şen insanlık yapıyor ve yolda kalmış gençleri nasıl olduğu muamma bir biçimde alpet'e götürüyor.(satır arası ali şen in çişi benzin gibidir mi çocukların arabasına işedi benzinliğe kadar gidecek yakıt oldu mu? değil anam değil. o reklamın hatası sadece*. ama işte eziklik burada başlıyor. bir febeli nasıl olurda geseli müşkül durumdayken yardım eder lan?? nasıl olur bu?insan mısınız lan? diye çemkiriyor burada gücenen arkadaşlar. yok öyle yapmıyoruz diyolarsa insanlıktan niye güceniyorsunuz oğlim?)

reklamın devamında alpet istasyonunda arabadan dışarı sarkarak kim koyarsa koysun allah razı olsun diyerek geselilerin febeyi kim yenerse yensin bize uyar temalı tezahüratına gönderme var. şimdi burada bir gücenme hissetmiş olmalı gese yönetimi. neden çünkü herifler taraftarın dilinden anlamıyor. oğlim o tezahürat ali sami yen de çınladı kaç defa. bir çok geseli de sevindi beşiktaş ya da bilimum takım feneri yenerken. gençlerde esprili bir dille ali şen'e laf atıyor. hem de teşekkür ediyor. bundan daha güzel bir şey var mı? ali şen vay ibineler hem benzin parasını veriyoruz hem de küfür yiyioruz diye düşünmüyor. vay keretalar diye arkalarından parmak sallıyor. hoşuna gidiyor belli ki.

alpay febe ye transfer olduğunda inönü de ısınmaya çıkmadı. beşiktaş taraftarı alpay pabucu yarım çık dışarıya oynayalım dedi. şimdi beşiktaş taraftarı ezik mi oldu? alpay gücendirdi mi taraftarı? yani buna evet diyen insan varsa, oturacak bir muhasebe yapacak kendi içinde. ben nerede yanlış yaptım, yapıyorum diyecek.

yoksa 100 yılı devirmiş bir klup suç duyurusunda bulunur. reklamı yayından kaldırmaya çalışır. acizsen acizim de defol git. o mevkiyi şerefiyle dolduracak geseliler elbet bulunur...

edit: ali şen arabayı halatla çekiyormuş. istasyona girerken dikkatli bakılırsa halat gözüküyor. o kadar hata kadı kızında da olur. şimdi ben gücendim mi bu hatamı bana ileten avedis'ten gücenmedim. hatta okumuş, zahmet etmiş mesaj atmış diye sevindim bile.
futbol fanatizmini körüklemekten öteye gitmeyen reklamdır.

(bkz: #1673212)
fanatik fenerli hulusi derici'nin reklam ajansının çektiği reklamdır.

(bkz: kendin çal kendin oyna)
(bkz: noldu zozuklar)
muzik secimin bence yanlis olmus eger fenere opera yada ekinler dize kadar olsaydi arka planda daha bi sik dururdu.

(bkz: ali sen)
"fenere kim koyarsa koysun, allah razı olsun" diye slogan atan galatasaray taraftarlarının pek sevmediği reklam.

galatasaray' ın alpet' e dava açmasına neden olan reklam.

edit : "entrysi oylanan yazarın, oylanan entrysini cevap niteliğinde editlemesi halinde entry silinir." *

edit 2 : yazık, silmişler gerçektende entryni.
galatasaray yönetimi tarafından 19 mayis 2007 galatasaray fenerbahce macinda çıkan olayları unutturarak gündem değiştirme çabası sonucunda şikayetçi olunan reklam filmidir.
çok manidar bulduğum bir reklamdır.*
--spoiler--
Galatasaray Spor Kulübü'nden Alpet Reklamları ile ilgili Açıklama

Son günlerde çeşitli TV kanallarında sıkça yayınlanan ve Altınbaş Petrol ve Ticaret A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Alpet markası ile ilgili reklam filmlerinde gerek bir kulübün eski başkanı ile Galatasaray Taraftarları imajlı oldukları aleni olan üç taraftar arasında geçen diyaloglar ve Taraftarların ve kulüp eski başkanının yüz ifadeleri/mimikleri ve gerek ise 22 Mayıs tarihinde yukarıda bahsi gecen firma tarafından düzenlenen basın toplantısında eski kulüp başkanı tarafından reklam filmi ile ilintili beyan/açıklama ve söylemler, camiamızı rencide etmeye yönelik olup, içeriği itibarıyla da etik değerlerden yoksun ve itibar sarsıcı mesajlar içermektedir.

Filmde, izinsiz olarak Galatasaray Futbol Takımının 2000 - 2001 yılında giymiş olduğu resmi forma üzerindeki kulüp logosu silinmiş ve Galatasaray imajını güçlendirmek için yine sarı kırmızı renklerden oluşan atkı ve şapkalar kullanılarak Galatasaray adı, markası, imajı üzerinden bahsi geçen firma tarafından menfaat sağlanmaya çalışılmıştır. Bu durum Türk Hukuk Mevzuatındaki düzenlemelere tamamen aykırı olup, hali hazırda kulübümüzle stat reklamları ve Galatasaray logolu/amblemli çay bardağı promosyonu konusunda ortak çalışma içerisinde bulunan Alpet firması ile bağdaştırmak mümkün olamamıştır.

Galatasaray Spor Kulübü olarak Altınbaş Petrol ve Ticaret A.Ş. firmasından reklam filmlerinin derhal durdurulması defalarca talep edilmiş olmasına rağmen, reklam filmlerinin yayınlanmaya devam etmesi üzerine gerekli yasal işlemler kulüp avukatları tarafından başlatılmıştır.

Kamuoyuna ve tüm Galatasaraylılara duyurulur...

Galatasaray Spor Kulübü
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=5Mi3VMVBENU&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Ehaber7%2Ecom%2Fhaber%2Ephp%3Fhaber%5Fid%3D242748

pek de tebessüm ettirmeyen finale sahip reklam.
ali şen'in mercedesiyle gelip nooldu soozzzuuuukkklaar diye gs'li gençlere güüyaaa babacan yaklaşım sergilediği reklam. sevgili okuyucu, bi kere gerçekte olsa ali şen durur mu durmaz mı yorum size kalmış.

aslında bir şeyi daha gösteriyor reklam: fb taraftarı maça mercedesiyle, bjk ve gs taraftarı toplu olarak gider.
galatasaraylı taraftarların alpet'ten akaryakıt almamasına sebep olacak reklamlardır...

keza; birçok kişinin hem fikir olduğu üzere, galatasaray'ı ezik gösterme çabası vardır... galatasaraylı gençler, olimpiyat stadı yolundalardır, biri arabayı -ki; araba da ahım şahım bir şey değil- emanet almıştır... arabanın benzini biter... atışırlar... neden benzin almadın der biri, diğeri ona, ben arabayı buldum siz alsaydınız gibi bir laf eder... ufukta gıcır gıcır mercedesi ile ali şen çıkagelir... ali şen'in arabasına aç gibi bakan gençler, karşılarındakinin ali şen olduğnu görünce hem ezik, hem de mahçup bakış atarlar, ezikmiş gibi davranırlar... ulan binsek mi, binmesek mi pozisyonuna gelirler... halbuki, madem galatasaray'ı böyle gösterdiniz, gençler, "yok baba sağol biz yürüyerek gideriz" gibi artistlik yapsalardı en azından karizmayı korurlardı...
cem yılmazın türk telekom reklamlarından daha güzel olduğu kesin bir reklam filmidir.
yeni gösterime girmiş bir reklamdır. konusu : bir grup taraftarın (sarı kırmızı formalı ancak takım amblemi yok)otomobilinin benzininin bitmesi üzerine tartışmaları esnasında bir araç yaklaşır pencere açılır ve ali şen çıkar.
(bkz: ahmet çakar lı alpet reklamı)
(bkz: fatih terim li alpet reklamı)
güncel Önemli Başlıklar