bugün

kalecinin kaleden kaleye diktiği ve auta attığı degajın ardından "ali sami yen mi sandın burayı amuga goyim" lafını çok söylemişimdir.
-Abanmak yok bak.
+Tamam teknik vurucam.
Hayvan gibi şii yapıyorsunuz.
çocuklukta farkına çok varılamayan, büyüyünce bir galatasaraylı için ne kadar gurur verici olduğu anlaşılan mahalle futbolu cümlesi.
tamamen 90'lı yıllarda galatasaray'ın avrupa sahnesinde diğer takımlarımıza göre daha çok yer almasının tezahürü olan laf.
sokakta futbol oynayan çocukların zaman zaman kullandığı sözdür. çocuklardan biri kötü bir şut atınca diğer çocuklardan biri topa kötü vurana bu şekilde seslenir. ama neden her zaman ali sami yen denildiğini bir türlü anlayamadım. hadi galatasaray taraftarları kullanırlar bu lafı ama fenerbahçe taraftarları da bu lafı benimsemişlerdir ve onlar da arkadaşlarına "ali sami yen mi lan burası" şeklinde sitem ederler.
avrupa kupası maçlarında kadıköyde yenilen fenerlilerin kendini avutması.
topun havalandırılıp, sahanın dışına çıkması durumunda; genellikle topu almaya giden çocuk tarafından; şutu atana söylenir.
- yavaş lan, bu ali sami yen mi? a.Q
(bkz: fenerbahçe nin deplasman hobisi)
yavaş mınna goyim babayın tarlasında mı sayıyon layn cümlesinin akabinde duyulması pek mümkündür.
mahalle maçı kültürü olanların hayatlarında muhakkak kullandığı cümledir.
faul olur ve cocuk topu koyar önünde 3 adım sayar barajın durması gerektiği yeri gösterir.

-olum açılsana 3 adım girdin yine dibime!
-ali sami yen mi lan burası ne açılcam!
güncel Önemli Başlıklar