1. 1.
    maç öncesinde yapılan açıklamadır;

    "Volkan kaptanlık yapan, Fenerbahçeliliği tartışılmayacak efsane bir isimdir. Bu işin taraftar gözüyle bakılan tarafı. Bir de Ali Koç tarafı var. Volkan demirel, çok sevdiğim tanıdığım, nikah şahitliğini yaptığım, evine gittiğim tek futbolcudur.i Şunu net bir şekilde ifade etmeleyim mi, camiamıza yeni katılmış bir teknik adamın Volkan Demirel gibi birini kadro dışı bırakmasına beni ikna edemezler. Ancak bu kararı yönetim kurulu kararı olarak aldıysak, belli nedenleri vardır.

    Mecburen almamız gereken bir karardı. işin vefa tarafına bakmak istiyorum. Bu işi Alex'in ayrılışıyla ilgili benzer tarafı yoktur. Konuların nereye gideceği gelişmelerin nereye gideceği, bundan sonra kaptanın duruş ve tavırlarına, hatta düşünüyorsa bir hata yaptığına, onun geri adım atmasına bağlıdır. Benim bundan sonraki süreçte beklediğim, Fenerbahçe'li Volkan Demirel'in hem kariyerini devam ettirmesi hem de kariyerini hak ettiği şekilde noktalamasıdır.

    Bunlar anlık alınan kararlar değildir, belirli plan program neticesinde alınmış kararlardır. Kimse yönlendirmelere, iddialara, basının gaz vermesine izin vermeden en olumlu şekilde hareket eder. Her zaman söylüyorum, vefanın ne demek olduğunu en çok ben bilirim, en büyük vefayı da Fenerbahçe hak eder''
    ... bir idealistin ta kendisi